Презентація тему: "ВІЛ/СНІД" може бути використана на уроці з біології при вивчені даної теми. Переглянувши презентацію, можна дізнатись про шляхи зараження ВІЛ,СНІДом, симптоми та багато іншого.
ВІЛ/СНІДПідготувала Вчитель біології Криворізького навчально-виховного комплексу №81 "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - ліцей" Турчин Наталія Леонідівна
Номер слайду 2
У 1983 р. Люк Монтаньє (Франція) та у 1984 р. Роберт Галло (США) незалежно один від одного, знайшли вірус в крові хворих, померлих від нової хвороби. І назвали його вірусом імунодефіциту людини. За короткий час ВIЛ поширився в усьому свiтi. Людство вперше дiзналось про небезпечну хворобу в 1981 роцi.
Номер слайду 3
З’ясуйте значення термінів ВІЛ і СНІД і як вони розшифровуються. В – вірус (збудник захворювань)І – імунодефіциту (відсутність імунної реакції організму)Л – людини (може бути тільки у людини)С – синдром (низка симптомів, що вказують на хворобу)Н – набутого (не спадкового) І – імунного (стосується імунної системи)Д – дефіциту (відсутність або нестача)
Номер слайду 4
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) -вірус, що вражає імунну систему,яка відповідає за захист організму перед хворобами. Синдром набутого імунодефіциту (СНІД)– це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету.
Номер слайду 5
Симптоми: У більшості людей після зараження ВІЛ не спостерігається жодних симптомів. Іноді за кілька днів після інфікування з'являються симптоми, що нагадують грип: головна біль;висип ;лихоманка;збільшення лімфовузлів;втрата 10% ваги тіла впродовж двох місяців;слабкість. Проте ці симптоми за кілька тижнів минають самі по собі. Безсимптомний етап розвитку хвороби може тривати до 10 років.
Номер слайду 6
Способи зараження:
Номер слайду 7
внутрішньочеревне зараження під час вагітності; при пологах; через грудне молоко ВІЛ-інфікованої матері. Від інфікованої матері:
Номер слайду 8
При введенні наркотиків шприцем: Наркомани часто користуються спільними шприцами, тому ризик зараження дуже високий.
Номер слайду 9
При використанні нестерильних медичних інструментів: при проколюванні вух, пірсингу; татуюванні; у стоматолога.
Номер слайду 10
При переливанні крові, пересадці органів та тканин: Від інфікованого донору;При використанні нестерильного обладнання
Номер слайду 11
ВІЛ не передається:
Номер слайду 12
Рукопотискання. Обійми. Через їжу. Через спільний посуд. Спільний унітаз. Контакти по роботіПредмети побуту. Спільний душ
Номер слайду 13
Через телефон. При кашлі і чханніВ басейніВ офісах. При заняттях спортом. При розмовіПід час медогляду. За чашкою чаю
Номер слайду 14
З моменту початку епідемії в світі: заразилися ВІЛ-інфекцією близько 60 мільйонів чоловік. 21,8 мільйона чоловік померло, з них 3,6 мільйона – діти до 15 років. Зараз у світі 36,1 мільйонів чоловік живуть з ВІЛ-інфекцією та СНІДом. Кожної хвилини в світі 6 молодих людей віком до 25 років отримують ВІЛ-інфекцію.
Номер слайду 15
Коли доцільно робити аналіз на ВІЛ?після ризикованого статевого контакту; після використання нестерильного інструменту, шприців, голок, тощо;під час вагітності. Особи, які підлягають постійному тестуванню на ВІЛ:• Постійні донори крові.• В’язні.• Психічно – хворі люди.
Номер слайду 16
Тестування та консультування. Тестування на ВІЛ повинне бути добровільним, і право на відмову від тестування має бути визнано. Всі послуги з тестування та консультування повинні враховувати п'ять компонентів, рекомендованих ВООЗ: інформовану згоду, конфіденційність, консультування, правильні результати тестування і зв'язок зі службами по догляду і лікуванню.
Номер слайду 17
Таким чином:
Номер слайду 18
Хто попереджений, той захищений!Червона стрічка – символ боротьби зі СНІДом!
Номер слайду 19
Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження