Словникова робота Кава, и, ж. 1. Тропічне дерево, з насіння якого виготовляють ароматний напій; кавове дерево. 2. Насіння цього дерева або порошок із цього насіння. 3. Поживний напій (із цукром, часто також із молоком чи вершками) з цього порошку. Приклад: Замовити чашечку кави.
Номер слайду 4
Орфографічна п’ятихвилинка «ВІДШУКАЙ КЛЮЧ» Схід (і,й) захід; степ (і,й) море; знання (і,й) уміння; село (і,й) місто; сон (у,в) руку; знищений (у,в) щент; він (і,й) шов; спокійно (і,й) шов; спитай (у,в) мами; трапилось (у,в) перше; сиджу (у,в) дома; стану (у,в) чителем; рано (у,в) став; досить (у,в) порядкований; ощадливість (і,й) бережливість;дощ (у,в) щух; з’єднані (у,в) спілку.
Номер слайду 5
Якщо ви правильно записали слова в колонки, то з других букв маєте отримати «ключ» - початок вислову англійського богослова Томаса Фуллера «……………., ТОЙ НІЧОГО НЕ НАВЧИТЬСЯ»Ключ: «ХТО НІ ПРО ЩО НЕ ПИТАЄ, ТОЙ НІЧОГО НЕ НАВЧИТЬСЯ»
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Мовне дослідження Петро І вперше спробував «напій життя» у Голландії.
Номер слайду 8
Лінгвістична естафета Відредагуйте рядки з учнівських творів. Прокинувшись уранці, на столі стояла ароматна кава. Зайшовши у кав’ярню, у вічі кидаються охайно розставлені столики. Прочитавши рядочки меню, якийсь особливий настрій огорнув мене. Побачивши матір з філіжанкою ранкової кави, радісно забилося серце.
Номер слайду 9
Перебудуйте складні речення в прості. Запишіть утворені речення.1. Пройшло чимало часу з того дня, коли було відкрито зерна кави.2. Каву п'ють зазвичай, коли прокидаються.3. Юрій-Франц Кульчицький ознайомився з технологією приготування напою, коли перебував у Туреччині.4. У Відні український шляхтич відкрив кав'ярню, яку розташував у власному будинку.
Номер слайду 10
Робота з деформованим текстом1. Люди з часом навчилися готувати каву, існує багато рецептів її приготування.2. Про походження кави існує безліч легенд. 3. Спересердя пастух жбурнув гілку з ягодами у вогонь – і раптом відчув приємний аромат тліючих ягід. 4. Одна з них розповідає, що пастух на ім’я Калдім помітив, що кози, які ласували листям кавових дерев, ставали особливо активними і бадьорими. 5. Отриманий напій виявився гірким. 6. Калдім, зібравши ягоди дерев, замочив їх у воді.
Номер слайду 11
Код: 2 4 6 5 3 1 Про походження кави існує безліч легенд. Одна з них розповідає, що пастух на ім’я Калдім помітив, що кози, які ласували листям кавових дерев, ставали особливо активними і бадьорими. Калдім, зібравши ягоди дерев, замочив їх у воді. Отриманий напій виявився гірким. Спересердя пастух жбурнув гілку з ягодами у вогонь – і раптом відчув приємний аромат тліючих ягід. Люди з часом навчилися готувати каву, існує багато рецептів її приготування.
Номер слайду 12
Мішечок зерен знань
Номер слайду 13
Домашнє завдання §6, стор.58-60, опрацювати теоретичний матеріал. Зі статті «Чоловік з ароматом кави» виписати 5 простих і 5 складних речень, виконати синтаксичний розбір двох речень (на вибір)2. Написати есе «Поговоримо про каву…»
Номер слайду 14
Шукайте незвичайне в звичайних речах , цікавтесь, звідки вони з'явилися, і тоді світ засяє новими різноманітними барвами, у ньому буде цікавіше жити.