Складання розповіді за серією малюнків та планом «Годівниця»

Про матеріал
Навчати дітей складати текст-розповідь за серією малюнків та поданим планом; збагачувати активний та пасивний словник учнів; розвивати увагу, спостережливість, творче мислення; виховувати любов до природи, зокрема до пташок, бажання допомагати їм взимку.
Перегляд файлу

Тема:

 

 Мета: навчати дітей складати текст-розповідь за серією малюнків та поданим планом; збагачувати активний та пасивний словник учнів; розвивати увагу, спостережливість, творче мислення; виховувати любов до природи, зокрема до пташок, бажання допомагати їм взимку.

Обладнання: завдання на картках, серія малюнків до розповіді, мультимедійна презентація

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація знань учнів

                            До класу заходить Зимонька                                     

1. Бесіда з учнями

Зима. - Діти, які зміни викликав мій прихід в природі?

- Хто найбільше потребує допомоги взимку? Чому?

- Які твори ми читали де розповідається про допомогу тваринам?

- Чи тільки тварини потребують допомоги?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Завдання від Зимоньки.

Відновіть запис, вставивши потрібні слова з довідки.                        

Прийшла ______ зима. Намела _______ снігу. __________ ставки та ріки. ______ та ______ стало тваринам. Думають де б це ______ шукати.

Довідка: пожива, їжа, кучугури, замети, люта, холодна, заморозила, скувала, голодно, холодно.

Діти відновляють та записують текст в зошит.

2. Повідомлення теми і мети уроку

Завдання Зимоньки

Зима. Діти, щоб прочитати тему нашого уроку потрібно прочитати слова, які закрутили сніжинки.                                                

Давайте прочитаємо що у вас вийшло.

 

 

 

 

 

Складання розповіді «Годівничка» за серією малюнків.

ІV. Робота з мовним матеріалом

1. Розгляд ілюстрацій                                       

Малюнок 1.                        

- Кого бачимо на малюнку? (Дати хлопчику ім’я)

- Що він робить?

- Яка пора року за вікном?

Малюнок 2.                        

- Хто постукав у вікно до Тарасика?

- Що хотіла пташка?

 

Малюнок 3-4.                        

- Що вирішив зробити хлопчик?

- Які матеріали, інструменти використав у роботі?

 

Малюнок 5.                        

- Де повісили пташину їдальню?

- Хто допомагав?

 

Малюнок 6.                                                                                    

- Що Тарасик насипав до годівнички?

- Які птахи прилетіли?

- Чи страшна їм тепер зима?

2. Складання словника                                                                  

Зима (яка?) люта, холодна, сердита, морозна.

Дії хлопчика – снідав, їв, майстрував, виготовляв, забивав, пиляв, вирізав, повішав.

Інструменти – дошка, пилка, цвяхи, молоток.

Птахи – горобці, синички, снігурі.

Їжа для птахів – крихти хліба, насіння, зернятка, шматочки не солоного сала.

                        Ф і з к у л ь т х в и л и н к а                                             

3. Усне складання розповіді за поданим планом.

                  План                                                                                    

1) Прихід зими.

2) Смачний сніданок.

3) Цікавий гість.

4) Виготовлення годівнички.

5) Ласкаво просимо до пташиної їдальні.

V. Написання розповіді                                                                      

1. Повторення структурної будови тексту

Зачин

Про що буде розповідатись в тексті

Основна частина

Розповідаємо події. Що сталось? Що відбулось?

Кінцівка

Висновки

2. Написання розповіді за малюнками, планом і опорними словами.

3. Зачитування робіт (3-4 учні)

4. Гра «Перелітні птахи»

Якщо птах перелітний, показати помахом рук.

Дрізд, горобець, чижик, ластівка, ворона, синиця, жайворонок, лелека, зозуля, соловей, дятел, снігур, зяблик, сорока.

VІ. Підсумоу уроку

- Чому навчив вас сьогоднішній урок?

- Чим ви допомагаєте тваринам взимку?

- Чи виникло у вас бажання зробити годівничку?

VІІ. Домашнє завдання

Дібрати по три загадки про птахів.


docx
До підручника
Українська мова 4 клас (Криган С. Г.)
Додано
2 січня
Переглядів
15
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку