Тема: Прочитай, посміхнись… і задумайся! Г. Бойко «Сашко», веселики «Змагання», «Де Іванко?», «Пояснила», «Якби», скоромовки, загадки. (продовження)
Мета: активізувати читацькі інтереси дітей. Формувати уміння аналізувати твори, визначати головну думку. Виховувати спостережливість, доброзичливість, культуру поведінки.
Обладнання: таблиці, малюнки.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Раз, 2, 3, 4, 5 –
Прошу всіх рівненько стать.
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно, гарно.
Не базікать на уроках,
Як папуга чи сорока.
В школі парту бережи
І на парті не лежи.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми з вами продовжимо знайомитися з творчістю Г. Бойка, прочитаємо декілька його веселинок, скоромовок і загадок.
ІІІ. Опрацювання вірша «Сашко».
Розгляд ілюстрації (с.41). Аналіз сюжету.
Читання вчителем.
− Які риси характеру проявились у поведінці Сашка?
Робота над інтонуванням вірша.
ІV. Робота з веселинками.
Учні інсценують веселинки.
2. Конкурс «Кращі гумористи». Читання в парах.
І ряд − «Змагання»
ІІ ряд − «Де Іванко?»
ІІІ ряд − «Пояснила».
− Підготуйтеся виступити біля дошки перед однокласниками.
V. Опрацювання загадок.
1. Самостійне читання загадок.
2.Зачитування загадок вголос.
3. Інтонування речення - загадки (весело, сумно, запитально). (Запис на дошці.)
VI. Підсумок уроку.
-- Записати, твори яких жанрів створив Грицько Бойко?
-- Які твори запам’ятали?
-- Чого навчають твори Грицька Бойка?
-- Складіть прислів’я.
VII. Повідомлення домашнього завдання
С. 39 – 43