Я досліджую світ
Тема тижня: Транспорт
Тема дня: Що ми знаємо про транспорт?
Мета: Повторити і узагальнити знання дітей про види транспорту за способом пересування та за призначенням. Формувати навички безпечної поведінки пасажира і пішохода. Продовжити вчити учнів працювати у групах.
Очікувані результати
Матеріали та обладнання: 6 лего-цеглинок, чарівна торбина із іграшковою машиною, набір дорожніх знаків, грошові купюри, малюнки велосипеда, малюнок першого велосипеда, автобуса, потяга, літака корабля, малюнки зірок, малюнок потяга, вагони з прикладами, аркуші кольорового паперу для кожного учня.
Хід уроку
І. Ранкове коло
Всі сьогодні вже проснулись.
Добрий день!
Один одному всміхнулись.
Добрий день!
Клас наш радо нас вітає.
Добрий день!
Настрій гарний кожний має.
Добрий день!
Стали дружно всі у коло.
Добрий день!
Нас вітає рідна школа.
Добрий день!
ІІ. Повідомлення теми уроку.
-Що в «чарівній торбині»?
(Діти відгадують, ставлячи запитання)
-Правильно, це автомобіль.
- А чому в «чарівній торбині» автомобіль?
2. Повідомлення завдань уроку.
Сьогодні підводимо підсумки по тижню «Транспорт».
Згадаємо про різні види транспорту і визначимо кількість складів у словах за допомогою цеглинок.
ІІІ. Робота над матеріалом уроку.
1. Робота в групах.
- Діти, згадайте. Які види транспорту є за призначенням та способом пересування.
(Клас ділиться на 3 групи: наземний транспорт, водний та повітряний. Кожна група отримує конверт з назвами транспортних засобів і вибирає транспортні засоби відповідно до своєї групи).
Руханка «Їдемо, пливемо, летимо»
2.Уявна подорож різними видами транспорту.
- Отже, ми проїдемося велосипедом, автобусом, потягом, літаком, кораблем.
(Діти визначають до якого виду транспорту належить велосипед).
- Чи завжди велосипед був таким як зараз?
Перший двоколісний транспортний засіб створив Карл Драйз. Він мав лише кермо і сідло. Вмощуючись на ньому, людина відштовхувалася ногами від землі і їхала. Таку людину називали «бігаючою».
Сучасні велосипеди красиві і зручні і різні за призначенням.
3.Робота в зошиті.
Розсадити людей: дитину, жінку, чоловіка на відповідні велосипеди.
Руханка «Їдемо на велосипедах».
- Діти, далі ми поїдемо автобусом.
- Де ми повинні чекати автобус? (На автобусній зупинці.)
(У дітей набори дорожніх знаків)
- Відшукайте знак, що означає автобусну зупинку.
Для подорожі автобусом, необхідно придбати квитки.
(У дітей на партах грошові купюри)
Всі приготуйте гроші для придбання квитка. Квиток коштує 8грн.
(Діти придбають квитки)
От ми тепер можемо проїхатись автобусом. Поки подорожуємо, слухаємо вірш.
На сидінні всілась свинка
Зручно примостивши спинку.
Поруч дід старий стоїть
У руках кийок держить.
Паця очі відвела,
Книжку з сумочки взяла.
Місцем поступився лось –
Літній сам, та довелось.
Чи почервоніла свинка?
Нам не видно крізь сторінку.
-Чому мала б почервоніти свинка?
-Які ще правила пасажирів ви знаєте?
Фізкультхвилинка під дитячу пісню «Колеса в автобусі крутяться»
( відео: https://youtu.be/BQ_M2jLndjU )
Далі подорожуємо потягом.
Щоб проїхатись потягом, небхідно розташувати вагони по порядку.
(На дошці вивішуються потяг з вагонами, на яких написані приклади: 5 – 2; 10 – 9; 8 – 6).
- А зараз зручно сідаємо і можемо відпочити і, навіть, поспати.
(Звучить стук вагонних коліс – хвилинка відпочинку)
- Для того, щоб пересісти в літак, необхідно скласти модель літака з цеглинок.
(Коли моделі літаків готові, діти вирушають в політ)
-Що можна побачити, подорожуючи літаком?
Під час подорожі ми побачили в небі 10 синіх і 6 червоних зірок. Скільки всього зірок ми побачили?
-А тепер ми пересідаємо на корабель.
Але щоб подорожувати на кораблі, нам необхідно його виготовити самим із паперу.
(Одні діти виготовляють кораблики червоного кольору, а інші – зеленого. Потім пускають їх на воду пускають їх на воду. Складають задачі і розв'язують їх.)
- От і закінчилася наша подорож. Закінчується наш тиждень «Транспорт».
ІV. Підсумок уроку.