Козацький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Просвітницьке заняття
«Складові гарного настрою»
Соціальний педагог:
Міхєєва Ю. М.
Тема:«Складові гарного настрою»
Мета: розкрити суть поняття «гарний настрій», показати шляхи самопізнання особистості, розглянути ситуації впливу проблемних ситуацій на людину та знайти шляхи їх вирішення, вчити керувати своїм настроєм.
Перш ніж перейти до подальшої роботи, пропоную вам прийняти певні правила, за якими ми будемо працювати протягом нашої зустрічі
1.Конфіденційність.
2.Бути відвертим.
3. Активність.
4.Бути позитивним.
5.Право піднесеної руки.
6.Щирість в спілкуванні.
7.Працювати "від і до".
8.Правило "тут і зараз"
9.Один говорить - усі слухають
Чи згодні ви з правилами?
Чи приймаємо ми ці правила?
Хід тренінгу.
Вправа «Привітання»
Мета: налаштувати групу на спільну роботу, прийняти правила роботи групи пі д час тренінгу.
Хід вправи.
Учні стають у коло. За годинниковою стрілкою, починаючи з ведучого, висловлюють свої вітання, називають імена. (Наприклад: Доброго дня! Мене звати Юля. Бажаю хорошого настрою.)
Вступне слово психолога:
Отже, ми сьогодні поговоримо про гарний настрій. Вияснимо, що впливає на наш настрій, як за допомогою гарного настрою досягти бажаних результатів у своїй роботі. Важливо відразу запам’ятати, що настрій - перш за все, результат ставлення людини до навколишнього світу, а також тих хто її оточує. Якщо ставитися до будь-яких подій негативно, то й настрій швидко стане відповідним. Тому перше правило - щоб створити гарний настрій, треба намагатися знаходити в подіях, на роботі, вдома, знаходити щось позитивне, добре, корисне. І тоді завжди у вашій праці буде результат і взаємодопомога.
Вправа «Мої найважливіші риси характеру»
Мета: навчитися визначати провідні риси характеру що є конструктивними для учасників.
Обладнання: аркуші паперу А1, олівці
Учасники поділяються на 2 групи (за допомогою місяців), кожна з них отримує завдання написати 10 кращих рис характеру людини (1. Незалежність2. ВпевненістьЗ. Наполегливість4. Багата уява5. Вміння не впадати у відчай 6. Усвідомлення самого себе7. Ясність намірів8. Зосередженість9. Оптимізм 10. Пристрасть)
Потім з них виділити три найважливіші риси, які допомагають їм у житті вирішувати різноманітні проблеми.
Під час обговорення кожна група представляє свої найважливіші риси характеру, докладно їх коментує, а також збагачує свій досвід інформацією, почутою про інші риси характеру.
Мета: визначити наявність позитивного мислення в учнях.
Інструкція. Дайте відповіді на запитання. Варіанти відповідей: «так», «сумніваюсь», «ні».
Обробка результатів.
За кожну відповідь «так» поставте собі 2 бали, якщо ви сумніваєтесь-1 бал, за відповідь «ні»- 0 балів.
Якщо сума ваших відповідей становить більше 17 балів, то ви володієте позитивним мисленням. Це гарний результат, оскільки у вас є всі шанси бути щасливою людиною. Не забувайте, що доля посміхається тим людям. Які мають добрі наміри та наполегливо працюють над собою.
Якщо ви набрали менше 17 балів, вам варто переосмислити свої погляди на життя та оточуючий вас світ. Треба навчитися боротись зі своїми негативними емоціями. Тоді фортуна посміхнеться вам, ви станете справжнім оптимістом, впевненим у собі.
Підводячи підсумки тестування, можна сказати, що треба вірити в себе, свої можливості. Треба викинути з голови негативні думки. Протистояти їм
можна тільки позитивним ставленням до дійсності, до самого себе. Позитивне мислення характерне тим, що людина свідомо контролює свої думки, емоції. При цьому вірить у себе, в кінцевий успіх, залишається оптимістом.
Заключне слово психолога:Для того щоб сила думки «працювала на вас», потрібно розвивати позитивне ставлення до життя. У вас повинен переважати внутрішній психологічний настрій на успіх.
(Поради роздати учасникам)
Ось лише кілька порад, які допоможуть розвинути силу вашого позитивного мислення:
Поради, які допоможуть розвинути силу вашого позитивного мислення
Дякую за увагу!