День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня – у День українського козацтва, в день Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. Це свято для всіх людей військової справи, доблесті і честі.
Сценарій до Дня Захисника України
(Це свято для всіх людей військової справи, доблесті і честі.)
Вед.: Сьогодні ми зібралися у цій святковій, затишній залі, щоб засвідчити свою повагу всім, хто носив і носить військову форму і відзначити свято – День захисника України, привітати чоловіків, жінок, які захищають і захищали спокій наших домівок, здатних завжди підставити своє сильне плече слабкій половині людства. Зі святом вас, Захисники!
Ведучий 2.Ви, хто носить почесне звання захисника Вітчизни, уособлюєте всі етапи розвитку нашого славетного війська: ті, хто вів смертельний двобій із фашизмом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, несе сьогодні нелегку військову службу. Щиро зичимо вам доброго здоров'я, щастя, родинного затишку, миру, натхнення і високих звершень на благо розквіту Великої Української Держави!
Вед. День Захисника́ України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.
Вед. З 2015 року указом Президента є державним святом з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві
Вед.: Вкраїнська армія справляє нині свято,
Ми віддамо належне даті цій.
Тож вас, захисники, дозвольте привітати,
В цей день даруючи пісні.
Вед. Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а вміло захищала себе від ворогів.
Вед. Був час, коли всю нашу землю загарбали й поділили між собою сусідні держави. Нестерпно було жити українському народу в неволі. І почав він утікати в пониззя Дніпра, за пороги, де були дикі степи. Втікачі називали себе козаками, тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред бистрої Дніпрової води, вони заснували Запорозьку Січ.
Вед. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Таким чином, Покрова святкується в нас не тільки як народно релігійне, а й національне свято.
Вед.: День чудовий – 14 жовтня
Це є свято серед буднів,
Зрозуміло тут без слів:
Це є День Чоловіків.
Вед.: Отож здоров’я вам бажає щиро,
І стійкості в скрутну годину,
Наснаги, щастя, радості і миру
Слабка жіноча половина.
Вед.: Дорогі чоловіки, сьогодні стільки добрих, щирих слів Ви почуєте в свою адресу. І всі вони будуть сказані від чистого серця. Тож слово для привітання надається _________________________________________________
Вед. Запорізька Січ, Козацтво – легендарне минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської та національної гідності і талановитості.
Вед . Козацтво України вважало Пресвяту Богородицю своєю покровителькою і заступницею.
Вед . Коли осінь вступає у свої права…І все навкруги покриває вона різнобарвним золотим покривалом…
Вед2. Приходить до нас свято Покрова Божої матері. З давніх часів наш народ вірить, що українську землю захищає Божа матір… Красиво розпростерши над нею свій небесний покров.
Вед.Походження свята пов’язане із легендою про захист Богородицею своїм покровом Константинополя.
Вед. Завдячуючи шанобливому ставленню українського козацтва, за святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство.
Вед.: Звичайно, жінки також мужньо захищали і захищають Україну, тому сьогодні бажаємо їм міцного здоров'я, справжньої жіночої мудрості, палкого кохання. Хай поряд із вами завжди будуть вірні друзі і кохані чоловіки.
Вед.: Ми вітаємо в цей день і сивочолих ветеранів, і молодих людей, які в не такому далекому минулому відслужили військову службу, і тих, хто нині носить погони, і школярів, і зовсім ще маленьких хлопчиків. Зі святом вас! Мужні й надійні захисники України, наші захисники!
Вед.: Я хочу лиш, щоб чоловічі руки
Не зброю обіймали, а коханих.
І щоб вони не танки вели в поле,
А борозну до щастя прокладали.
Вед.: Хай дужі руки чоловічі,
Не порохом пропахнуть, а колоссям,
Хай у труді шукають щастя вічне,
Так в нашому народі повелося.
Вед.: День Захисника України - це мужності й геройства свято. І ми вклоняємося тим, хто літ тому назад багато і тим, хто нині з автоматом нам спокій береже і захищає маму і мене, сестру і брата, велику нашу всю родину – рідну, вільну Україну.
Вед.: Ми щасливі, що народилися й живемо на чудовій, мальовничій землі. Тут жили наші діди, прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, відчуваємо поклик рідної землі.
Вед.: Хоч зараз важко нам, і не спокійно у нашому домі, але вже не раз доведено, що наша дружня сім'я – український народ, здолає всі перешкоди.
Вед.: Ніхто не здолає твій дух і свободу
Козацькому роду тримать булаву,
Міцній, Україно, для щастя народу
Для вірних нащадків во славу живи!
Вед.: Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.
Вед.: Тому, це святий обов'язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов'язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.
Вед.: Нелегка військова служба. Це ранні підйоми, багатокілометрові пробіжки і армійська дисципліна.
Вед.: 14 жовтня всі жінки вітають хлопців та чоловіків, бо вони хочуть зайвий раз підкреслити у чоловіків такі якості, як мужність, надійність та сміливість.
