Вироби зі скла: - пустотілі скляні блоки - застосовуються для скління переходів між будівлями, сходових клітин і т.п .;- профільне скло - застосовується для спорудження перегородок;- скляні труби - основне застосування в хімічній промисловості;- скляна вата - матеріал, що складається з тонких гнучких ниток (5 6мкм) - застосовується як тепло- і звукоізоляційний матеріал, заповнювач для легких штукатурних розчинів, для виробництва склопластиків;
- плитки «склокремнезіт» - кольорові непрозорі плити, що імітують структуру полірованих гірських порід, одержувані плавленням з подальшою кристалізацією кольорових скляних гранул, які застосовуються для облицювання фойє та вестибюлів громадських будівель;- скляна емальована плитка з розмірами 150х150 мм і 10х75 мм, нарізана з відходів листового скла - застосовується для облицювання стін приміщень з підвищеними санітарно - гігієнічними вимогами, або з підвищеною кислотно – лужним агресивним середовищем;- склопакети - це елементи з двох або трьох листів скла з проміжками 15 - 20 мм, з'єднаних між собою герметично по периметру - застосовуються для скління будівель, при цьому вони практично не замерзають, не пітніють, їх застосування здешевлює процес скління і знижує витрату деревини в 1,5-2 рази.
ДЕРЕВИНАПозитивні властивості:- високий коефіцієнт конструктивної якості,- мала теплопровідність,- легкість обробки,- технологічність,- висока морозостійкість,- стійкість до багатьох хімічних реагентівІстотні недоліки:- горить і гниє,- жолобиться і розтріскується при зміні вологості і температури,- гігроскопічна,-існує цілий ряд вад будови,- руйнується комахами.
За ступенем переробки деревини розрізняють: - лісові матеріали, отримані тільки шляхом механічної обробки стовбура дерева (колоди, брус, пиломатеріали); - готові вироби і конструкції заводського виготовлення (збірні будинки та деталі, клеєні конструкції); - синтетичні матеріали, отримані глибокою переробкою деревини (целюлоза, деревно - волокнисті і деревно - стружкові плити, фанера, арболіт і т.д.).
Захист деревини від гниття, поразки комахами і загоряння. ЗАХИСТ ВІД ГНИТТЯ- оберегти деревину від зволоження (ізоляція від грунту, спорудження провітрювати каналів, захист від атмосферних опадів).- деревину просочують антисептиками - хімічними речовинами, які вбивають гриби або створюють середовище, в якій вони не можуть існувати. ВИМОГИ ДО АНТИСЕПТИКІВ: - висока токсичність до дереворуйнуючих грибам з одночасною нешкідливістю для людей і тварин; - здатність зберігати високу токсичність протягом заданого терміну; - легко проникати в деревину, не погіршуючи її фізико-механічних властивостей, не викликаючи корозію її металевих кріплень; - не мати неприємного запаху, мати стійкість при підвищених температурах; - повинні бути відносно дешеві і не дефіцитні.
Конструкційно-оздоблювальні матеріали. СКЛОПЛАСТИКИ - листові матеріали, що містять в якості наповнювача склотканину або скловолокно, в якості сполучного - поліефіри, фенолформальдегідні або епоксидні смоли, що твердіють при нагріванні в тривимірні структури. Завдяки високому армуючому ефекту заповнювача ці пластики мають підвищену міцність. Застосування: декоративне зовнішнє облицювання, влаштування покрівель, для виготовлення ванн, раковин, труб, хімічних апаратів.
ДСП - деревно-стружкові плити, які містять в якості наповнювача деревні стружки, а в якості сполучного - карбамідні термореактивні полімери. ДСП можуть бути облицьовані декоративними плівками, плитками або офанеровани. Застосування: каркасні і щитові стіни і перегородки, в меблевій промисловості.
Архітектурний стиль - ансамбль фасадних композицій і прийомів в побудові різних планів будівлі. При створенні архітектурного стилю особлива увага приділяється матеріалам, що використовуються в будівництві, формам обробки, декоративному оформленню зовнішніх фасадів та інтер'єру внутрішніх приміщень.
Готичний стиль. Цьому стилю притаманні стрілчасті, віялові склепіння, ребристі і вертикальні, що рвуться до неба лінії, арки, що переходять в стовпи, кесонні стелі, витягнуті, часто вітражні вікна. Будинок в готичному стилі відрізняється різким «скелетом»; його кольори - жовтий, коричневий, червоний, синій. В якості будівельних матеріалів використовують і камінь, і дерево, бо стиль формувався в різних обставинах. Будинок з готичним «обличчям» - строгий, графічно-чіткий і похмуро-урочистий!
