Способи зображення Землі

Про матеріал
Конспект уроку з використанням практичних завдань, та зошита з друкованою основою дозволить активізувати роботу учнів. Використання фізичних карт, крти корисних копалин, карти України та глобусу дозволить учням закріпити вивчений на уроці матеріал
Перегляд файлу

Природознавство.   5 клас.

 

Урок № ______від________________

 

Тема:  Види зображення Землі.  Масштаб, його види.

Мета уроку:

Знаннєвий компонент

Познайомити учнів з різними способами зображення Землі, розкрити їх відмінності та значення;  опрацювати поняття «масштаб», пояснити значення масштабу в створенні карт.

 Діяльнісний компонент

навчити працювати з різними видами масштабу, визначати географічні об’єкти на географічних картах, показувати їх глобусі тана  картах, знайти  материки та частини світу;

Ціннісний компонент

формувати науковий світогляд,  розвивати пам’ять та логічне мислення, навички пошукової діяльності на уроці, виховувати любов до своєї країни.

Очікувані результати: учні називають способи зображення Земл та географічних об’єктів і, вказують материки та частини світу; користуються масштабом при обчисленні задач; показують на глобусі та географічній карті материки, частини світу, гори, річки, рівнини, моря, океани.

Обладнання: підручники, фото, картки із зображенням умовних знаків, глобус, креслярське приладдя.

Хід  уроку:

I.       Організаційний момент( готуємось до космічної подорожі)

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

  1. Полетіли , дивимось в ілюмінатор та відповідаємо на запитання інопланетних друзів:
  • Що таке Земля? Де вона знаходиться?
  • Яку має форму? А якого вона кольору?
  • Чому вона голуба?
  • А що це на ній за білі плями?
  • А сині стрічки?
  • А чому вона у деяких місцях зелена, а у деяких жовто- коричньова?
  • А хто перший побачив що вона кулястої форми?
  • А українські космонавти бачили, хто?

   IIІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

  1. Давайте намалюємо те що побачили? ( діти малюють на листках).
  2. Покажіть ваші малюнки,чому всі різні?

   IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Знайомство з масштабом та способами зображення Землі.( підручник, фото, карти)

Як можна зобразити Землю? Що таке глобус? Що таке карта? Що таке план? Що таке умовні знаки? Що таке числовий та іменований масштаб?

  1. Робота з глобусом та з різними мапами.
  • Обчислення масштабу.
  • Знаходження материків, частин світу, океанів, великих річок України
  • Знайомство з умовними позначеннями, знаходження їх на мапі
  • Заповнення сторінки робочого зошиту з друкованою основою
  1. Людям яких професій необхідні мапи? А плани місцевості? – « Мікрофон»

Наведіть приклади ситуацій, коли є необхідність скористатися планом, картою..

 

 

Практичне завдання:

  • Погляньте на карту півкуль. Якщо вірити її назві, тут помістилась уся наша планета, площа якої дорівнює понад 510 млн км2. Крім того, картографи стверджують, що, користуючись масштабом, ви зможете точно визначати відстань між двома материками, не переміщаючись з одного в другий! Як?
  • Визначити відстань між Маріуполем та Львовом.
  • Скласти план шкільного подвір’я . 
  • Переведення масштабів з одного виду в другий.

  V. Закріплення вивченого матеріалу

  • Який із запропонованих масштабів найбільший? Який найдрібніший?

Закінчіть формулювання висновку: «Чим більший масштаб, тим місцевість зображена...».

  • Пропонуємо умовні позначення та озвучуємо їх.

VI. Підсумок уроку

 Для того щоб зобразити великі території на аркуші паперу, користуються масштабом. Масштаб показує, у скільки разів відстань на плані менша, ніж на місцевості.

 Розрізняють числовий, іменований і лінійний масштаб.

 За допомогою масштабу створюють мапи.

VII. Домашнє завдання

 Опрацювати текст параграфа.

 Побудувати план своєї кімнати ( дома).

 Скласти питання для учнів в роботі з фізичною картою України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
24 лютого 2020
Переглядів
747
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку