План-конспект уроку
з англійської мови
для 6 класу
Урок № 84
Tема: Візит до Києва.
Мета: Ознайомити з новим лексичним матеріалом за темою.
Повторити граматичний матеріал: теперішні та минулі часи дієслів.
Навчати спілкування за темою.
Розвивати вміння діалогічного та монологічного мовлення.
Продовжувати формувати навички читання.
Розвивати здібності учнів до антиципації тексту.
Розвивати ерудицію учнів.
Виховувати інтерес до культури та історії українського народу.
Обладнання: підручник, робочий зошит, картки для роботи в парах.
ХІД УРОКУ
І.ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
Т: Good morning, children!
Ps: Good morning, teacher!
2.Повідомлення теми та мети уроку.
Т: Today we'll speak about the capital city of Ukraine, Kyiv, and its places of interest.
3.Перевірка домашнього завдання.
1)РЗ, впр. 1, 2 (с. 78).
Учні спочатку читають словосполучення, які вони склали з поданих слів, потім речення, які вони заповнили цими словосполученнями.
2)РЗ, впр. З (с. 78).
Учні по черзі читають речення з конструкцією as... as, які вони склали.
4.Уведення в іншомовну атмосферу. Виконання завдання на картках.
Учні в парах розташовують назви визначних місць за двома стовпчиками: ті, що в Лондоні, та ті, що в Київі. Перемагає пара, яка першою правильно виконає завдання.
Write the letter of a eight Into the correct column.
Places in London
Places in Kyiv
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Reading1. Подання тексту для читання. Впр. 1 (с. 142).
1)Етап підготовки до читання.
а)Бесіда за малюнками в підручнику.
Т: Look at the pictures on page 142.
What can we see there?
Where are these places?
Have you ever visited them?
What are they famous for?
б)Презентація лексичного матеріалу.
Учитель записує на дошці нові слова та пояснює їхнє значення. Потім пропонує
учням записати слова з перекладом у словнички.
2)Етап читання.
Учитель розподіляє клас на два варіанти: учні першого самостійно читають текст про Маріїнський палац, а учні другого — про Києво-Печерську Лавру.
3)Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Учні першого варіанта ставлять запитання учням другого варіанта про Києво- Печерську Лавру, а учні другого розпитують учнів першого про Маріїнський палац. Після цього представник першого варіанта розповідає, що йому вдалось дізнатися про Києво-Печерську Лавру, а учні другого варіанта доповнюють його розповідь. І навпаки: представник другого варіанта розповідає, що він дізнався про Маріїнський Палац, а учні першого варіанта доповнюють його розповідь.
Speaking2. Розвиток умінь діалогічного та монологічного мовлення.
1)Вар. 2 (с. 143).
Учні в парах читають та Інсценують діалог за ролями.
2)Впр. З (с. 143).
Учні самостійно складають усні повідомлення про те, які визначні місця Києва вони хотіли б відвідати та пояснюють чому.
3)Впр. 4 (с. 143).
Учні роздивляються подані оголошення й обирають місце, яке їм хотілося б відвідати.
3. Повторення граматичного матеріалу: теперішні та минулі часи дієслів.
1)Впр. б (с. 143).
Учні самостійно заповнюють пропуски в реченнях формами дієслова у відповідному часі, потім ланцюжком читають текст вправи.
2)РЗ, впр. 2 (с. 79).
Учні читають речення вправи, вибираючи відповідну часову дієслівну форму.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
HomeworkІ. Домашнє завдання.
1)РЗ, впр. 1 (с. 70), письмово.
2)РЗ, впр. З (с. 70), письмово.
Summarizing2. Підведення підсумків уроку.
Бесіда в режимі Т-Р^Р^Р
Т: Was the lesson interesting?
What topic have we revised today?
What did you practice to speak about?
What activity did you like most?
Let's remember as many places of interest in Kyiv as we can.
Учні пригадують і називають визначні місця Києва.