Презентація "Злочини проти основ національної безпеки Україн"

Про матеріал
Кримінальний кодекс України "Злочини проти основ національної безпеки Україн"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Злочини проти основ національної безпеки. України Виконала студентка групи О-291 Яна Бухтеярова

Номер слайду 2

Злочини проти основ національної безпеки України є найбільш небезпечними посяганнями на суспільні відносини, які забезпечують державну безпеку, обороноздатність, незалежність держави, її конституційний лад. Без належної кримінально-правової охорони цих суспільних відносин неможливе нормальне функціонування держави та відповідних її інститутів. Без стабільності в суспільстві неможлива й ефективна боротьба зі злочинністю, в тому числі і з такими небезпечними злочинами, як вбивства, зґвалтування, розбої тощо. Тому в КК статті про відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України подані в першому розділі Особливої частини.

Номер слайду 3

Родовим об’єктом злочинів, передбачених у цьому розділі, є суспільні відносини з охорони основ національної безпеки України: її конституційного ладу, суверенітету, територіальної недоторкан­ності, обороноздатності. Іншими словами, родовим об’єктом цих злочинів є суспільні відносини, що забезпечують саме існування Ук­раїни як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної і право­вої держави (ст. 1 Конституції України).

Номер слайду 4

Національна безпека – це захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечуються сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних та потенційних загроз національним інтересам. Національні інтереси – це життєво важливі матеріальні, інтелектуальні і духовні цінності Українського народу як носія суверенітету і єдиного джерела влади в Україні, визначальні потреби суспільства і держави, реалізація яких гарантує державний суверенітет України та її прогресивний розвиток;Загрози національній безпеці – наявні та потенційно можливі явища і чинники, що створюють небезпеку життєво важливим національним інтересам України.

Номер слайду 5

Стаття 109 КК. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади1. Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.2. Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, – караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.3. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на з конфіскацією майна або без такої.

Номер слайду 6

Об’єктом аналізованого злочину виступають тільки суспільні відносини, що забезпечують легітимне (законне) формування і функціонування органів державної влади. Предметом вчинення цього злочину є матеріали із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Об’єктивна сторона злочину полягає в активних діях, а саме: у вчинені дії з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади; змова на вчинення таких дій; у публічних закликах до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади; у розповсюдженні матеріалів із закликами про вчинення таких дій. Суб’єкт злочину – загальний. Суб’єктивна сторона злочину характеризується виною у формі умислу та спеціальною метою (насильницька зміна чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади)

Номер слайду 7

Стаття 110 КК. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Номер слайду 8

Об’єктом злочину є суспільні відносини, які виникають з приводу охорону територіальної цілісності та недоторканості території України в межах існуючих кордонів. Об’єктивна сторона злочину характеризується активними діями, якими є: вчинення дій з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України; публічні заклики до вчинення таких дій; розповсюдження матеріалів із закликами на вчинення таких дій. Суб’єкт злочину – загальний. Суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом та спеціальною метою – зміна меж території чи державного кордону України.

Номер слайду 9

Стаття 110-2 КК. Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України1. Фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.2. Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або з корисливих мотивів, або за попередньою змовою групою осіб, або у великому розмірі, або якщо вони призвели до заподіяння значної майнової шкоди, – караються позбавленням волі на строк від шести до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Номер слайду 10

Об’єктом є суспільні відносини у сфері охорони територіальної цілісності та державного кордону України і суспільні відносини у сфері охорони конституційного ладу і створення та функціонування вищих органів державної влади. Об’єктивна сторона злочину полягає у вчиненні активних дій, а саме фінансування. Суб’єкт злочину – загальний. Суб’єктивна сторона характеризується прямим умислом. Особа повинна усвідомлювати, що саме вона фінансує, та бажати здійснити таке фінансування.

