Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів х теми, підготувати учнів до тематичного контролю.
Для того, щоб побачити всі зображення які містить конспект потрібно його завантажити!
Урок з геометрії у 7 класі на тему: «Рівність трикутників»
Вчитель: Ніколенко Віра Василівна
Тема: Ознаки рівності трикутників
Мета уроку: Узагальнити та систематизувати знання учнів х теми, підготувати учнів до тематичного контролю.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Засоби навчання: таблиці з умовами задач, таблиці по даній темі, роздатковий матеріал: міні-таблиці для індивідуальної роботи, пакет знань у кожного учня, дидактичні матеріали.
План уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Систематизування і узагальнення теоретичного матеріалу
ІІІ. Розв’язування нестандартних завдань
IV. Хвилина здоров’я
V. Виконання тестових завдань
VI. Підсумок уроку
VIII. Домашнє завдання
Хід уроку
А-1 №1 с. 58
Б-1 №2 с.59
В-1 №2 с.59 (для «сильних» учнів)
ІІ. Актуалізація опорних знань
Задача 1. На прямій СД вибраний відрізок ВА. Від кінців відрізка відкладені ВМ=AN(точки M і N – внутрішні точки відрізка ВА). Поза прямою СД вибрана точка К так, щоб ВК=АК і └СВК=└ДАК. Довести, що ∆KMN – рівнобедрений.
Задача 2. Дано: ∟1=∟2; ∟3=∟4
Довести: АВ=ДС
Доведення:
Розглянемо ∆ВАД і∆СДА.
В ∆ВАД: ∟А=∟1+∟3
В ∆СДА: ∟Д=∟2+∟4
Але ∟1=∟2 і∟3=∟4 – за умовою, тому ∟А=∟Д.
∟ВАД = ∟САД, АД – спільна сторона, тому ∆ВАД = ∆СДА.
З рівності трикутників АВ=ДС.
Задача 3. Дано: АС:ВС = 3:4.
Р=55см.
Знайти: АВ, ВС, АС.
Дано: АД ∩ ВС= 0
АО=ДО
∟А=∟Д
Довести: ∆ВАО = СДО
Дано: ∟1=∟2
АВ=СВ
Довести АВД=∆СВД
Дано: АВ=СД
АД=СВ
Довести:
АВД = ∆СДВ
Дано: АВ=СВ
АК=СМ
Довести: (діти пропонують свої варіанти)
Дано: АВ – СД
∟АВК = ∟СВЬ
Довести: (діти пропонують свої варіанти)
ІІІ. Систематизувати і узагальнення теоретичного матеріалу
Хвилина відпочинку (для очей)
IV. Розв’язування нестандартних задач
Учні, які розв’язували задачі біля дошки, пояснюють їх розв’язанн. Клас записує.
V. Відомості про трикутник
1. Слово вчителя
2. Учні пригадують всі факти, відомі про трикутник (інтерактивна форма)
VII. Розв’язання тестових задач
VII. Підсумок уроку
Довести ∆ANB = ∆CMB
Використовуємо властивість суміжних кутів.
|
|
|
|
г |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
в |
е |
р |
т |
и |
к |
а |
л |
ь |
н |
і |
|
|
|
|
|
|
6 |
о |
с |
н |
о |
в |
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
с |
у |
м |
і |
ж |
н |
і |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
м |
е |
д |
і |
а |
н |
а |
|
|
|
|
|
|
|
в |
и |
с |
о |
т |
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
р |
і |
в |
н |
о |
б |
е |
д |
р |
е |
н |
н |
а |
|
|
5 |
б |
і |
с |
е |
к |
т |
р |
и |
с |
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
я |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VIІІ. Домашнє завдання