Робота з дитячою книгою. Українська народна казка "Рукавичка".

Про матеріал
Урок позакласного читання для учнів 2 класу на тему:"Українська народна казка "Рукавичка".
Перегляд файлу

Тема. Хоч не пишно, аби затишно. Українська народна казка „Рукавичка”.

Мета: формувати у дітей навички правильного й виразного читання, вчити розрізняти мову автора та мову дійових осіб твору; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати почуття любові  до інших людей, бережливе ставлення до тварин.

Обладнання: декорації до казки „Рукавичка”, кросворди для роботи в групах, картки-блискавки для словникової роботи, запис казки, маски тварин.

Тип уроку: комбінований.

Форма: урок з елементами інсценізації.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

- Які поради, щодо поведінки з незнайомцями, ви склали?

- Що потрібно робити, якщо незнайомець намагається зайти до квартири?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Відгадайте загадку про незвичайну квартиру.

Де ж усі сховались звірі?

У якій такій квартирі?

Дуже тісна й невеличка.

Ця будова - ... (рукавичка).

Отже, сьогодні на урок до нас завітала казка „Рукавичка”.

ІV. Мовна розминка.

1. Читання пірамідки слів.

друг

друзі

дружба

дружити

подружилися

2. Робота в групах із кросвордом „Ква - ква”.

Одна з героїнь казки прислала вам „чарівні квадрати”, щоб виявити, наскільки ви дружні. Хто швидше справиться з завданням?

 

1.   Приміщення, в якому живуть люди.    7. Велика кругла хлібина.

2.   Квартира для риб.                               8. Напій, що в спеку спрагу знімає.

3.   Бобова культура.                                 9. Геометрична фігура.

4.   Перша книжка школяра.                       10. Без цього кінь спотикається.

5.   Костюм підводника.

6.   Свійська тварина.

V. Опрацювання казки „Рукавичка”.

1. Словникова робота з картками-блискавками.

Слова для миттєвого розпізнавання: мишка, зайчик, шкряботушка, жабка, побігайчик, скрекотушка, лисичка, вовчик, кабан, набрідь, братик, іклан, ведмідь, сестричка.

Після прочитання вчитель вішає їх на дошку у дві колонки.

- Утворіть із цих слів словосполучення. (Мишка – шкряботушка...)

- Чи здогадались ви, чому тварини мають такі імена?

2. Слухання казки (в записі).

- Де взялася в лісі рукавичка?

- У якій послідовності заселяли її звірі?

- Подивіться на малюнок. Якого героя не вистачає?

3. Повторне читання за лідером.

- Чи в повному об’ємі казка у підручнику?

- Хто пам’ятає, як закінчується казка?

- Які слова у тексті повторюються? („А хто, хто в цій рукавичці живе?”  „Пустіть і мене.”)

- З якою метою вони вжиті?(Щоб показати, що тварини ввічливі. Вони питали, називали себе і просили. Це свідчить про те, що всі вони хотіли жити дружною родиною.)

- Чи буває таке у природі насправді? (У реальному житті ці тварини ніколи не можуть жити разом. Але всіх ми повинні любити і берегти.)

4.Фізкультхвилинка.

Пташка високо літає.

Зайчик весело стрибає.

Тихо лис десь пробіжить.

Кабан під деревом сидить.

Десь в барлозі спить ведмідь.

Всіх звіряток цих любіть!

5. Робота над виразністю читання.

а) Характеристика героїв.

- Спробуємо правильно передати слова кожної тварини. Мова кожного з дійових осіб залежить від його характеру.

Мишка – маленька, з тоненьким голоском.

Жабка - невеличка, скрекоче.

Зайчик – боязкий, швидкий.

Лисичка – хитра.

Вовчик – хоробрий, зубастий.

Кабан – сильний, поважний.

ведмідь – вайлуватий, великий.

б)  Вибіркове читання слів кожного з героїв.

6. Інсценізація казки.

Учні одягають маски і виконують свої ролі біля дошки, на якій прикріплено зображення рукавички.

VI. Підсумок уроку.

Проблемне питання.

- Діти, уявіть, що до казкової рукавички прийшли ще інші звірі. Чи знайшли б вони там місце?(Діти фантазують, роблять висновок, що добро безмежне. Від доброти рукавичка весь час збільшувалася б, і місця вистачило б всім.)

2. Чим повчальна казка, яку ми сьогодні вивчили?

VII. Домашнє завдання.

Підготуватись до читання у особах, придумати свою кінцівку казки.

 

 

docx
Додано
30 січня 2020
Переглядів
1338
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку