Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Презентація з географії для учнів 7 класу на тему: "Тихий океан - найбільший океан Землі"

Про матеріал

Презентація є розробкою для уроку географії в 7 класі під час вивчення теми "Океани Землі". Зокрема дана презентація містить цікаві завдання, ілюстративну та текстову інформацію, що стане у пригоді вчителеві та є цікавою для учнів.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тихий океан – найбільший океан Землі

Номер слайду 2

Німа карта

Номер слайду 3

Бліцопитування1) Що називають Світовим океаном?2) Яка частина об'єму гідросфери припадає на Світовий океан?3) Який з океанів найбільший за площею? Найменший?4) Як називається найглибша западина Світового океану?5) Яке значення має Світовий океан для людини?6) Які елементи рельєфу дна океану вам відомі?3

Номер слайду 4

План вивчення океану1) Географічне положення океану. а) Положення щодо екватора, нульового меридіана, материків та інших океанів. б) Особливості берегової лінії: моря, затоки, протоки, остро­ви.2) Геологічна будова та рельєф дна океану. а) Особливості геологічної будови океанічної улоговини. б) Літосферні плити та основні форми рельєфу дна. в) Середні та максимальні глибини.3) Клімат. а) Кліматичні пояси. б) Основні типи клімату.4) Властивості океанічних вод. а) Температурний режим поверхневих вод. б) Солоність води та її розподіл. в) Течії в океані.5) Органічний світ.6) Ресурси океану, їх використання та збереження.

Номер слайду 5

Географічне положення та розміри Тихого океану. Тихий океан — найбільший та найглибший серед океанів нашої планети. Площа Тихого океана становить 178,7 млн км². Він займає 1/3 поверхні Землі, а його об'єм більший за об'єм усіх інших океанів разом. Тихий океан простягається із заходу на схід на 19 тис. км , а з півночі на південь — на 16 тис. км. Він має овальні обриси, дещо витягнутий із північного заходу на південний схід і найбільш широкий між тропіками.

Номер слайду 6

За картами атласу визначте:а) береги яких материків омиває Тихий океан; б) характер берегової лінії материків.в) якими протоками Тихий океан сполучається з іншими океанами? Де проходять умовні межі між ними? г) Які моря утворилися поблизу материків? Якими островами вони відокремлені від Тихого океану?

Номер слайду 7

Історія дослідження Васко Нуньес де Бальбоа Фернандо Магеллан

Номер слайду 8

Особливості будови дна океану Дно океану має складну геологічну будову. Значна частина Тихого океану розташована на одній літосферній плиті, яка взаємодіє з іншими плитами. До зон їх взаємодії прилягають глибоководні жолоби та острівні дуги. Із системою глибоководних жолобів і гірських споруд на материках і островах, які оточують океан, пов'язаний майже безперервний ланцюг діючих вулканів, які утворюють Тихоокеанське «Вогняне кільце».

Номер слайду 9

Найбільша глибина 11022 м. Маріанский жолоб

Номер слайду 10

Острови материкового походження. Нова Гвінея. Нова Зеландія

Номер слайду 11

Острови вулканічного походження. Гавайські

Номер слайду 12

Вулкан Мауна-Кеа на Гавайських островах

Номер слайду 13

Острови коралового походження. Атоли – коралові острови

Номер слайду 14

Хрестики-нулики{FABFCF23-3 B69-468 F-B69 F-88 F6 DE6 A72 F2}Тихий океаннайтепліший Мадагаскар. Атлантичний океаннайбільший. Саргасове мореІндійський океаннайменший. Мауна-Кеа{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Нова Зеландія. Коралові Пангея. Гавайські острови. ВулканічніМауна-Кеа. Нова Гвінея. Материкові Атоли{FABFCF23-3 B69-468 F-B69 F-88 F6 DE6 A72 F2}Індійськийнайтепліший 11022 м. Атлантичний океаннайглибший8845 м. Тихий океаннайбільший10205 м

Номер слайду 15

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ§ 57 с. 219 – 222 Повторити § 24 Написати твір-мініатюру “ У водах Тихого океана”, “На борту з Магелланом”

Залишити відгук до розробки

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Зиміна Світлана Григорівна
  Загальна:
  4.3
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
pptx
Додано
21 лютого 2018
Переглядів
1022
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку