25 вересня о 19:00Вебінар: Співпраця вчителя та батьків: модернізовані підходи та нетипові форми взаємодії

Презентація "ВИРОЩУВАННЯ ДОЩОВИХ ХРОБАКІВ ЯК ОСНОВА РАЦІОНАЛЬНОГО ВІДНОВЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬ"

Про матеріал

Презентація до матеріалу наукової роботи на тему "ВИРОЩУВАННЯ ДОЩОВИХ ХРОБАКІВ ЯК ОСНОВА РАЦІОНАЛЬНОГО ВІДНОВЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬ"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВИРОЩУВАННЯ ДОЩОВИХХРОБАКІВ   ЯК   ОСНОВА РАЦІОНАЛЬНОГОВІДНОВЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬБарвінський Кирило Сергійович вчитель біології та екології Чорнорудської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ружинського району Житомирської області

Номер слайду 2

Актуальність теми: Проблема, порушена в даній роботі, є на сьогоднішній день актуальною для нашого суспільства, так як необхідно зупинити процес зниження родючості ґрунту, підвищити частку екологічно чистих харчових продуктів. Актуальною є ця проблема і для нашого Ружинського району, так як багато сімей має будинки в селі, присадибні господарства, де вирощуються овочеві та плодово-ягідні культури. Хробаки - творці ґрунту, найперші хлібороби. Це їх діяльність переробляти в гумус торішні залишки рослин, лісову підстилку.  Гумус   - органічна речовина ґрунту, перегній.  Ґрунти, багаті гумусом, мають високу родючість, так як накопичені в рослинних рештках поживні речовини, вітаміни знову повертаються в ґрунт.

Номер слайду 3

Мета роботи: вивчити технології розведення і використання дощових черв'яків в землеробстві як природну можливість відновлення ґрунту.  Завдання роботи:1. Вивчити за літературними джерелами біологію дощових черв'яків, їх вплив на ґрунт і врожайність сільськогосподарських культур.2. За літературними джерелами вивчити властивості біогумусу, створюваного дощовими хробаками, як цінного органічного добрива.3. Вивчити умови культивування дощових черв'яків на садовій ділянці.4. Скласти коротку методику по розведенню і використанню дощових черв'яків на власних присадибних ділянках для відновлення родючості ґрунту і його здоров'я.5. Зробити висновки про перспективність і ефективність використання дощових черв'яків в землеробстві.

Номер слайду 4

Об'єкт дослідження: технології розведення і використання дощових черв'яків в землеробстві - природна можливість відновлення ґрунту. Предмет дослідження: Дощові хробаки.

Номер слайду 5

ОСОБЛИВОСТІ І ЗНАЧЕННЯ ОБ'ЄКТІВ ДОСЛІДЖЕННЯ. Біологія дощових хробаків , їх плив на ґрунт та врожайність сільськогосподарських культур. Дощові (земляні) черви - великі ґрунтові безхребетні тварини, одні з найдавніших і численних на Землі. Тільки на території України їх налічується близько 100 видів. Це за допомогою їх діяльності створювалися і створюються ґрунти. Вони головні санітари землі. Дощові черви харчуються мертвими гниючими рослинними тканинами, які надходять в ґрунт у вигляді осаду, кореневих і поживних залишків. Дощові черв'яки - головні споживачі мертвих рослинних залишків, тому що біомаса хробаків становить 50 - 70% всієї біомаси ґрунту. Поглинаючи разом з ґрунтом величезну кількість рослинного детриту (розклад мертвих рослинних тканин), грибів, водоростей, найпростіших, вони переварюють їх, виділяючи потім назад в навколишнє середовище велику кількість власної кишкової мікрофлори, ферментів, вітамінів, біологічно активних речовин, які мають антибіотичні властивості і перешкоджають розвитку хвороботворної мікрофлори, гнильних процесів, знезаражують ґрунт.

Номер слайду 6

Вермікулювання - це процес переробки органічних відходів з використанням дощових черв'яків. В процесі перетравлення рослинних залишків у травному каналі хробаків формуються гумусні речовини. Вони відрізняються за хімічним складом від гумусу, що утворюється в ґрунті за участю тільки мікрофлори. У травній трубці хробаків формуються молекули гумінових кислот, які довго зберігаються в ґрунті.

