РМ. Складання й розігрування діалогу-обміну думками та враженнями від телепередач (матеріалів відеохостинга YouTube), присвячених вивченню та збереженню пам’яток історії та культур

Про матеріал

Узагальнити й систематизувати знання учнів про діалогічне мовлення, різновиди діалогів, удосконалювати вміння й навички складати відповідно до запропонованої ситуації діалог-обмін думками і враженнями; розвивати комунікативно-мовленнєві вміння, мислення, уяву; виховувати в школярів почуття взаємоповаги.

Перегляд файлу

Дата:

Клас:8

Предмет: укр.мова

Тема: РМ. Складання й розігрування діалогу-обміну думками та враженнями від телепередач (матеріалів відеохостинга YouTube), присвячених вивченню та збереженню пам’яток історії та культури.

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про діалогічне мовлення, різновиди діалогів, удосконалювати вміння й навички складати відповідно до запропонованої ситуації діалог-обмін думками і враженнями; розвивати комунікативно-мовленнєві вміння, мислення, уяву; виховувати в школярів почуття взаємоповаги.

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.

Тип уроку: формування умінь і навичок.

Хід уроку

I.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

  Перевірка домашнього завдання.

 Гра «Продовж речення».

— Діалог — це...

— Речення, що промовляються учасниками діалогу, називаються...

— Діалог властивий ... формі літературної мови.

— За жанровими особливостями діалоги розрізняються на...

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

  Робота із цитатами.

Прочитайте афоризми. Поясніть їхній зміст. Сформулюйте за ними тему й мету уроку.

Єдина відома мені розкішце розкіш людського спілкування. (А. де Сент-Екзюпері)

Дефіцит спілкування привів до того, що воно з розкоші перетворилося на предмет першої необхідності. (С. Лузан)

Хто каже до ладу, то вухо наставляй, а хто без ладу, то теж не затикай. (Нар. творч.)

Без багато чого може обходитися людина, але тільки не без людини. (Л. Берне)

Для одних форма спілкування — діалог, для інших — монолог. (І. Шевелев)

ІІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ

  Ігрове завдання «Хто швидше?».

Назвіть за поданими характеристиками передачі провідних українських телеканалів.

1. Розважальне родинне шоу корисних порад. Це легкий невимушений пізнавальний формат. У проекті ви ночуєте поради експертів, як змінити своє життя на краще.

2. Суть проекту полягає в тому, що учасники, які страждають від надмірної ваги, худнуть, при цьому змагаються за приз 250 тис. грн. 20 учасників ділять на дві команди, з якими протягом 5-ти місяців займаються професійні тренери. Під ретельним наглядом тренерів і дієтологів учасники проходять через фізичні змагання, дієти.

3. У ході реаліті-шоу учасники, які пройшли попередні випробування, намагаються довести телеглядачам свої надзвичайні здібності. За кожним випробуванням спостерігають експерти. Кожного тижня спостерігачі вирішують, хто з учасників краще за інших проявить свої здібності, а хто залишить шоу.

4. Єдине дитяче вокальне шоу, де юні вокалісти виборюють звання найкращого. На І етапі конкурсної програми талановиті діти від 7 до 14 років проходять прослуховування. Ті, хто пройшов до основного туру, виступають перед зірковими тренерами, які сидять до них спинами та не бачать ні конкурсантів, ні того, що діється на сцені.

Ключ: 1 — «Все буде добре», 2 — «Зважені та щасливі», 3 — «Битва екстрасенсів», 4 — «Голос. Діти».

  Бесіда.

 

— Які телепередачі ви дивитеся найчастіше? Чим вони вас приваблюють?

— Яким проблемам присвячено ці передачі?

— Назвіть автора та ведучих програми. На якому каналі вона транслюється?

— Хто був учасником передачі? Що покладено в основу?

 

Групова робота

Сформулюйте правила ведення діалогу.

Орієнтовні правила (для контролю і доповнення сформульованих)

 Будьте завжди ввічливі, привітні і доброзичливі в спілкуванні, з повагою ставтеся до співрозмовника. Будьте уважні до його стану й настрою, до того, що і як він говорить, як реагує на ті чи інші слова.

 Не завдавайте людям прикрощів словом. Умійте ввічливо попросити про щось і ввічливо відмовити у чомусь, не образивши людину своєю відмовою. Намагайтеся чемно пояснити причину прохання чи відмови.

Умійте слухати і не перебивати інших.

Умійте почати діалог, уживаючи відповідну ініціативну репліку (повідомлення, спонукання, запитання), та швидко реагувати на репліку співрозмовника, підтримувати розмову, додаючи до репліки-реакції свою ініціативну репліку, стимулювати співрозмовника до висловлювання, виражаючи свою зацікавленість за допомогою реплік оцінювального характеру.

Використовуйте в спілкуванні етикетні слова. Стежте за культурою мовлення.

Користуючись наведеними правилами, проведіть у парах (ролі директора школи і учня-одинадцятикласника) офіційний діалог-обмін думками за темою «Мій життєвий вибір». Розмову про свої плани й наміри щодо підготовки до майбутньої професії запишіть.

Творче завдання
 

Працюючи парами, складіть діалог-обговорення за самостійно обраною темою.

 

 Робота в парах.

Складіть діалог-обговорення (обмін думками) за самостійно обраною програмою  присвячених вивченню та збереженню пам’яток історії та культури.

 Розіграйте та проаналізуйте діалоги.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Написати анотацію або підготувати рекламу улюбленої телепередачі.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Складання сенкану

Сенкан «Діалог».

Іменник

діалог

Прикметник (2)

побутовий, художній

Дієслова (3)

розпитую, домовляюся, обговорюю

Речення з 3–4 слів

використовую в діалозі неповні речення (прості синтаксичні конструкції, різні речення за метою

Слово-синонім

розмова (бесіда)

 

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

— Чий діалог вам найбільше сподобався?

— Яку телепередачу захотілося подивитися?

— Що нового ви відкрили для себе?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Волошина Маргарита Андріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Легка Ірина Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Українська мова 8 клас (Ющук І.П.)
Додано
30 вересня 2018
Переглядів
31802
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку