25 вересня о 19:00Вебінар: Співпраця вчителя та батьків: модернізовані підходи та нетипові форми взаємодії

Презентація "Володимир Короленко і Україна"

Про матеріал

Презентація "Володимир Короленко і Україна" може бути використана як на першому уроці вивчення даної теми,так і для узагальнення матеріалу вивчення життєпису письменника

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Короленко Володимир Галактіонович – письменник, журналіст, публіцист, літературний редактор та громадський діяч українського та польского походження1853-1921

Номер слайду 2

Серед найвідоміших творів письменника повісті «Сліпий музика», «Діти підземелля» (скорочена версія повісті «В поганому товаристві», «Хапун (Іом-кіпур)»  та «Без язика»

Номер слайду 3

На Житомирщині минули його дитячі та юнацькі роки. Володю Короленка дуже приваблювали музика і мистецтво, історія, філософія, але ніщо не захоплювало його так, як література. Він був просто вражений, відкривши для себе твори Олександра Островського, Миколи Некрасова, Івана Тургенєва.

Номер слайду 4

Після закінчення Житомирської гімназії Короленко вступив до Санкт-Петербурзького технологічного інституту(через матеріальні негаразди покинув навчання),  пізніше намагався закінчити навчання у Санкт-Петербурзькому гірничому інституті (відрахували за підозрою у революційній діяльності).

Номер слайду 5

Заслання:- За участь у студентських гуртках висланий в російське місто Кронштадт;- за підозру у революційній діяльності – російське місто Глазов, Вятської губернії;-За відмову присягнути цареві російському Олександру III у березні 1881 році Короленка на 3 роки знову вислано, цього разу в Якутію, Сибір

Номер слайду 6

Нижньогородське десятиліття (1885—1895) — час найактивнішої літературної та громадської діяльності письменника — справедливо назване сучасниками «епохою Короленка». У 1886 р. вийшла його перша книга «Нариси та оповідання», яка дістала захоплений відгук А. Чехова. Справжнім тріумфом став наступний твір — повість «Сліпий музикант» (1886). Помер Короленко у голоді і злиднях, принципово відмовившись від призначеного окупаційною радянською владою Полтави продовольчого забезпечення.

Номер слайду 7

Увічнення пам’ятіРосія. Сучасники назвали Короленка «совістю Росії» і його пам'ять високо шанується в Росії. Портрет письменника при житті в подяку за літературну і громадську діяльність намалював відомий художник Ілля Рєпін.Ім'я Короленка надано Глазовському державному педагогічному інституту (Удмуртія), школам у Нижньому Новгороді. У 1956 році йому було присвячено документальну стрічку «Пам'яті Володимира Короленка».

Номер слайду 8

Дім-музей «Дача Короленка», селище Джанхот, 20 км від Геленджика Марка пошти СРСР на честь 100-річчя від дня народження В. Короленка

Номер слайду 9

Увічнення пам’ятіПам'ять Короленка широго вшановується в Україні.Ім'я Короленка надано Полтавському національному педагогічному університету, Харківській державній науковій бібліотеці, Чернігівській обласній бібліотеці, школам у Полтаві, Житомирі; В Полтаві, в Житомирі відкрито музеї Короленка. Також у Полтаві є Народний дім імені Володимира Короленка.1990 року Спілка письменників України встановила літературну премію імені Володимира Короленка за найкращий твір, написаний російськомовними літераторами України.2003 року Національний банк України у серії «Видатні особистості України» випустив пам'ятну монету «Володимир Короленко».

Номер слайду 10

За те, що Короленко в роки війни 1917–1922 років в Україні і терору військового комунізму виступав проти погромів, заступався як за євреїв, так і за людей інших національностей, репресованих радянською владою, йому розпорядженням Єврейської ради України від 27.07.1998 р. за № 48 присвоєно звання «Праведник України»

pptx
Додано
19 лютого 2019
Переглядів
2259
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку