ЗАКЛАД ОСВІТИ КОМУНАЛЬНИЙ
«СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №80»
ДМР
Презентаційний урок
з української мови
з теми : «Іменник. Давальний та місцевий відмінки однини. Паралельні закінчення іменників чоловічого роду в давальному відмінку однини. Пом’якшені приголосні(повторення)»
підготувала і провела
вчитель 3 – В класу
Гуляйло Г.М.
2018 -2019 н.р.
Мета:продовжити розширювати знання учнів про іменник як частину мови;вправляти учнів у відмінюванні іменників у множині;ознайомити учнів з подвійним закінченням іменників чоловічого роду у давальному відмінку однини;повторити і закріпити знання учнів про пом’якшені приголосні;розвивати фонематичний слух,орфографічний зір;виховувати вміння працювати в парах,у групах;виховувати почуття поваги до думки інших.
Обладнання: ноутбук,телевізор,картки слів,мікрофон
Хід уроку
I.Оргхвилина
Учитель: «Ви почули всі дзвінок?»
Учні: «Він покликав на урок -
Кожен з нас приготувався
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп’ята.»
II.Актуалізація опорних знань учнів
Вправа «Мікрофон»
Повторення знань про іменник
III. Повідомлення теми,мети уроку
Учитель :Сьогодні ми продовжимо вивчати тему «Іменник»,познайомимося з тим ,що іменники чоловічого роду в однині в давальному відмінку можуть мати подвійні закінчення,повторимо знання про пом’якшені приголосні»
IV. Повторення знань про Д. і М. відмінки множини
Читання за диктором правила про Д. і М. відмінки.
Повторне читання правила з прискоренням.
Повторення правила з пам’яті.
Виконання вправи щодо відмінювання іменників у множині.
V. Ознайомлення з подвійним закінченням іменників чоловічого роду в Д. і М. відмінках.
Читання за диктором правила.
Повторне читання з прискоренням.
Робота в парах.
Гра «Вчитель – учні» (Діти ставлять один одному питання і відповідають)
Вправа 3 у підручнику.
VI. Фізкультхвилинка.
VII. Повторення правила про орфоепію,про пом’якшені приголосні.
Читання інформації Знайка за диктором.
Повторення правила учнями.
Вправи на записування слів у фонетичній транскрипції.
Гра «Виправ помилки,допущені Незнайкою»
Читання і виправлення помилок у тексті пілручника.
Групова робота
Кожна група отримує карточки слів. З цих слів необхідно скласти речення.
1 група(У кінці вересня птахи відлітають на південь)
2 група (Журавлі прямують правильними трикутниками)
3 група (Зграї шпаків і граків летять на великій відстані)
Кожна група знаходить граматичну основу свого речення.
VIII. Перегляд презентації з словниковими словами.
Запис слів в робочому зошиті по пам`яті. Називання орфограм у словах.
IX. Виконання конкурсу «Найрозумніший»
X. Підсумки уроку і домашнє завдання
-Над якою темою працювали?
-Що вдалося? Що сподобалося?
-Над чим ще треба працювати?