Рекомендації батькам "Адаптація дитини до школи"

Про матеріал
Матеріал містить перелік простих, але дієвих рекомендацій батькам, чиї дії мають іти до 1-го класу школи
Перегляд файлу

Адаптація до школи

 

Уже скоро пролунає вересневий шкільний дзвінок. Першачки вирушать у зовсім новий світ. І яким буде для них цей світ, залежить від того, як вони адаптуються в новому середовищі. Чи готовими (фізично, психологічно) виявляться вони до навчання? Добре, якщо про це подбали заздалегідь (батьки, працівники дошкільного закладу). А якщо ні? Часто тоді дитина втрачає перші місяці навчання на пристосування. Наша психіка апріорі є адаптивною. Це значить, що дитина адаптується у будь-якому випадку. Але якою ціною? Так як збереження нервово-емоційної рівноваги є пріорітетнішим завданням для організму людської істоти, то саме на це підуть основні сили. Інтелектуальна складова (розвиток пізнавальних процесів) при цьому може на якийсь час постраждати (сповільнитися). Що ж робити, щоб не втратити золотий час своєї дитини, як допомогти їй легко і безболісно пройти процес адаптації?

1. Вчимо самостійності, але залишаємось поруч, готові завжди допомогти. Помилкою багатьох батьків є нерозуміння різниці між допомогою дитині і виконанням роботи за неї. Так, нам швидше і простіше скласти портфель за дитину. Але варто дати можливість дитині зробити це самій, а нам лише перевірити його вміст. Якщо там виявляться зайві речі, запитайте, чи точно вони потрібні, а якщо чогось не вистачає, попросіть подумати, чи точно все є.

2. Добре було б на вересень, коли ваша дитина йде в 1 клас, взяти відпустку. Вам знадобиться час, а вашій дитині - особлива увага і терпіння. Важливою підтримкою для першачка буде те, що ви зможете провести і забрати його зі школи. А дорогою спокійно поспілкуватися. Запитуйте про все: що сподобалося сьогодні, що було цікавим, з ким вдалося подружитися тощо. Розповідайте самі: пригадуйте цікавинки зі свого шкільного життя. Це сприятиме створенню міцного емоційного зв'язку і тоді згодом вам не доведеться нарікати, що дитина нічого не хоче розповідати про школу.

3. Розвиток пізнавальних процесів. Ні, це не про те, щоб довантажити дитину ще й поза школою. Але, якщо ви зможете в ігровій формі потренувати увагу, уяву і мислення - це буде додатковий бонусний вклад в її успішність. Тому купуйте розвивальні ігри і грайте разом.

І нехай цей час - час входження в нове - буде для вас цікавим і радісним. А у вашої дитини з'явиться позитивний досвід, що нове - це завжди добре.

docx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
22 липня
Переглядів
60
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку