Презентація уроку з історії для 6 класу за темою "Давня Індія"

Про матеріал

Презентацію створено для проведення уроку з метою ознайомлення учнів з історією давніх цивілізацій п-ва Індостан та особливостями організації влади і суспільного устрою.

В роботі використовуються візуальні і відео джерела, інтерактивні вправи та онлайн ресурси.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала учитель історіїРодинської загальноосвітньої школи l – lll ступенів №35 Покровської міської ради Донецької області Гордієнко Світлана Миколаївна. Давня Індія. Урок історії. 6 клас.

Номер слайду 2

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»Які слова (асоціації) виникають у вас, коли ви чуєте назву ІНДІЯ? І Н Д І Я

Номер слайду 3

Після цього уроку ви зможете:орієнтуватися у просторі та часі;розуміти вплив природних умов на становлення та розвиток цивілізацій п-ва Індостан;пояснювати зміст понять «Індія»,«арії», «веди», «санскрит», «раджа», «варна», «каста»;порівнювати становище представників суспільних верств Давньої Індії;працювати з інтерактивними вправами;оцінити свої знання та роботу на уроці. Очікувані результати

Номер слайду 4

план: Природно-географічні умови. Організація влади і суспільства.

Номер слайду 5

Країна знаходиться у Південній Азії на півострові Індостан. Омивається водами Індійського океану. Сучасна столиця – місто Делі, засноване близько 50 року до н. е. царем з династії Маур’їв.* ДеліПрацюємо з картою. АЗІЯІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАНІНДОСТАН

Номер слайду 6

Працюємо з картою. Які гори з північного сходу відокремлюють Індію від материка?Які найбільші річки течуть Індією? Де вони беруть свій початок?

Номер слайду 7

В Північно-Західій Індії рідко випадають дощі, розливи Інду трапляються тільки під час танення снігів у горах. Вологі вітри не досягають долини Інду, через сухий клімат рільництво тут потребує зрошування. Назва країни походить від історичної назви священної річки Інд. Давні греки називали індійців Індо — «люди Інду».

Номер слайду 8

Найдавніші держави та міста в долині Інду існували в 23-18 ст. до н. е. Індська цивілізація була міською. Відомо понад 500 поселень, в яких мешкало до 100 тис. осіб. Першими були відкриті стародавні міста Мохенджо-Даро та Хараппа. Цивілізація долини Інду

Номер слайду 9

Мохенджо-Даро («пагорб мерців») — місто, яке виникло близько 2600 року до н. е. та є найдавнішим містом долини Інду і одним з перших міст в історії Південної Азії, сучасником цивілізації Давнього Єгипту і Межиріччя. Об'єкт Всесвітньої спадщини Юнеско дослідив індійський археолог Рахалдас Банерджі в 1919-1920 рр.

Номер слайду 10

ХАРАППА -один з центрів цивілізації долини Інду. Розкопки в провінції Пенджаб виявили руїни укріпленого міста бронзової доби, яке виникло 4,6 тис. років тому. Назва дана місцю розкопок від назви сучасного селища Хараппа, розташованого за 6 км від стародавнього міста. У давнину в місті проживало до 23 500 мешканців.

Номер слайду 11

Інфраструктура міст Індської цивілізації просто вразила вчених! Коли дослідники приступили до розкопок, вони були просто вражені, адже з-під землі стали з'являтися цілі квартали багатоповерхових будинків, з-під лопат показувалися тротуари, обладнані глибокими жолобами для каретних коліс, сади, парки, палаци, колодязі. А в кожному будинку була каналізація, душ, туалет!Міська каналізація

Номер слайду 12

Індійці мали свою писемність - малюнкове письмо (піктограми), але тисячі написів, знайдених археологами, лишаються непрочитаними. Відомо, що писали мешканці Хараппи справа наліво і користувалися 400 малюнковими знаками.

Номер слайду 13

Долина річки Ганг. В Північно-Східній Індії простяглися тропічні ліси – джунглі, де росли бамбук, манго, очерет, лотос та водилися королівські тигри, носороги, леви, слони, мавпи, змії. Для заняття землеробством потрібно було вирубувати ліси. У червні-серпні тривав двомісячний дощовий сезон. Коли опади не припинялися довше, починалися руйнівні повені. Цивілізація долини Гангу виникла з приходом на півострів племен аріїв…

Номер слайду 14

У давнину Індію називали Ар’явартою - «країною аріїв». Племена індоарійців (аріїв) прийшли на землі Індії з Ірану близько 1500 р. до н. е. Цей період називають Ведійськими, бо саме тоді було складено на санскриті - мові аріїв - Веди, а саме збірники священних гімнів на честь арійських богів.

Номер слайду 15

У середині I тис. до н. е. в долині Гангу виникло півтора десятка нових держав. Царі (раджі) були верховними розпорядниками всієї землі, командували військом, очолювали управління і були охоронцями дхарми (правил загального порядку). В 4 ст. до н. е. владу захопив Чандрагупта Маур’я. За правління онука Чандрагупти Ашоки (268-231 рр. до н. е.) під владою царів опинилася майже вся Індія.

Номер слайду 16

Перевірте себе!Перейдіть за посиланням або QR-кодом та виконайте інтерактивну вправу - гру «Потягом до Давньої Індії»!https://wordwall.net/play/36452/961/497

Номер слайду 17

Варна - замкнена група людей, які від народження мають певні права та обов'язки. Кшатрії воїни. Вайшії селяни, купці, ремісники. Шудри слуги, робітники. БрахманижерціНедоторкані Каста – (джаті - «порода, походження, колір»), замкнена група людей однієї професії. СУСПІЛЬНИЙ УСТРІЙ три вищі варни

Номер слайду 18

Презентація учнівських міні – проектів (до 2-3 хв.) про становище суспільних верств в Давній Індії: Брахмани Кшатрії Вайшії Шудри Недоторкані

Номер слайду 19

Перегляньте відео та поміркуйте!З чим пов’язане виникнення кастового устрою в Давній Індії?Чи існує поділ людей на касти в сучасній Індії? Чому?

Номер слайду 20

Узагальнення. Виконати інтерактивну вправу - створити логічні пари на засвоєння основних понять і термінів уроку. https://learningapps.org/watch?v=pd7d378d223

Номер слайду 21

Рефлексія. Тепер я знаю про…. Мені було важливо навчитися…. Своїм друзям я зможу розповісти…. Мій настрій від уроку відповідає….

Номер слайду 22

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Опрацювати відповідний матеріал підручник. Зробити за бажанням малюнок до теми уроку.

pptx
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Бандровський О.Г., Власов В.С.)
Додано
11 червня 2023
Переглядів
754
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку