Йоганн Вольфганг Гете «Нічна пісня мандрівника». Зображення взаємозв’язку різних сфер природи й людини в поетичному творі
Номер слайду 2
К. Д. Фрідріх «Подорожній над морем туману» «Пейзаж із самотнім деревом»
Номер слайду 3
Йоганн Вольфганг Гете (1749 - 1832) «Духовний батько» вітчизняної літератури. Митець, учений, мислитель і культурний діяч. Час, коли жив і творив Й. В. Гете, називають «епохою Гете». Й. В. Гете – геній всесвітнього значення.
Номер слайду 4
Робота з підручником с.123-124 Де народився Й. В. Гете? Що ви дізналися про сім`ю поета? Скільки мов знав Йоганн? У яких навчальних закладах навчався? Хто вплинув на його літературне майбутнє? Яка особливість поета визначила коло тем та ідей творів Йоганна Вольфганга?
Номер слайду 5
Йоганн Вольфганг Гете "Нічна пісня мандрівника" На всі вершини Ліг супокій. Вітрець не лине В імлі нічній. Замовк пташиний грай. Не чути шуму бору. Ти теж спочинеш скоро – Лиш зачекай. Переклад Миколи Бажана
Номер слайду 6
Словникова робота Бір (бору) – сосновий ліс. Імла – легкий вечірній туман.
Номер слайду 7
Робота з літературознавчими термінами Ідея Основна думка художнього твору. Тема Те, про що йдеться у художньому творі.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Словесне малювання Уявіть картину, змальовану Й. В. Гете у вірші «Нічна пісня мандрівника», - зовнішність подорожнього; чому він саме опинився у лісах передгір'я, з якою метою подорожує; які думки бентежать мандрівника.
Номер слайду 11
Які художні засоби використані у вірші? Епітети імлі нічній, пташиний грай. Метафори ліг супокій, вітрець не лине.
Номер слайду 12
Домашнє завдання Вивчити вірш напам'ять. Опрацювати записи у літературознавчому словнику. Створити ілюстрацію до поезії (за бажанням).
Номер слайду 13
«МІКРОФОН»
Номер слайду 14
Що було на уроці найцікавішим? Що не сподобалося? Що вразило?