Номер слайду 11

Стаття 111 КК. Державна зрада1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, – карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.2. Звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Номер слайду 12

Об’єктом злочину є суспільні відносини у сфері забезпечення охорони національної безпеки. Складові національної безпеки – державний суверенітет, територіальна цілісність і недоторканість, обороноздатність, державна, економічна чи інформаційна безпека України. Об’єктивна сторона злочину може полягати в таких діяннях: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або у період збройного конфлікту; шпигунство; надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги у проведенні підривної діяльності про ти України. Суб’єкт державно зради – спеціальний. Ним може бути тільки осудний громадянин України, який досяг 16-річного віку. Суб’єктивна сторона характеризується прямим умислом

Номер слайду 13

Стаття 112 КК. Посягання на життя державного чи громадського діяча. Посягання на життя Президента України, Голови Верховної Ради України, народного депутата України, Прем’єр-міністра України, члена Кабінету Міністрів України, Голови чи члена Вищої ради правосуддя, Голови чи члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови чи судді Конституційного Суду України або Верховного Суду України, або вищих спеціалізованих судів України, Генерального прокурора, Директора Національного антикорупційного бюро України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Голови або іншого члена Рахункової палати, Голови Національного банку України, керівника політичної партії, вчинене у зв’язку з їх державною чи громадською діяльністю, – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Номер слайду 14

Об’єктом злочину є суспільні відносини у сфері забезпечення охорони національної безпеки, додатковим необхідним безпосереднім об’єктом – суспільні відносини у сфері забезпечення охорони життя людини. Об’єктивна сторона злочину полягає у посяганні на життя (вбивство чи замаху на вбивство) державного або громадського діяча. Суб’єкт злочину – загальний, а саме фізична осудна особа, яка досягла 14-річного віку. Суб’єктивна сторона характеризується виною у формі прямого умислу. Особа усвідомлює, що своїми діяннями спричиняє смерть саме державному чи громадському діячу, і бажає її настання.

Номер слайду 15

Стаття 113 КК. Диверсія. Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, та зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій, – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Номер слайду 16

Об’єктом є суспільні відносини у сфері забезпечення охорони національної безпеки, додатковим необхідним безпосереднім об’єктом – суспільні відносини у сфері забезпечення охорони життя та здоров’я людей, власності, громадської безпеки, довкілля, тощо. Предмет злочину становлять об’єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення. Об’єктивна сторона полягає в активних діях: вчинення вибухів; здійснення підпалів; інших діях, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди здоров’ю, зруйнуванню або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення; а також у діях, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій. Суб’єкт злочину – загальний, а саме фізична осудна особа, яка досягла 14-річного віку. Суб’єктивна сторона характеризується у формі прямого умислу.

Номер слайду 17

Стаття 114 КК. Шпигунство1. Передача або збирання з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю, якщо ці дії вчинені іноземцем або особою без громадянства, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.2. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка припинила діяльність, передбачену частиною першою цієї статті, та добровільно повідомила органи державної влади про вчинене, якщо внаслідок цього і вжитих заходів було відвернене заподіяння шкоди інтересам України.

Номер слайду 18

Об’єктом злочину є суспільні відносини у сфері забезпечення національної безпеки. Об’єктивна сторона характеризується активними діями, що полягають у передачі іноземній державі, іноземній організації чи їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю, або у збиранні вказаних відомостей з метою передачі цим суб’єктам. Суб’єкт шпигунства – спеціальний, а саме осудні іноземець чи особа без громадянства, які на момент вчинення досягли 16-річного віку. Вчинення шпигунства громадянином України слід кваліфікувати за ч.1 статті 111 КК. Суб’єктивна сторона характеризується прямим умислом.

Номер слайду 19

Стаття 114-1 КК. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.2. Те саме діяння, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років.

Номер слайду 20

Об’єктом злочину є суспільні відносини у сфері забезпечення національної та державної безпеки, обороноздатності, державного суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості. Додатковим необхідним безпосереднім об’єктом є суспільні відносини, що виникають у зв’язку із законною діяльністю Збройних сил та інших військових формувань в особливий період. Об’єктивна сторона злочину виражається в суспільно небезпечних діяннях, які уособлюються перешкоджанням законній діяльності Збройних сил та інших військових формувань. Суб’єкт злочину – загальний, тобто фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку. Суб’єктивна сторона характеризується виною у формі прямого умислу. Кваліфікуючими ознаками є вчинення перешкоджання, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків.

Номер слайду 21

Потрібно бути правдивим у всьому, навіть у тому, що стосується батьківщини. Кожен громадянин зобов'язаний померти за свою батьківщину, але ніколи не можна зобов'язати брехати в ім'я батьківщини. - Шарль Луї Монтеск'є

pptx
Додано
28 травня 2022
Переглядів
4192
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку