Тема. Ділення звичайних дробів. Розв’язування вправ.
Мета: відпрацювати навички виконання всіх арифметичних дій зі звичайними дробами; діагностику засвоєних знань і вмінь.
Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Записуємо на дошці розв'язання домашніх вправ, припустившись кількох «найбільш типових» помилок; учні шукають і виправляють помилки, коментуючи свої дії.
а) ; б) ; в) х : х = 1.
3. «Сильні» учні виконують індивідуальні завдання
Картки для «сильних» учнів
К-1 Задача. За два дні турист подолав 26 км. Шлях, який він подолав першого дня, складав шляху, який турист подолав другого дня. Скільки кілометрів проходив турист щодня? |
К-2 Задача. Турист 3 год йшов пішки із швидкістю 5 км/год, а далі 4 год їхав потягом, швидкість якого у 12 разів більша. Шлях, що залишився, турист проїхав автобусом за 8 год. 3 якою середньою швидкістю рухався турист за весь час своєї подорожі, якщо швидкість автобуса становила швидкості потяга? |
II. Відтворення знань учнів
Опитування
а) два звичайних дроби;
б) два мішаних числа;
в) натуральне число на дріб;
г) дріб на натуральне число?
а) його чисельник збільшити (зменшити) у 2 рази;
б) його знаменник помножити (поділити) на b (b ≠ 0);
в) чисельник і знаменник дробу помножити (поділити) на число а (а ≠ 0)?
III. Вдосконалення навичок
в) ; г) .
He забуваємо, що, і навпаки!
а) Задача. За м бавовняної тканини і за м сатину заплатили 80 грн. Скільки коштує 1 м сатину і 1 м бавовняної тканини, якщо за всю бавовняну тканину заплатили у 14 разів більше, ніж за сатин?
б) Знайдіть значення виразу: ; ; .
IV. Діагностика знань, умінь, навичок
Тестова робота
Варіант 1
1) :; 2) :; 3) :; 4) :.
1) :; 2) :3; 3) 1: ; 4) :1.
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
Варіант 2
1); 2); 3); 4).
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
1) ; 2) ; 3) ; 4) .
1) 10; 2) 9; 3) ; 4) .
V. Підсумки уроку
Аналізуємо виконання тестової роботи (було б добре для наочності використати будь-який технічний засіб, принаймні графопроектор, записати на плівці текст разом із розв'язанням і продемонструвати його після того, як роботи буде зібрано).
VI. Домашнє завдання
в) ; г) .