Мета
Ознайомити учнів із значенням виконання розпорядку дня для збереження здоров'я ; навчити за допомогою дорослих скласти режим дня.
Навчальні завдання
Наприкінці уроку учні мають:
-пояснювати, чому важливо вчасно лягати спати;
-розповідати про свій режим дня;
-виконувати правила розпорядку дня.
Обладнання і матеріали
-підручник для 1 класу «Основи здоров'я»;
-зошит для 1 класу «Основи здоров'я»;
-клубок ниток;
-годинник.
Що підготувати заздалегідь
-демонстраційні таблиці «Розпорядок дня»;
-малюнки з правилами.
Розробки уроків-тренінгів з основ здоров'я
для 1 класу
Хильчук Н.О.
УРОК-ТРЕНІНГ Режим дня
Мета
Ознайомити учнів із значенням виконання розпорядку дня для збереження здоров’я ; навчити за допомогою дорослих скласти режим дня.
Навчальні завдання
Наприкінці уроку учні мають:
Обладнання і матеріали
Що підготувати заздалегідь
Орієнтовна структура тренінгу
№ з/п |
Зміст уроку |
Кількість годин |
1 |
Вступна частина |
7хв. |
2 |
Основна частина |
10 хв. |
3 |
Практична частина |
15 хв. |
4 |
Зворотний зв’язок |
3 хв. |
ХІД УРОКУ- ТРЕНІНГУ
Вступна частина
1. Знайомство « Клубочок»
Діти називають своє ім’я та те, що найбільше люблять робити впродовж дня, передаючи клубок ниток з рук у руки.
2. Правила
Діти за допомогою малюнків згадують правила тренінгу.
Основна частина
1.Міні-лекція
Вчитель : “Ваш організм працює, як годинник,( демонстрація годинника),а в годиннику стрілочка рухається по-порядку. Рахуємо: 1, 2,…….12.
Все що робиться по-порядку дуже корисно для нашого здоров’я”.
2.Бесіда
Учні відповідають на питання підручника сторінка 22.
З чого починається ваш день? ( відповіді дітей)
Сьогодні ми з вами будемо виконувати цікаву роботу – складати розпорядок дня учня за малюнками.
Разом з дітьми вчитель складає ранковий розпорядок дня (користуючись підручником сторінка 25), корегуючи (якщо потрібно) відповіді дітей і прокручує стрілочку на демонстраційному годиннику , звертаючи увагу на плакат « Режим дня»
Вчитель : “Що ви робите у школі”? ( відповіді дітей)
“Що ви робите після школи”?(відповіді дітей)
Узагальнюючи відповіді дітей, вчитель працює зі стрілочкою годинника та демонстраційними таблицями.
Руханка
(Оголошуючи слова, учні імітують рухи, про які йде мова у вірші)
Сірий котик міцно спав, (імітація дії)
Навіть пісню не співав. (глибоке дихання)
Та, нарешті, пробудився,
І довкола обдивився. ( вправи для шиї)
Став смачненько потягатись (потягування)
І чистенько умиватись. (масаж дрібних м'язів обличчя)
Порозчісував він вуса (почерговий рух руками від рота праворуч, ліворуч)
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив, ( вправи для кистей рук)
Й до комірчини побрів. (ходьба на місці)
Буде мишку полювати (повороти праворуч, ліворуч з імітацією ловіння)
І добро оберігати. (напівприсіди)
Ми, як котик, відпочили, (дихальні вправи з підніманням навшпиньки. Руки
догори)
Щоб зміцніли наші сили. (руки всторони - згинання, розгинання рук в
ліктьових суглобах)
Практична частина
1.Робота з зошитами
У зошитах на сторінці 10 учні розглядають малюнки і розфарбовують небо. (Демонстрація малюнків, обговорення).
2.Рольова гра
Об’єднання дітей у 3-и групи ( ранок, день, вечір)
Завдання для груп:
1- а група - складає розпорядок дня до школи
2- а група - складає розпорядок дня в школі
3 - я група - складає розпорядок дня після школи
Презентація виконаних робіт.
3. Руханка
У підручнику на сторінці 24 розучити разом з вчителем руханку.
Заключна частина
1. Зворотний зв'язок
- Продовжить речення : « Режим дня треба виконувати для того щоб…»
2. Прощання
Діти стають у коло, беруться за руки та голосно вигукують:
« МИ МОЛОДЦІ!!!!»