Номер слайду 7

Вермикуліт

Номер слайду 8

Методика заготівлі дощових хробаків для заселення культиваторів.• Хробаків треба зібрати в відро (або іншу ємність) разом з тією землею і органікою в якій вони живуть. Краще робити це в теплі дні квітня. Для культиватора достатньо 500 - 1000 особин на один квадратний метр культиватора.• Є й інший спосіб приманити дощових черв'яків. Навесні (в квітні) необхідно викопати канавку вздовж паркану, в малиннику, або в лісі (в заростях дикої малини), шириною на штик лопати, глибиною на півштику. Закласти в цю канавку торішній компост, добре зволожити і прикрити папером або мішковиною, а зверху на канавку покласти широку дошку. Через 7 - 10 днів в канавці з'являться дощові черв'яки, яких треба зібрати разом з органікою в відро, а канавку зарівняти.• Необхідно зволожити субстрат з хробаками в відрі, але не заливати водою!

Номер слайду 9

Методика культивування дощових хробаків на шкільній садовій ділянціПротягом літнього сезону кількість черв'яків і їх загальна жива маса в культиваторі збільшуються в 20 - 50 разів. Для їх розмноження і росту потрібно багато їжі. Тому в грядку-культиватор необхідно періодично додавати корм у вигляді компосту, нашаровуючи його по 15 - 20 см через кожні 2 - 3 тижні, починаючи з перших чисел червня. Останнє годування черв'яків необхідно провести в кінці жовтня або на початку листопада до настання морозів. При зниженні температури хробаки знижують свою активність: рух їх сповільнюються, при температурі 6 0 С черв'яки перестають харчуватися, а при 4 0 С звільняють свій травний тракт від залишків їжі і починають впадати в стан зимової сплячки. З настанням весни вони оживають і починають новий активний період свого життя.

Номер слайду 10

Методика збереження хробаків в ґрунтіЧерв'яків треба берегти, охороняти, доглядати за ними. Ось найголовніші умови, які допоможуть зберегти черв'яків в ґрунті:• Перша умова збереження хробаків- це не перекопувати землю лопатою, а тільки спеціальними вилами.• Друга умова: переущільнення ґрунту губить хробаків. Грунт повинен бути пухким, м'яким і роблять його саме таким хробаки.• Третя умова: концентрація розчинних солей більше 0,5% знищує черв'яків.• Четверта умова: ґрунт повинен мати нейтральне середовище, так як велике окислення або занадто велика лужність згубні для черв'яків. • П'ята умова: не спалювати сміття на городі. Черви гинуть від перегріву ґрунту, диму і попелу.• Шоста умова: необхідно підтримувати досить високу вологість ґрунту. При вологості ґрунту менше 30% черв'яки відчувають сильну спрагу і можуть загинути протягом тижня.• У дощових черв'яків є багато ворогів. Найнебезпечніші з них - птахи, кроти, землерийки, щури, жаби. З великих тварин – це кабани , борсуки і їжаки.

Номер слайду 11

ВИСНОВКИ1. Грунт - безцінний дар природи, результат її багатовікової діяльності. Родючість ґрунту визначається вмістом гумусу - міцної органічної структури, що утворюється з рослинних залишків за допомогою ґрунтоутворюючих мікроорганізмів і тварин. У міру необхідності рослини отримують з гумусу все, що їм потрібно.2. Серед багатьох гуміфікаторів найбільш активну роль в процесі ґрунтоутворення грають дощові черв'яки.3. Для відновлення родючості ґрунту ефективно використовувати переробку органіки за допомогою дощових черв'яків з отриманням біогумусу. 5. Значення дощових черв'яків, як виробників гумусу і повноцінного кормового білка стало з'ясовуватися тільки в останні роки в зв'язку з біологізацією багатьох технологічних процесів різних галузей народного господарства.6. Землеробство має бути творчим і ставити своєю метою перетворення ділянки землі в стійке співтовариство живих організмів, кожен з яких на своєму місці працює на загальне благо і на благо людині. Але головним учасником цієї спільноти залишається людина, наділена розумом і любов'ю.

Номер слайду 12

Дякую за увагу!

pptx
Додано
8 квітня 2018
Переглядів
754
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку