Поділ геометричних перетворень. Паралельне перенесення Поворот. Симетрія (центральна та осьова) Гомотетія
Номер слайду 3
Осьова симетрія. Осьова симетрія, симетрія відносно осі — вид дзеркального відбиття, при якому множиною нерухомих точок є пряма, яку називають віссю симетрії. Для фігури, що переходить сама в себе при осьовій симетрії, пряма, утворена нерухомими точками руху, називається віссю симетрії фігури. Прикладом осі симетрії відрізка є його серединний перпендикуляр.
Номер слайду 4
центральна симетрія. Центральною симетрією відносно точки A називають перетворення простору, яке переводить точку X у таку точку X′, що A — середина відрізка XX′. Фігуру називають симетричною відносно точки A, якщо для кожної точки фігури точка, симетрична їй відносно точки A, також належить цій фігурі. Точку A називають центром симетрії фігури. Кажуть також, що фігура має центральну симетрію.Інша назва цього перетворення — симетрія з центром A. Центральна симетрія є окремим випадком повороту, точніше, є поворотом на 180 градусів.
Номер слайду 5
Паралельне перенесення. Паралельним перенесенням фігури називається перенесення всіх точок простору на одну відстань в одному напрямі. Початкова фігура та фігура, отримана після паралельного перенесення, рівні. Щоб здійснити паралельне перенесення, потрібно знати напрям і відстань, що означає задати вектор.
Номер слайду 6
поворот. Якщо одна фігура отримана з іншої фігури поворотом усіх її точок щодо центру O на один і той самий кут в одному й тому самому напрямі, то таке перетворення фігури називається поворотом. Проти годинникової стрілки буде додатний кут повороту, а за годинниковою стрілкою — від'ємний (так само, як кути повороту в одиничному колі).
Номер слайду 7
гомотетія. Гомотетія — це перетворення подібності, в якому виходять подібні фігури (фігури, в яких відповідні кути рівні, а сторони пропорційні). Будь-які два кола гомотетичні. Якщо фігури розташовані на протилежних напрямах від центру гомотетії, то коефіцієнт від'ємний. Центр гомотетії може розташовуватися і всередині фігури.
Номер слайду 8
Як називається це перетворення?А) Центральнасиметрія Б) Осьова симетрія. В) Гомотетія. Г) Поворотstyle.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 9
Будь-які два … гомотетичніА) Паралелограма. Б) Кола. В) Трикутника. Г) Прямокутникаstyle.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 10
Площина покрита фігурами, які взаємно …А) ПаралельніБ) ГомотетичніВ) Поверненіstyle.colorfillcolorfill.type