Розробка уроку з літературного читання для 3 класу "Казки про тварин. Українська народна казка "Їжак та Заєць""

Про матеріал

Ознайомлення учнів з казками про тварин; вчити впізнавати в них людей; розвивати вміння аналізувати вчинки героїв, давати їм оцінку, робити висновки; вдосконалювати навички свідомого виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати уявлення дітей про навколишній світ, своє місце в ньому; вчити використовувати набуті знання в повсякденному житті; виховувати любов до рідної мови.

Перегляд файлу

Дата ___________________                                       Клас __________________

Тема: Казки про тварин. Українські прислів’я. Українська народна казка «Заєць та Їжак».

Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками про тварин; вчити впізнавати в них людей; розвивати вміння аналізувати вчинки героїв, давати їм оцінку, робити висновки; вдосконалювати навички свідомого виразного читання, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати уявлення дітей про навколишній світ, своє місце в ньому; вчити використовувати набуті знання в повсякденному житті; виховувати любов до рідної мови.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

На дошці смайл.

  • Я бажаю вам всім на уроці радості, гарного настрою, легкого засвоєння теми.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Робота над скоромовкою.

Ходить Петрик над ставком  - хоче дружби з гусаком.

Марно він старається – цей гусак кусається.

  • Які дії виконує Петрик?
  • Які гусак?
  • Вивчення скоромовки напам’ять.
  1. Гра «Плутанина».

Улітку Микола катався на ковзанах.

У сосновому лісі ми збирали моркву.

Ведмідь живе у нірці.

Узимку кури відлітають у теплі краї.

  • До якого жанру усної народної творчості віднесли б тексти з таким змістом? (небилиці).
  • Виправити помилки, скласти речення.
  1. Перевірка домашнього завдання.
  • У парах учні презентують виконані вдома малюнки, розповідають зображений епізод казки одне одному.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Над якою темою працюємо?
  • Які види казок знаєте?
  • Сьогодні ми починаємо читати казки про тварин.
    • Фізкультхвилинка

ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

  1. Опрацювання тексту «Казки про тварин».
  • Пригадайте, які казки про тварин знаєте («Лисичка і Журавель», «Пан Коцький», «Коза-дереза», «Рукавичка», «Лисиця та Рак», «Котик і Півник»).
  • Гра «Знайди загублені літери».

Крнськ нрдн кзк «жк т зць».

  • Як називатиметься текст, з яким ми сьогодні познайомимося?
  •  Гра «Передбачення».
  • Про кого читатимемо казку? Які слова в заголовку нам це підказують?

(Зробити висновок, що заголовок може виражати тему тексту).

  1. Читання казки вчителем.
  • Чи сподобалася вам казка?
  • Які почуття викликала?
  1. Словникова робота.
  • Читання стовпчиків слів луною за вчителем.

Одмову попоїм

Помчав                   їжачиха

Прудкий нечемну

наввипередки кривуляєш

  • Прочитайте дієслова.
  • Назвіть прикметники.
  • Дібрати синоніми до слова прудкий.
  • Назвати спільнокореневі слова до слова їжачиха.
  • Які слова в тексті були незрозумілими? (Самостійне читання пояснення в підручнику).
  1. Читання тексту ланцюжком.
  2. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
  • Куди вийшов їжак? Як це його характеризує? (хазяйновитий)
  • Який настрій був у нього? Підтвердіть словами з тексту.
  • Кого зустрів їжак?
  • Як привітався їжак?  Яким було його привітання? (жартівливим, привітним, доброзичливим).
  • Як відповів Заєць? Як це характеризує куцохвостого?(хвалькуватий, грубіян).
  • Як Їжак вирішив провчити грубіяна?
  • Чим закінчилося змагання між Зайцем та Їжаком?
  1. Робота з ілюстрацією.
  • Як ви думаєте, яка частина казки зображена на ілюстрації? Чому ви так вважаєте?
  1. Читання казки за особами в групах (автор, Їжак, Заєць, Їжачиха).
  2. Робота над українськими прислів’ями.
  • Читання прислів’їв на с.5.
  • До якого жанру відносяться ці тексти? Доведіть (Короткий влучний вислів з повчальним змістом).
  • Поясніть зміст прислів’їв.
  • Виберіть прислів’я, яке висловлює головну думку казки.

V.  Підсумок уроку.

-  Чи сподобалась вам казка?

- Як би вчинили на місці їжака?

- Чи могла історія скластися по іншому? У якому випадку?

VІ. Домашнє завдання.

Переказувати казку від імені зайця або їжака за власним вибором.

 

 

docx
Додано
14 липня 2018
Переглядів
4188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку