Розробка уроку курсу за вибором «Каліграфія (з елементами розвитку зв’язного мовлення)», 1 клас. «Розфарбовування. Інсценування римованих історій (пальчикові ігри)».

Про матеріал

Урок розроблено за програмою курсу за вибором «Каліграфія» (з елементами розвитку зв'язного мовлення)1-4 класи (Автор програми: Нікулочкіна Олена Василівна, доцент кафедри початкової освіти та ребіліатаційної педагогіки КЗ «Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР)

Одним з головних завдань початкової школи є планомірна і систематична роботи з формування каліграфічного письма. Уроки курсу за вибором «Каліграфія (з елементами розвитку мовлення)» допомагають учням розвинути дрібну моторику руки, цікаві форми та прийоми роботи формують в учнів позитивну мотивацію до навчання, знижують перевантаження і втому дітей.

Навчання каліграфічного письма і систематична робота над формуванням почерку учнів - одне з головних завдань початкової школи. Роль графічних навичок у навчально-виховному процесі надзвичайно велика, бо без оволодіння графікою неможливе вивчення будь‑яко­го навчального предмета.

Перегляд файлу

Урок 34

Тема уроку. Розфарбовування. Інсценування римованих історій (пальчикові ігри).

Мета уроку:  вчити інсценувати римовані історії, розвивати зв’язне мовлення учнів, дрібну моторику руки; пам'ять, фантазію, комунікативні навички, когнітивну сферу молодших школярів; поповнювати словниковий запас слів дітей, виховувати старанність у процесі індивідуальної та групової діяльності.

Обладнання: розфарбовка, кольорові олівці, мультимедійна презентація, музична пальчикова гра «В морі живе дельфін», зошит в клітинку.

 

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

 Привітання.

Встаньте, діти, всі скоріше,

Усміхніться всім миліше.

Привітайтесь: «Добрий день!»

Продзвенів дзвінок: «Дзелень!»

  • Подаруйте мені свої гарні, милі, світлі усмішки!
  •       У мене зараз дуже гарний настрій. А у вас?

Намалюйте у повітрі рукою смайлик, який відображає ваш настрій

 

 

 

 

 

 

(Учні «малюють» настрій. Опитування)

– Я хочу, щоб гарний настрій у вас не закінчився до кінця уроку.

  • А чого ви очікуєте від нашого уроку? (Учні відповідають.)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні  Королева Письма запрошує до країни театру.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

      Сьогодні на уроці ми будемо інсценувати римовані історії, збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення; розвивати дрібну моторику руки, розфарбовувати, виконуючи творче математичне завдання.

ІV.  Мовленнєва розминка.

1. Робота над скоромовкою. Промовляння «дощиком».

Ще дощ іде, періщить злива,

Щенятко вимокло, як плющ.

А щиглик щебетун щасливий,

Щебече пурхнувши на кущ.

  • Який звук часто чуємо?
  • Які звуки позначає буква Щ?
  • Назвіть слова із скоромовки, у яких чуємо звук Щ.
  • Напишіть у повітрі букву Щ.
  • Напишіть носиком в повітрі букву Щ.

 

V. Актуалізація опорних знань.

  1. Відгадування загадки.

Довгий хвіст, короткі вуха.

А яка вона стрибуха!

По деревах стриб та стриб –

Ви догнать її могли б?

Ось затрималася трішки,

Понесла в зубах горішки

Й заховала у дуплі –

Там запаси немалі,

Працьовита, наче бджілка

І дбайлива дуже ….(білка).

  1. Цікаве про білок.

Похожее изображениеПохожее изображение

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Робота в групах.

І гр. Скласти розповідні речення про білку.

ІІ гр.  Скласти питальні речення про білку.

ІІІ гр. Доберіть слова, що описують білку..

  1. Фізкультхвилинка.

Лапки в боки, вгору вушка –

Скачуть білочки-подружки.

1,2,3,4,5 –

По гілках вони летять.

Кожен ранок на галяві,

Спритно роблять вільні вправи.

1,2,3,4,5 –

Люблять звірі рахувать.

 

 

  1. Розфарбовування білки.

 

 

 

 

 

F:\мої розробки уроків каліграфії, 1 клас\графічні диктанти малюнки\5e0f17d9e09d1881692cf84a3b869f75.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ. Робота над темою уроку.

  1. Слухання вірша про театр.

Театр, театр – це вічна гра,
Де долі переплетені героїв,
В комедії,  у сміху, у спокої.
Тут радість й щастя нас переповняє,
Бо без  театру нам життя не має! 

  1. Музична пальчикова гра «В морі живе дельфін».

https://www.youtube.com/watch?v=dTrh-br4rPU

  1. Робота в групах. Інсценування римованих історій. Пальчикові ігри.

Кожна група отримує завдання. Розучують римовані історії. Демонструють історію групою.

1 група.                                            2 група.

 

Картинки по запросу пальчикові ігриКартинки по запросу пальчикові ігри

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 група.                                                 4 група.

 

Картинки по запросу пальчикові ігриКартинки по запросу пальчикові ігри

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 група.                                               6 група.

Картинки по запросу пальчикові ігри

Картинки по запросу пальчикові ігри

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІІ. Закріплення знань.     

 

  1. Графічний самодиктант.

Картинки по запросу графични диктанти

 

 

 

 

 

 

 

VІІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Добіг кінця наш урок. Чи справдилися ваші очікування?

– Що найбільше сподобалося на уроці?

– Що було вам найцікавіше?

– Яке завдання було найважчим?

– Яке завдання найлегшим?

– До чого спонукав урок?

– З яким настроєм ви завершуєте урок?

 

– Діти, ви працювали старанно.

 Тож урок пройшов не марно.

 Працювали від душі,

 Перший клас – ви молодці!!!

 

Використані джерела

Інтернетресурси:

http://doshkolenok.kiev.ua/zagadki/606-zagadky-pro-frukty-ta-ovochi.html

https://www.youtube.com/watch?v=ZMfa9q2vD0c

docx
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
1514
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку