"Принципи адміністративного права"

Про матеріал
В презентації предчсавлені основні принципи адміністративного права, дана їх характеристика.Принципи адміністративного права — це основні вихідні, об’єктивно зумовлені засади, на яких будується діяльність суб’єктів адміністративного права, забезпечуються права та свободи людини і громадянина, нормальне функціонування громадянського суспільства та правової держави.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Презентація на тему: «Принципи адміністративного права.»Підготувала викладач права: Писарчук В. М.

Номер слайду 2

Принципи адміністративного права — це Принципи адміністративного права — це основні вихідні, об’єктивно зумовлені засади, на яких будується діяльність суб’єктів адміністративного права, забезпечуються права та свободи людини і громадянина, нормальне функціонування громадянського суспільства та держави.

Номер слайду 3

Принципи адміністративного права є основою. Принципи адміністративного права є основою для регулювання взаємодії державних органів та громадян, підприємств, організацій та інших суб'єктів. Ці принципи визначають загальні принципи діяльності державних органів у сфері адміністративно-правових відносин.

Номер слайду 4

Законність.1. Законність. Цей принцип передбачає, що діяльність державних органів повинна базуватися на законах. Вони повинні дотримуватися чинного законодавства, виконувати свої повноваження в межах, встановлених законом, та не суперечити нормам закону.

Номер слайду 5

Прозорість.2. Прозорість. Цей принцип передбачає, що діяльність державних органів має бути відкритою та доступною для громадян. Це означає, що рішення та дії органів влади повинні бути доступними для громадськості, а процеси управління повинні бути прозорими.

Номер слайду 6

Об'єктивність.3. Об'єктивність. Державні органи повинні приймати рішення на об'єктивній основі, ґрунтуючись на фактах та доказах. Це передбачає відсутність будь-яких форм впливу на прийняття рішень, які можуть спричинити несправедливість або недостовірність.

Номер слайду 7

Рівність перед законом.4. Рівність перед законом. Цей принцип передбачає, що всі громадяни мають однакове право на захист своїх прав та інтересів перед державними органами. Не повинно бути жодної форми дискримінації чи нерівності у ставленні до громадян з боку органів влади.

Номер слайду 8

Легітимність.5. Легітимність. Державні органи повинні діяти в межах своїх повноважень та в інтересах громадян та суспільства загалом. Їх дії повинні бути легальними та визнані суспільством як такі, що відповідають загальним цілям та цінностям.

Номер слайду 9

Пропорційність.6. Пропорційність. Цей принцип передбачає, що заходи та рішення, прийняті державними органами, повинні бути обґрунтованими та пропорційними до поставленої мети. Державним органам слід уникати надмірних або недостатньо обґрунтованих втручань у права та свободи громадян.

Номер слайду 10

Висновок: Ці принципи становлять основу для забезпечення законності, справедливості та ефективності державної влади в сфері адміністративно-правових відносин. Вони сприяють побудові демократичного суспільства та забезпеченню прав та свобод громадян.

Номер слайду 11

Дякую за увагу!

pptx
До підручника
Правознавство (профільний рівень) 11 клас (Гавриш С.Б., Сутковий В.Л., Філіпенко Т.М.)
Додано
22 січня
Переглядів
529
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку