“Повість минулих літ”… ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ Урок №3. Літописні оповіді. «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам» 5 клас Кравченко Людмила Петрівна, учитель Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Христинівської районної ради Черкаської обл.
Мета уроку:.продовжити ознайомлення зі змістом оповідей «Повісті временних літ» про князя Ярослава, удосконалювати виразне читання та читання за особами, давати відповіді на поставлені питання, переказувати текст, розвивати культуру мовлення та творчу уяву, з’ясувати значення книги в житті людини за висловами Нестора, розкрити істинність патріотизму на образі Ярослава.
Князь Ярослав, син Володимира Великого княжив з 1019 по 1054 роки. Правління Ярослава, прозваного в народі Мудрим, стало періодом розквіту, вершиною могутності Київської Русі й перетворення її в одну із найсильніших Європейських держав. Князь Ярослав Мудрийблизько 978 - 1054 Чи знаєш ти, що…
Прикрасив його величними спорудами: побудував міцні стіни і Золоті ворота, у 1036 році Софійський собор. При Софійському соборі була відкрита школа і бібліотека. Ця бібліотека стала центром давньоруського літописання. Золоті ворота Києва. Софіївський собор у Києві (сучасний вигляд)Чи знаєш ти, що…
Який храм побудував Ярослав Мудрий після розгрому печенігів? Що таке Золоті Ворота? Яким чином князь сприяв поширенню християнства? Чи любив Ярослав Мудрий книги? Про які риси характеру князя це свідчить? Як ви розумієте слова літописця: «Книги – мов ріки, які наповнюють собою увесь світ…»? Як ви гадаєте, чому князя Ярослава назвали «Мудрим»?Поміркуй над прочитаним…
Завдання: знайдіть у тексті вислови, які стверджують важливість книг у житті людини. Для допитливих…Ключ: Велика бо користь від навчання книжного. Книги – мов ріки, які напоюють собою увесь світ. Книги – це джерело мудрості. В книгах – бездонна глибина. Ми ними втішаємося в печалі. Книги – узда для тіла й душі. В книгах – світило мудрості.
Домашнє завдання Обов’язкове. 1. За змістом оповідей записати в зошит два запитання до однокласників, кращі з яких увійдуть до літературного диктанту. 2. Переказувати зміст опрацьованої на уроці легенди. * За бажанням. Підготувати матеріали про факти життя О. Олеся та історію написання поеми «Княжа Україна».