Методичні рекомендації щодо використання інтерактивних симуляцій на уроках трудового навчання та технологій.
Презентація до виступу на засіданні професійної спільноти вчителів трудового навчання та технологій в межах проєкту "Цифрові технології сучасного вчителя".
Також рекомендую до перегляду продовження - практичну частину
Коротка інструкція зі створення 3D моделі шпаківні у програмі Blender
Проєкт «Цифрові технології сучасного вчителя»
Спікер – Слободянюк О.В.,
вчитель трудового навчання, технологій та інформатики
Інтерактивні симуляції заохочують учнів активно вивчати матеріал, тому що здобувачі освіти стають частиною процесу. Можливість власноруч створювати та експериментувати з різними техніками та проєктами збільшує зацікавленість учнів у навчанні.
Інтерактивні симуляції дозволяють учням виконувати вправи та експерименти в безпечному віртуальному середовищі, де помилки не мають серйозних наслідків. Це допомагає їм набувати навичок без ризику отримання травм чи пошкодження обладнання.
Інтерактивні симуляції розширюють межі того, що можна вивчити в навчальному закладі. Учні можуть досліджувати складні механізми, моделювати процеси виробництва та навіть створювати власні дизайнерські проєкти в інтерактивних середовищах.
Використання інтерактивних симуляцій стимулює учнів до розвитку креативності, що дозволяє їм вирішувати реальні проблеми та вдосконалювати свої проєкти. Цей процес сприяє розвитку критичного мислення та аналітичних навичок.
Відеоролики або анімації можна використовувати для демонстрації процесу виготовлення конкретного виробу або технології.
Цифрові методи візуалізації на уроках трудового навчання Відео та анімації
На YouTube та інших платформах є велика кількість відеоуроків та інструкцій з використання різних програм та інструментів для трудового навчання. Учні можуть навчатися самостійно, переглядати відео, виконувати інструкції, що дозволяє їм розвивати свої навички.
Відео та анімації
Освітня платформа для учнів та студентів містить 3D-сцени, пов'язані з технологіями, природничими науками, математикою, історією, та образотворчим мистецтвом. Даний ресурс перетворить навчання в захоплюючу подорож. 3D сцени доступні декількома мовами – що забезпечує збільшення лексичного запасу здобувачів освіти та реалізацію іншомовної компетенції.
Віртуальна екскурсія - це віртуальна подорож або тур, яку можна здійснити через Інтернет або за допомогою спеціальних VR-технологій під час уроку, не залишаючи клас. Під час віртуальної екскурсії здобувачі освіти можуть досліджувати різні місця, музеї, пам'ятки або природні об'єкти, слухати цікаві розповіді та переглядати візуальні матеріали, які надаються в реальному часі або у записаному форматі.
vВіртуальні тури vАерофотозйомки vВідео 360о |
Right Way дозволяє побачити найбільш яскраві та цікаві місця, які можна відвідати не виходячи з дому або класу і заохотити учнів до відвідання їх особисто. Зокрема відчути масштаб та велич багатьох технологічних процесів замість сухих цифр та фото з підручників.
Проєкт «Музейний портал» створено для популяризації культури, науки та музейної справи. Онлайн ресурс містить інформацію про музеї та експозиції та актуальні новини з музейного життя України та світу.
7 автентичних музеїв просто неба, кожен з яких – подорож у минуле, занурення у побут і культуру предків. Особливістю даного ресурсу є голосовий супровід українською та англійською мовами, що дозволяє створити атмосферу чарівної казки та збільшити лексичний запас учнів та реалізувати міждисциплінарну наскрізну лінію.
Створення інтерактивних візуалізацій через веб-сайти та навчальні ігри може зробити процес навчання більш цікавим для учнів, які зможуть взаємодіяти з різними частинами виробу або грати у
Інтерактивні cимуляції та ігри
Інтерактивні cимуляції та ігри
Сервіс для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів - вправ. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи учнів. Вправи – універсальні, не вписані в жодні конкретні сценарії чи програми, тому вони не розглядаються як цілісні уроки чи завдання, натомість їх можна використати у будь-якому доречному методичному сценарії.
Цифрові технології дозволяють учням створювати та вивчати 3D моделі об'єктів, які вони виготовляють на уроках трудового навчання. Приклади програм для моделювання, щоб розробити свої проєкти: Tinkercad,
3D-Моделювання
3D-Моделювання Blender
Blender - це потужний інструмент для 3D-моделювання та анімації. Учні можуть використовувати Blender для створення складних 3D-моделей об'єктів та розробок анімаційних сцен.