РАНКОВА ЗУСТРІЧ
Тема: «Рослини»
2 клас
Тема. Тихо осінь ходить гаєм.
Мета: створити гарний настрій, підтримати емоційний стан дітей, розвивати зв’язне мовлення, уяву, активізувати фантазію учнів.
Хід заняття
І. З’ясування настрою дітей.
- Прикріпіть папірець зі своїм ім’ям під одним з облич що намальовані на дошці.
ІІ. Утворення кола.
Привітання: Добридень, добридень
добридень кажу:
Як ранок настане
до класу біжу.
Цікава робота
Чекає на нас
направо наліво
сусіду посміхнись.
З улюбленим другом
швиденько обнімись.
Скажемо разом:
«Доброго ранку!»
ІІІ. Діти сідають в коло на стільчики так, щоб хлопчики та дівчатка чергувалися. Обмінюються компліментами.
- Наш настрій покращився і ми готові працювати.
Я знаю, ви дуже любите загадки. То ж відгадайте і мою.
Без пензлика, без олівця
Розфарбовує деревця. (Осінь)
- Яка пора року до нас завітала?
- Скільки місяців має осінь? Назвіть їх.
- Так, діти, красуня осінь, талановита художниця,розмалювала кущі, дерева, квіти.
- Який колір вам подобається найбільше?
- Чому осінь називають золотою?
Учениця читає вірш Н. Забіли «Жовтень»
Жовтень
Подивись: на видноколі
Мов змінилися ліси.
Хто це їх у жовтий колір
Так барвисто прикрасив?
Ось край річки – жовті клени
І берези золоті,
Ялинки лише зелені
Залишились в самоті.
Н. Забіла
- Ось красуня запрошує нас разом із нею помандрувати до гаю (лісу, парку)
Вірш
Жовтогарячим
Червоним вогнем
Дерева палають
Під буйним дощем
Пожежа в діброві
Аж неба сягла,
А дощик не відав
Тож осінь прийшла!...
- Які листочки можна знайти в парку? (Жовто-зелені, руді, мідні, лимонні, жовтогарячі, бронзові, коричневі)
- Хто назве найбільше відтінків червоного кольору? (Багряні, пурпурові, лісові, вишневі, фіолетово-червоні, бордові)
- Відтінки жовтого кольору?
Молодці!
ІV. – Яку тему ми зараз вивчаємо?
- Чому саме цю тему ви вибрали?
- Що цікавого дізналися?
- Діти, а яка рослина найкрасивіша в осінньому вбранні?
- Відгадайте ,які дерева ми побачимо в парку?
Біла, а не сніг,
Зелена, а не лист,
Кучерява, а без волосся. (Берізка)
Має листя хитромудре
І не схоже на кружальця
Моє листя, мов долоні,
Розчепіримо п’ять пальців. (Каштан)
Живе один батько і тисячі синів має,
Всім шапки вправляє, а собі не має. (Дуб і жолуді)
Голки має коротенькі, всім знайомі.
Ці гілки й шишки довгі, як свічки.
(Ялинка)
Молодці!
- А зараз мені потрібна ваша допомога.
- Я хочу скласти декілька речень. Придумала початок. Продовжіть їх. Які вони за метою висловлювання?
Прийшла … осінь.
З дерев опадає … … .
Білка збирає на … … .
Під старою сосною … … .
Діти бережіть природу!
- Чи є спонукальне речення?
- Складіть питальні речення?
- Які розділові знаки ставимо в кінці речення? Чому?
Молодці!
- Діти, хто сьогодні бажає нам розповісти щось цікаве про рослин?
V. Виступ в кріслі Автора.
Розповідь учня.
Питання автора.
Запитання слухачів.
VI. Гра «З якого дерева листочки?»
(Уважно придивіться до листочків, які наколов собі на голочки їжачок, і спробуйте здогадатися, повз які дерева він пробігав. Або: вчитель показує листочок – діти називають дерево.)
- Дякую вам за роботу.
Кожен учень отримує листочок, який йому подарувала осінь і сідає у відповідний центр для подальшої роботи.
- Розпочинаємо роботу в центрах.
Бажаю вам успіху!