Урок з «Предмету на вибір » 4 клас
Розділ « Холодний батик»
Тема уроку: « Стилізація у батику засобами форми та кольору»
Тип уроку: Практично-комбінований.
Методи уроку: Пояснювально-наглядні,практичні.
Мета уроку:
План уроку :
Встановлення цілей і задач.
Ескпресс- виставка робіт.
Самоаналіз учнів ( які були труднощі у виконанні)
Хід уроку:
Стилізація – це декоративне узагальнення і виділення особливостей форми та характеру за допомогою спрощення чи ускладнення форми.
Є також і принципи стилізації.
Невід'ємною складовою батика є колір. Який грає не менш важливу роль у створенні повноцінної, гармонійної композиції. Сьогодні ми зосередимо увагу саме на колористичному рішенні композиції та техніці виконання. Ви вже знаєте, що завдяки кольору ви створюєте настрій своїй роботі. Можливо навіть вгадати які емоції художника були присутні на момент створення роботи. Я б напевно сказала , що силует картини це тіло, а колір душа .І тільки від вас залежить якого наповнення буде ваша робота.
В кожного з вас є набір фарб для розпису тканини. Перше враження від 6-ти баночок з базовими фарбами дає вам запитання , а де ж ті всі відтінки які ми бачили на інших роботах.
На це питання вам відповість кольоровознавство.
Ви вже знаєте що основними кольорами в спектральному колі є: червоний , синій, жовтий. Якщо їх змішувати між собою , наприклад червоний +синій = фіолетовий . синій + жовтий = зелений . жовтий + червоний = жовтогарячий. Отримані кольори і будуть додатковими. Таким чином ми отримуємо нескінченну палітру додаткових кольорів, які наповнюють вашу роботу гармонійним різнобарв’ям .
Зараз ми продовжимо з вами додавати життя та гармонії вашим композиціям.
Ми пам’ятаємо що місця де наноситься фарба повинно бути вологим.
Також встановлюємо що першим будемо заповнювати фарбою, фон чи стилізовані елементи композиції. Якщо це фон , то нам потрібно його опрацювати в один прийом постійно слідкуючи за вологістю тканини,щоб уникнути пересихання фарби в одному місці і отримання після цього негарних стиків.
Місця дрібних елементів де ми працюємо фарбою повинні бути також обов’язково вологими. Фарба наноситься на сторону темного місця, тоді розпускається по фрагменту. Якщо фарбу ми будемо рівномірного тону наносити на весь елемент ,то наш малюнок буде більш плоским . Тому для вираженого об’єму нам потрібно всю масу кольору вкласти в місця затемнення і потім розпускати по елементу, а на кінці звести колір на нівець. Звичайно не забуваємо що батик це живі фарби , і доки вологі вони знаходяться в рухомому стані. Тому ,якщо є якісь помилки ми можемо їх виправити .