Розважально – інтелектуальна гра «Розумні та кмітливі»
Мета: Продовжувати закріплювати у дітей знання з назв предметів та живих істот, кольорів, геометричних форм. Тренувати у вмінні рахувати предмети. Розвивати наочно – образне мислення, зв’язне мовлення на матеріалі заняття, слухове сприймання (на рівні слів та коротких фраз); стійку увагу, зорову пам'ять. Корегувати звуковимови учнів, злитність вимови слів. Виховувати дружні стосунки між дітьми під час гри.
Організаційний момент:
-
Добрий день, діти, шановні гості! Діти привітайтеся до гостей.
-
Сьогодні учні 1 класу покажуть вам гру «Розумні та кмітливі»
-
Діти, сьогодні ми будемо сидіти тихенько, уважно слухати, допомагати один одному, грати і правильно говорити. Кожен з вас покаже, який він розумний.
-
Діти, ви любите грати? - Так
-
Гра називається «Розумні та кмітливі»
-
Як називається наша гра? - гра «Розумні та кмітливі»
-
Що ти будеш робити? - я буду грати
-
« Запам’ятай картинку»
-
Діти, я буду показувати вам картинку. Ви уважно дивитесь на неї, а потім я прибираю малюнок і ви повинні назвати, що було намальовано на малюнку.
Наприклад: Ведмідь, колір – коричневий. Скільки ведмедів? - один;
Відповідати будемо по черзі, а інші уважно дивляться і, якщо буде потрібна допомога – підніміть руку і дайте відповідь.
-
Як називається завдання? – запам’ятай картинку
Запитання:
1 . Що (хто) намальовано (ий) на малюнку?
-
Скільки ____________на картинці?
-
Який колір у ____________?
Малюнки
-
Слони ; два слона
-
Заєць; один заєць; білий заєць.
-
М’яч; один м’яч; білий і чорний
-
Кіт; чотири кота
-
Чашка; одна чашка; синя чашка
-
Лимон; один лимон; жовтий
-
Машина; одна машина; червона
-
Котики (кіт); три кота
-
Молодці, діти, правильно виконали завдання.
Наступне завдання «Склади слова»
-
Що будемо робити? – будемо складати слова
-
«Склади слова »
Потрібно прочитати слова з таблиці за схемою. Наприклад:
Ба ран; ба буся; бу – ряк, бу – лочка, бу – блик.
-
Каша, картопля, кабачок
-
Масло, машина, малина, магазин,
-
Сова, собака, сосна, сорока
-
Баран, банка, бабуся, банан
-
Портфель, полуниця, помідор
-
Ведмідь, вермішель, велосипед
-
Молоко, морозиво, морква
-
Коза, кофта,корова
-
Молодці, діти правильно прочитали (утворили) слова.
-
« Постав предмети правильно»
-
Діти, перед вами на парті предмети. Вам потрібно уважно подивитися на предмети , потім я кожному з вас по черзі, зав’яжу очі, а предмети поміняю місцями. Ви повинні розставити предмети правильно і назвати предмети, що перед вами.
-
Наприклад: ручка, зошит, книжка, лялька, цукерка.
-
Що будемо робити? - будемо ставити предмети правильно
-
(зошит, цукерка, книжка, ручка, лялька)
-
( цукерка,зошит, книжка, ручка, лялька )
-
(книжка, цукерка лялька, зошит, ручка)
-
(ручка, книжка, лялька, зошит, цукерка)
-
(книжка, цукерка, лялька, ручка, зошит)
-
(зошит, ручка, лялька, цукерка, книжка)
-
(ручка, лялька, цукерка, зошит, книжка)
-
( цукерка, лялька, книжка , зошит, ручка)
-
(ручка, книжка, зошит, цукерка, лялька)
-
Молодці, діти правильно розставили предмети і назвали їх.
-
Фіз.хвилинка
-
А зараз, ми трошки відпочинемо.
«Намалюй фігуру»
-
Діти, вам потрібно поділитися на дві команди. На дошці зображена фігура, поряд два чистих аркуша. Вам потрібно (коли увімкнеться музика) по черзі в кожній команді вийти до дошки і домалювати по одній лінії.
-
Діти, яка це геометрична фігура? - квадрат
-
Молодці, діти правильно намалювали фігуру.
-
«Піймай звук»
-
Діти, я буду читати слова, а ви будете уважно слухати і, якщо в слові ви почуєте звук «Б» - плесніть в долоні, якщо не має звуку «Б» сидіть тихенько. Наприклад: бабуся, телефон. Зрозуміли завдання?
-
Що ми будемо робити? – ми будемо ловити звук «Б»
-
Білка, бджола, бобер, бик, ножиці, пенал, бублик, булочка, каштан, папа, кепка, бібліотека, банан, барабан, серветка, корова, бочка, бісер, батарея, мило, базар, полиця, стіл, борщ, буряк, вікно, банка, одіяло, троянда, олівець, диван, хліб, собака, риба, бегемот, гарбуз, верба, баран, гриб,зебра, трава,вода, земля, річка.
-
……., повтори слово – баран, барабан
-
Молодці, діти правильно виконували завдання і правильно ловили звук «Б»
-
«Порахуй скільки предметів?»
-
Діти, вам потрібно вибрати собі картку, уважно подивитись і порахувати предмети, що намальовані на картці.
-
Що ми будемо робити? – будемо рахувати предмети
-
Наприклад: три трикутника, десять яєць
-
Шість трикутників
-
П’ять квадратів
-
Три квітки
-
Сім метеликів
-
Вісім портфелів
-
П’ять собак
-
Шість груш
-
Дев’ять сонечок
-
Молодці, діти, правильно порахували предмети.
-
«Що зникло?»
-
Діти, перед вами на столі предмети : книжка, зошит, ручка, олівець, фарби. Кожен з вас буде підходити до столу, я зав’яжу вам очі і приберу один предмет або два предмета. Розв’язую очі, ви дивитесь на предмети і говорите, що зникло?
-
Що ми будемо робити? – будемо шукати, що зникло
Наприклад: зошит, ручка, олівець, фарби, зникла – книжка
-
Книжка, ручка, олівець, фарби; зник – зошит
-
Книжка, зошит, олівець; зникли – ручка і фарби
-
Зошит, олівець, фарби; зникли – книжка і ручка
-
Зошит, ручка, фарби; зникли – книжка і олівець
-
Книжка, зошит, ручка, олівець; зник – зошит
6. Книжка, зошит, ручка, фарби; зник – олівець
7. Книжка, зошит, ручка, олівець; зникли - фарби
8. Зошит, ручка, олівець, фарби; зникла – книжка
-
Молодці, діти правильно виконали завдання.
-
На цьому наше заняття закінчилось. Діти, ви сьогодні гарно працювали, відповідали, виконували завдання. Вам сподобалось, діти, грати? – так
-
До нових зустрічей!