МІНІСТЕРСТВО НАУКИ ТА УКРАЇНИБердянський державний педагогічний університет. Факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв Кафедра початкової освіти Виконувала:студентка факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтвгрупи С16 Б ПО-ІНФСапко Катерина Романівна Викладач проф: Ніконенко Т. В. ТЕМУ «Загальна характеристика сучасних навчальних технологій у змісті початкової математичної освіти»з дисципліни «Сучасні системи навчання математичної освітньої галузі в початковій школі»
Номер слайду 2
План 1. Технологія організації навчальної взаємодії вчителя та учнів.2. Технологія мотивації пізнавальної активності учнів3. Технологія формування загальнонавчальних умінь і навичок.4. Технологія організації диференційованого навчання.5. Технологія організації навчальної проектної діяльності.6. Технологія організації поетапного засвоєння учнями навчального матеріалу
Номер слайду 3
1. Технологія організації навчальної взаємодії вчителя та учнів Сутністю технології організації навчальної взаємодії вчителя та учнів є повага до особистості дитини; побудова навчання на основі активної діяльності всіх її учасників; організацію діалогу де учні і учитель виступають партнерами; створення комфортного освітнього середовища тощо.
Номер слайду 4
Організовуючи навчальне співробітництво, учитель має звертати увагу на те, що найбільш поширеною є взаємодія за такими лініями:учитель — учні;учитель — учні в парах, трійках;загальна групова взаємодія учнів у класі;учитель — учительський колектив.
Номер слайду 5
2. Технологія мотивації пізнавальної активності учнів В процесі придбання знань, умінь і навиків важливе місце займає їх пізнавальна активність, уміння вчителя активно керувати нею. Активно керований учбовий процес направлений на забезпечення глибоких і міцних знань всіх учнів, на посилення зворотного зв'язку. Тут передбачається облік індивідуальних особливостей школярів, моделювання учбового процесу, його прогнозування, чітке планування, активне управління навчанням і розвитком кожного учня
Номер слайду 6
Пізнавальна активність включає:1. Мотиви і цілі діяльності.2. Інтерес до предмету.3. Увага до об'єкту, що вивчається.4. Вольові зусилля.5. Позитивні емоції.6. Творчу самостійність.7. Володіння необхідними способами і прийомами пізнавальної діяльності.8. Оптимальний ритм і режим роботи, що забезпечує повне оволодіння потрібними знаннями, уміннями і навиками.
Номер слайду 7
3. Технологія формування загальнонавчальних умінь і навичок молодших школярів Учень вміє вчитися, якщо він визначає сам або приймає мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планує і виконує необхідні дії, контролює та оцінює свої результати. Така розгорнутість характеризує сформовану навчальну діяльність. У молодшого школяра вона тільки починає формуватися. Дитина 6-7 років одночасно тяжіє до двох видів діяльності: ігрової і навчальної. Своєрідність цієї ситуації в тому, що нерозвинені пізнавальні можливості дітей цього віку підкріплюються сильними в них ігровими мотивами, потребою в емоційному контакті й підтримці дорослого. Можна сказати: чим більше в дошкільника розвинена ігрова діяльність, тим виразніше в маленького школяра прагнення утвердити себе у новій соціальній ролі — ролі учня.
Номер слайду 8
3. Технологія формування загальнонавчальних умінь і навичок молодших школярів Навчаючи першокласників орієнтуватися в часі, доцільно розпочинати із вправ на його визначення з опорою на життєвий досвід. Корисно пропонувати час від часу розглядати малюнки, на яких зображено дії різної тривалості. Наприклад: «Воротар ловить м’яч, дівчинка малює, хлопчик спить, чоловік дзвонить у двері, тесля теше дошку. Назвіть дії в порядку збільшення часу на їх виконання». Бажано сформувати в учнів уявлення про тривалість однієї, трьох, п’яти хвилин за допомогою звичайних і піскових годинників. Унаочнення часу, спостереження за рухом стрілки і піску для багатьох дітей — відкриття, що збагачує їх світосприймання і чуттєвий досвід.
Номер слайду 9
4. Технологія організації диференційованого навчання. Диференційоване навчання – це така організація навчального процесу, при якій створюються умови, які дають змогу кожному учневі розкрити всі свої потенційні навчальні можливості. Диференціація навчання у всіх своїх різноманітних проявах повинна стати способом для досягнення всіма учнями базового рівня освіти, необхідного для наступного вибору ними професії чи сфери діяльності, її варто розглядати як спосіб дати молоді знання з максимальним урахуванням її індивідуальних особливостей, інтересів і здібностей.
Номер слайду 10
5. Технологія організації навчальної проектної діяльності. Зважаючи на змістові особливості курсу математики навчальний проект з цього предмета доцільно організовувати, для урізноманітнення діяльності учнів у разі їхнього успішного просування в засвоєнні основного змісту, та коли навчальна ситуація в класі актуалізувала проблему, прийнятну для розв’язання методом проектів.
Номер слайду 11
“Які числа називають «магічними»?”, “Найдавніші математичні знаки”, “Грошові одиниці в Україні”, “З історії вимірювальних приладів”, “Найвідоміші математики планети”, “Котра година зараз на планеті?”, “Математичні цікавинки” . Розмаїття математичних проектів Звісно, під час навчання математики доцільно розробляти не лише прикладні проекти. Так, з учнями можна реалізувати різноманітні інформаційні прожекти:
Номер слайду 12
6. Технологія організації поетапного засвоєння учнями навчального матеріалу. Комплексна технологія організації поетапного засвоєння учнями навчального матеріалу є спробою розв’язати проблему продуктивного навчання учнів. Після вивчення кожної навчальної одиниці учні мають виконувати діагностичні перевірочні роботи (тести), результати яких треба оприлюднювати одразу. Вони, як правило, не оцінюються балами, а проводяться для з’ясування незрозумілих моментів і помилок, щоб вчасно їх виправляти