Класицизм. Пропорційні, симетричні форми, що гармоніюють один з одним. Наявність декоративних складових в обробці, наприклад, колон і балюстрад. Але вони тільки доповнюють зовнішній вигляд і не є химерними. Використання натуральних матеріалів для оформлення фасаду. Це природний камінь або штукатурка для фасаду, натуральна черепиця для обробки покрівлі, ковані огорожі і додаткові елементи на фасаді.
БАРОКОЦей химерний стиль показує всю красу будови і підкреслює добробут його власника. На даний момент в будівництві таке оздоблення фасаду використовується нечасто, зазвичай вітаються тільки окремі її елементи: Велика кількість декоративних складових, наприклад, пілястр, скульптур, позолоти і інших елементів, які вказують на високий статус власника нерухомості. Використання в обробці фасаду переважно матеріалів пастельних відтінків, які поєднуються з темно-зеленим, бордовим і червоним.
МОДЕРН Цей стиль, що з'явився на рубежі XIX і XX століть, має і зараз безліч шанувальників, яким до душі його витіюваті химерні форми. Модерн не є сильно строгим, але і не виглядає химерно, він вимагає у всьому дотримання міри. У формі віконних і дверних прорізів будівель такого стилю проявляються вигнуті лінії, які також характерні і для покрівлі. Симетрія тут не головне, вперед виходить природність оформлення. В облицюванні фасадів будинків в стилі модерн застосовують безліч оздоблювальних матеріалів, в тому числі і сучасні. Особливе місце займає глазурована керамічна плитка, вітражі та мозаїка.
МІНІМАЛІЗМЦей стиль оформлення фасадів зараз на піку популярності. Він припускає наявність тільки важливих, значимих деталей, без зайвої декоративності і химерності. Будівлі в стилі мінімалізм, як і їх облицювання, відрізняються простими формами з чіткими кордонами. Ось особливості, які притаманні обробці фасаду будинку в такому стилі: Лаконічність Сполучуваність всіх елементів. Строгість форм і їх геометрична простота. Переважні матеріали облицювання фасаду - дерево, скло, камінь і подібні. Світлі відтінки колірної гами в єдиному поєднанні, без яскравих акцентів. Великі вікна, вбудоване підсвічування і максимум відкритого простору.
ХАЙ-ТЕКЗазвичай хай-тек поєднують з фасадами в стилі мінімалізм. Виступаючі деталі споруди, максимальне скління, простота ліній і форм - все це хай-тек в архітектурі. Основними кольорами фасаду хай-тек є всі відтінки сірого і металік. Вони є сучасними, тому ідеально доповнюють таке облицювання. Обов'язково в оформленні фасаду приватного будинку стиль хай-тек мається на увазі використання сучасних інженерних рішень. Як матеріал для оформлення фасаду застосовуються різні типи штукатурки, причому не забороняється їх комбінування для отримання цікавого ефекту. Акцент в основному робиться на скляних конструкціях, які можуть стати не тільки частиною вікон, а й спостерігаються навіть на даху.
ЯПОНСЬКИЙ СТИЛЬВізитною карткою будинку цього напрямку є практично плоска покрівля з виступаючими з усіх боків злегка вигнутими частинами. Поверхи будинку, як правило, розрізняються по висоті, що створює ефектний зовнішній вигляд. Вікна будинку в японському стилі необхідно прикрасити жалюзі або віконницями, які нагадують виконані з бамбука. Фасад прикрашається живими рослинами, які підвішуються в кашпо. В якості оздоблювального матеріалу може служити що завгодно. Оптимальними варіантами стануть дерево, декоративна штукатурка і натуральна черепиця. Тут важливий не тип матеріалу, а його компоновка таким чином, щоб вийшло правильний напрямок. Фасад японського будинку обов'язково прикрашається по аналогії з фахверком темними каркасними елементами. Але в східному варіанті вони завжди утворюють квадрат або прямокутник. Такі акцентні деталі виконуються шляхом монтажу декоративних балок або викладенням з плитки або каменю В якості оздоблювального матеріалу може служити що завгодно, якими прикрашається цоколь будівлі