9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

Репродуктивне здоров’я молоді в Україні. Негативні наслідки ранніх статевих стосунків.

Про матеріал

Презентація до тренінгу у 9-му класі "Репродуктивне здоров'я молоді в Україні. Негативні наслідки ранніх статевих стосунків", розкриває значення приказки "бережи гідність з молоду".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала вчитель основ здоров’я ХЗОШ №145 Веденіна Марина Валеріївна

Номер слайду 2

Робота Подорожі Матеріальні цінності Здоров’я Сім’я Друзі

Номер слайду 3

Про здоров’я Про сім’ю Весела думка — половина здоров’я. Будинок з дітьми – базар, без дітей – могила. Гнила дошка цвяха не приймає. Який батько, такі і діти. Здоровий злидар щасливіший від хворого багача. Кому народити, тому і годувати. Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють. Яблуко від яблуні недалеко падає. Бережи одяг, доки новий, а здоров’я — доки молодий. Від лося – лосенята, від свині – поросята. Джерело: http://dovidka.biz.ua/prisliv-ya-pro-zdorov-ya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Номер слайду 4

Репродуктивне здоров’я – це стан психологічного, розумового та соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб чи недуг в усіх сферах, що стосуються репродуктивної системи, її функцій і процесів. (згідно рекомендаціям Програми дій Міжнародної конференції з питань народонаселення і розвитку(Каїр, 1994 р.)

Номер слайду 5

Чинники ризику, які впливають на репродуктивне здоров’я: Несприятливий для здоров’я спосіб життя( хронічний стрес, низька фізична активність, безладні статеві зв’язки, нераціональне харчування, відсутність режиму праці й відпочинку тощо); Вживання шкідливих речовин (тютюну, алкоголю, наркотиків); Негативні чинники екологічного середовища (забруднення навколишнього середовища, високий рівень радіації тощо); Негативні чинники соціального середовища (низький рівень життя, безробіття тощо); Негативні спадкові чинники; Недоступність медичних послуг; Недоступність послуг з консультування та інформування.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Стан репродуктивного здоров’я молоді в Україні сьогодні не є найкращим. Його низький рівень визначається соціальним становищем громадян, недостатньою увагою до інституту сім’ї, незадовільним станом здоров’я підлітків, на яке негативно впливає поширення таких шкідливих звичок, як тютюнокуріння, вживання алкоголю, наркотиків. Підлітки, які вживають наркотики й алкоголь, ризикують залишитися безплідними. До такого ж результату призводять ранні статеві стосунки, венерологічні захворювання, небажані вагітності й аборти — штучні переривання вагітності. 

Номер слайду 8

Паління в підлітковому віці негативно впливає на всі фізіологічні системи, зокрема й на процес дозрівання репродуктивної системи. Ситуація ускладнюється тим, що наслідки цього підліткового паління можуть позначитися пізніше, тоді, коли вже дозрілі чоловік та жінка вирішують народити дитину. Можливо, у цей час вони вже кинули курити, але наслідки підліткового паління негативно впливають на них самих та на здоров'я їхньої майбутньої дитини. Наслідки паління становлять загрозу й на генетичному рівні, оскільки позначаються на потомстві в другому й третьому поколінні.

Номер слайду 9

Алкоголь також негативно впливає на репродуктивне здоров'я. Насамперед, алкоголь порушує спадковий матеріал статевих клітин, що призводить до важких наслідків для потомства — розумової відсталості, анатомічних каліцтв, захворювань внутрішніх органів та систем. Алкоголь порушує роботу ендокринних залоз, що особливо небезпечно в підлітковому віці, оскільки від нормального функціонування ендокринної системи залежать ріст, розвиток і статеве дозрівання.

Номер слайду 10

Наркотики ще більше, ніж нікотин та алкоголь, порушують генетичний апарат статевих клітин. Потомство наркоманів страждає від усіляких каліцтв, порушень роботи нервової системи та інших фізіологічних систем організму. Але найчастіше це потомство просто не народжується, оскільки гине на ранніх стадіях ембріогенезу Не випадково кажуть, що наркотики можуть стати стратегічною зброєю для знищення цілої країни. Наркотики діють на ендокринну систему, порушують нормальний синтез гормонів і припиняють процеси розвитку в підлітковому віці. Особливою небезпекою для потомства є зловживання наркотичними препаратами під час вагітності. Наркотичні речовини потрапляють у плід і отруюють його. Наркотики потрапляють і в материнське молоко, тому мати - наркоманка не може годувати свою дитину.

Номер слайду 11

До ризиків, пов'язаних з раннім статевим життям, належать: рання вагітність, що наражає на небезпеку здоров'я матерів-підлітків та їхніх дітей; нервові стреси й невдачі, пов'язані з неготовністю нервової системи підлітка до таких стосунків; зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), зокрема ВІЛ/СНІДом.

Номер слайду 12

Загартовування організму; Фізичні вправи; Налагодження режиму праці та відпочинку; Помірне споживання солі, спецій, органічної жирної їжі.

Номер слайду 13

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Саніна Світлана Сергіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
До підручника
Основи здоров`я 9 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
26 жовтня 2018
Переглядів
8369
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку