Зв'язок справедливої торгівлі та відповідального споживання
КПНЗ "СЮН Тернівського району" КМР Гурток "Відповідальне споживання" Керівник Ханченко Д.О.
Як ви вже знаете, відповідальне споживання — один з 12 пунктів в списку 17 глобальних цілей Сталого розвитку, визначених ООН для світових лідерів — президентів, модних брендів, корпорацій. Рух активно підтримується акціями і соціальною активністю відомих компаній та активістів різного рівня, в тому числі цілими державами світу.
Основні цілі відповідального споживання
1.Зведення до мінімуму накопичення природних і будь-яких інших ресурсів.
2.Зменшення кількості відходів за рахунок повторного використання.
3.Використання відновлюваних ресурсів.
4.Впровадження продуктів з великим життєвим циклом.
5.Передача досвіду майбутнім поколінням.
Fair Trade - складова частина соціальновідповідального бізнесу
На полицях магазинів в усьому світі всі частіше з’являються товари під маркою Fair Trade: “чесна торгівля” (або справедлива торгівля). За цією схемою самі товари або сировина для подальшої переробки закуповуються напряму у виробників, минаючи посередників, які зазвичай змушують виробників продавати за найнижчою ціною. «Чесна торгівля» дозволяє краще оплачувати працю в країнах третього світу, розвивати там виробництво й гарантувати етичні стандарти, як приклад: виключити працю дітей.
Зокрема, цей рух звертає особливу увагу на експорт товарів з країн третього світу в розвинені країни. Часта тема під час обговорення справедливої торгівлі — критика існуючої організації міжнародної торгівлі як «несправедливої». Захисники принципів справедливої торгівлі стверджують, що коливання цін на товари не гарантують прожиткового мінімуму багатьом виробникам у країнах, що розвиваються, змушуючи їх брати позики із украй невигідними умовами.
Створення можливості участі в ринку для збиткового виробника.
Прозорість бізнесу й доступність участі.
Незалежність учасникіа.
Гендерна рівність.
Справедлива ціна в місцевому контексті, що покриває й собівартість, і витрати на розвиток громади, і внески в захист навколишнього середовища.
Безпечні умови роботи. Участь дітей у роботі регулюється конвенцією ООН, місцевими умовами й нормами.
Екологічність виробництва.