Тема: «Як утворити команду. Як розуміти себе та інших. Як поводитися у конфліктній ситуації»
Мета: розширити рамки та межі в свідомості учнів, сприяти трансформації тривоги в приємні почуття, сприяти згуртуванню колективу, ознайомити з поняттями «перкусія», «етнічні музичні інструменти», «барабанне коло». Створення команди та кола.
Обладнання: маракаси, перкусія, «бакет драмс», бубен, кульки, метафоричні карти, фігурки- мініатюри
Тривалість: 2.5 год
Учасники: учні 8-10 класів
Перебіг заняття
1. Очікування
Вправа «Знайомство».
Знайомство. Представити себе за допомогою фігурки – іграшки.
Коротко про те, які почуття та думки на початку тренінгового заняття.
2. Вправа на розігрів «Кульки»
Підлітки отримують повітряні кільки та зубочистки.
Завдання лопнути чиюсь кульку, але не нашкодити людині
Є певні ризики, але тренер має провести інструктаж ТБ.
Рефлексія.
Теоретично-практичний відступ про етнічну музику, музикотерапію, барабанне коло, різнобарв’я музичних інструментів
3. Вправа «Самопрезентація за допомогою музичного інструменту»
Вправа «Звучання»
Вправа «Звучання в колі, джем»
Рефлексія
4. Вправа «Конфлікт чи адаптація»
Учні єднаються в пари за принципом антипатії.
Кожен виражає своє незадоволення за допомогою інструмента або «боді перкашн»
Потім учасники отримують завдання прозвучати разом, відчуваючи та чуючи один одного. Створити свою мелодію примирення.
Рефлексія.
5. Вправа «Метафора почуття. Звучання»
Метафоричні карти «Почуття та емоції». Кожен бере свою карту навмання. Отримує почуття. Усвідомлює та актуалізує його. Обирає інструмент чи підручні засоби, щоб виразити його через звук.
Рефлексія
Фіт бек, враження та рефлексія. Побажання.
Домашнє завдання: виготовити власний музичний інструмент із підручних засобів.
До наступних зустрічей!!!!!