Свята є різні в Україні,
Та нині особливий день –
Всіх оборонців України
Згадаймо з вдячністю тепер.
Всіх тих, хто захищає нас.
Про подвиг ваш заради миру
Ми пам’ятаєм повсякчас.
Це – день духовного багатства
І всіх його захисників,
День українського козацтва,
День українських вояків.
Вед.: Пам'ять одна з найцікавіших властивостей людини. Так, як не можна забувати своїх батьків, так не можна забувати свій народ та його історію.
Вед.: Так, як не можна забувати своїх рідних, близьких ні в хвилини радості, ні в години печалі, так не можна забувати землі нашої, бо це першооснова. З неї ми вийшли, до неї ми і прийдемо.
Вед.: Людина не може називатися людиною, якщо вона не має ні мови, ні пісні, ні пам'яті, ні роду. Пам’ятаймо про це.
Вед.: Згаси, о Боже, між братами чвари
Спаси і збережи від нових бід
Щоб не зростали знову яничари,
Щоб в славі процвітав козацький рід.
Вед.: Свято День захисника України дороге кожному українцю. Не знайдеться на Вкраїні хати, на стінах якої не висіли портрети членів родини в військовій формі, в касках, будьоновках. Це наші діди, батьки, на подвигах яких завжди, в усі часи виховується нове покоління.
Вед.: Для людини, яка любить свою Батьківщину, не було, нема і не буде нічого найдорожчого за Батьківщину, на захист якої вона завжди піднімалася. Любов до Батьківщини - це найсвятіший заповіт предків нам і нашим дітям.
Вед.: Молоді захисники України! На ваші плечі лягає сьогоднішній та майбутній день нашої України. За вами - ваші матері, батьки, сестри, брати та всі ми - народ України.
Вед.: Не плач, кохана, чуєш, я живий.
Не міг тобі раніше подзвонити.
То був страшний, запеклий, довгий бій,
Та ми не мали права відступити.
Скажи хоч слово, мила, не журись.
Утри сльозу й нарешті посміхнися,
А ще молись, за нас усіх молись.
І матері від мене поклонися.
Цілуй дітей і батькові привіт,
Скажи, його «Кобзар» тепер в нагоді:
Ми з хлопцями завчили «Заповіт»,
Під обстрілом читаємо відтоді.
Вед.: Пробач, ріденька, знову мушу йти.
І не питай, куди тепер рушаю.
Мене чекають прокляті світи,
Коли вернусь я й сам уже не знаю.
Вона в сльозах стискає телефон,
Пусті гудки, в душі гроза лютує.
Та він живий, то був поганий сон,
Її любов його, таки, рятує!
А він десь там, де небо у вогні.
Боронить свою землю від навали.
Він вже давно не лічить ночі й дні,
Він робить все, щоб ми війни не знали!
Вед.: Як хочеться, щоб тихо ніч пройшла!
Як хочеться, щоб світлий день настав!
Щоб Україна в мирі зажила
І щоб ніхто нікого не вбивав!!!!!....
Вед.: Патріот той, хто своє право вимірює своїм обов’язком. Місія свідомого громадянина – патріота – не руйнувати правопорядок, а берегти, правильно й терпляче вдосконалювати його зміст.
Вед.: Справжній патріот гуманно ставиться до інших народів. Його культура проявляється в повазі інтересів, прав людей інших національностей, підтримці їх у боротьбі за свободу і незалежність, готовності й умінні йти на компроміс заради миру в своїй державі й у світі.
Вед.: Кожному воїну присвята. Пробачте нам нашу душевну сліпоту.
Про що мовчать сумні солдата очі?
Про те, що нам не варто говорить:
Про жах війни, про молитви щоночі,
Про те, як тяжко друзів хоронить...
Вед.: Що сховано за посмішку солдата,
Таку гірку, що сльози на очах?
Останнє слово мудрого комбата...
Чи власний непоборний дикий страх...
Вед.: Вони мовчать, щоб ми таки почули,
Щоб ми відкрили злякані серця:
Згадайте їх, вони ж нас не забули,
Вони для нас виборюють життя!
Вед.: Якщо кожному з вас, дорогі захисники, задати питання: „В ім’я чого ви йдете служити до лав армії України?”, то відповідь буде одна: „В ім’я миру і щастя на землі”.
Вед.: Так нехай же щасливим буде життя України нашої, яку бережуть славні її захисники, нехай завжди світлим буде небо, завжди буде хліб на столі і тільки хороші, веселі пісні летять над просторами нашої Батьківщини.
Вед.: Дорогі наші чоловіки!
Вед.: Сміливі і мужні!
Вед.: Сильні і спритні!
Вед.: Розумні і кмітливі!
Вед.: Ніжні і добрі!
Вед.: Люблячі і турботливі!
Вед.: Мільйони людей вірять, що небо нашої України-матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!
Вед.: Хай назавжди поселяться в ваших сім’ях Любов, Повага і Статок. І той місточок доброти і любові ніколи не переривається. Щастя Вам усім!