Розробка інтегрованого уроку з позакласного читання та англійської мови у 3-му класі «Зима-білосніжка»
Підготували вчителі
КЗШ №126
Сухолєтова Ольга Олексіївна
та Юркова Ірина Олександрівна
Кривий Ріг - 2020
Інтегрований урок з позакласного читання та англійської мови «Зима-білосніжка» у 3-му класі.
Мета:
Задачі (англійська мова):
Тип уроку: інтегрований.
Матеріал до уроку: портрет К. Ушинського, В. Сухомлинського, виставка творів про зиму, дитячі малюнки, відеосюжет «Зимовий пейзаж», твори В. Сухомлинського «Як хлопчик хотів приголубити сніжинку», К. Ушинський «Витівки баби-зими».
Хід уроку
І. Вступна частина (створення сприятливого емоційного фону).
T. Good morning, children.
Ps. Good morning. How are you?
T. Fine, thank you.
Ps. There smiles for you.
1. Організація класу
– Учитель: Холодно зараз в лісах і морях.
Холодно лисичкам, птахам.
Затишно й тепло у класі у нас.
Гостей вітає наш третій клас!
Англійський філософ, учений, політик Френсіс Бекон сказав: «Книги –кораблі думки, мандрують по хвилях часу й обережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління».
Девіз уроку: Не тільки читати, а й думати, міркувати, робити висновки».
(Діти вітаються до гостей та дарують їм сердечка).
– Тепер подивіться одне на одного, усміхніться! Мо-лод-ці!
2. Артикуляційна вправа
1) Робота над чистомовною.
Ози- ози- ози – вдарили морози.
Ігом-ігом-ігом – все укрило снігом.
Ечуть-ечуть-ечуть – пташки щебечуть.
Іти-іти-іти – веселяться діти!
2) Вправа «Гра на сопілці».
– Уявіть, що ви граєте на сопілочці.
Ритмічно робить вдихи – видихи, ніби насвистуєте улюблену мелодію.
3) Розвиток читацьких умінь і навичок «Кучугури»
– З’їдемо на санчатах «із кучугур» слів. Очима тримайтеся за першу букву і намагайтеся прочитати все слово (Робота з індивідуальними картками для розширення кута зору.
Читання «гнізд»
Сніг
Снігур
Сніжок
Сніговик
Снігуронька
Мороз
Морозко
Морозець
Морозний
Морожений
Ліс
Лісок
Лісник
Лісовий
Лісництво
4) – Про що ми будемо говорити, дізнаємося, відгадувати загадку:
Слайд 1 – Кружляє ніжний білий пух,
Міняє зайчик свій кожух,
Співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма.
T. What season is it?
T. This is the season
When children ski
And Father Frost
Brings New Year Free (winter)
T. Today we’ll speak about winter.
What is the weather like in winter?
Ps. It is cold in winter.
It is frosty and snowy winter.
Яка прийшла пора? (Зима)
Слайд 2. «Зимовий пейзаж»
– Зима, зимонька, красуня, чарівниця білосніжка… – Яка ж вона зима?
5) Вправа «Квести-новинка» цікаві факти про сніжинку.
– Сніжинки! Але які вони, легенькі ніжні.
Довідкове бюро: 1. Учень: Біленька сніжинка лягла на рукав. І звідки вона прилетіла така? Мале коліщатко, гостренькі зубці, ще й спиці виблискують, мов промінці.
2 Учень. Сніжинки ніколи не повторюють одна одну, вони ніби схожі, але такі різні. –А чим вони схожі? Мають 6 промінців.
Т. What’s the English for «сніжинки»?
Ps. Snowflakes.
ІІ. Основна частина.
1. Дотекстова діяльність і підготовка учнів до сприймання змісту тексту.
1) Робота над загадкою:
T. Guess the words
nosw (snow)
ntirew (winter)
rhaeetw (weather)
dloc (cold)
ystfor (frosty)
hetiw (white)
T. Solve the weather crossword (див. Рис. 1)
|
|
1 |
|
|
|
|
|
r |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
2 |
s |
|
|
w |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
b |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Світ весь ковдрою покрила.
З неба вже летять пушинки.
Всім відомо – це …(сніжинка)
2. Відомості про життєвий та творчий шлях В. О. Сухомлинського.
Повідомлення юних біографів про цікаві факти із життя письменника.
Учні (по черзі):
3. Робота над твором В.О. Сухомлинського «Хлопчик хотів приголубити сніжинку».
4) Прийом «Асоціативний кущ»
– Допишіть риси характеру хлопчика та опис сніжинки у Схему 1.
Схема 1.
5) Осмислення змісту тексту.
Інтегрована вправа «Куб Блума».
T. The snow is falling,
The wind is blowing;
The ground is white,
All day and all night.
Фізкультхвилинка
У хмаринки, у хмаринки
Снігу білого перина.
Вітер хмару підхопив,
І сніжинки розтрусив.
Сніжинки повилітали,
Тихо й ніжно всі кружляли,
Все кружляли, все літали,
Снігом землю покривали.
4. Робота над твором К. Ушинського «Витівки старої зими».
Розповідь помічників – біографів.
Учні: К. Ушинський жив майже 200 років тому. Його дитинство промайнуло на Чернігівщині, біля мальовничих місць річки Десни. Був визначним педагогом, писав твори для дітей, що відкривали великі та малі таємниці.
Стугоніти — стукати, ударяючи по чомусь; утворювати тривалий шум.
Виразне читання вчителем.
Англ. [animals, winter, animals in winter]
Учні складають цікаву історію, чому заплакала зима? І що сталося із Бабою-зимою?
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Твердження: «Зима –чудова пора року».
Тому, що …
І старались недарма ви,
Тож кажу вам у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці!
Сніжинка: Я спостерігала та уважно слухала, як ви працювали на уроці. За це кожному з вас подарунки! (Роздає їх дітям)
T. You were all great today!
Thank you for the lesson.
Good bye, children.
ІV. Домашнє завдання
Знайти та вивчити вірш про зиму англійською мовою, намалювати головного героя вірша.