Класна година
Тема: Створення аплікації на тему «Осінь».
Мета: Вдосконалювати навички копіювання простих форм. Вчити дітей виготовляти предметні аплікації. Ознайомлювати з естетикою і культурою аплікаційних робіт. Розвивати образне мислення. Виховувати точність та акуратність у ході виконання аплікації. Любов до природи рідного краю, почуття захоплення її краю.
Хід:
1. Підготовка робочих місць (перед початком) .
2. Організаційний момент.
3. Повідомлення теми та мети заняття.
Актуалізація опорних знань:
1. Гра «Що восени буває?»
(Якщо речення правдиве, учні підіймають зелений смайлик, якщо хибне – червоний)
- Восени багато дощів.
- Осінь наступає після зими.
- Восени птахи відлітають у вирій.
- Восени звіри одягають зимові шуби.
- В лісі осінню багато грибів.
- Восени день стає довшим, ніч – коротшою.
2. Перегляд фільму: «Моя перша осінь в школі»
(За матеріалами прогулянок, екскурсій та виховних заходів).
3. До класу заходить листоноша та приносить листа.
Всі разом читаємо лист від ведмедика Умки, що живе на північному полюсі:
«Добри день, діти! Я ніколи не бачив осінь, розкажіть мені про неї»
Фіз. Пауза:
«Сонечко – сяє
Дощик накрапає
Зайчик – стрибає
Пташка відлітає»
4. Створення творчої атмосфери:
( Звучить музика, діти читають вірші про осінь )
5. Створення лепбуку на тему «Осінь»
Клас поділяється на 3 групи.
1 група: «Осіннє небо»
Хмарки, дощ, парасольки, сонечко.
2 група: «Природа осінні»
Дерева, кущі, осінні листя.
3 група: «Осіння живність»
Люди, звіри, птахи
- Кожна група отримує помічника та завдання.
- Групи займаються підбором матеріалу (поробки з паперу, фігурки в техніці орігамі, вирізки та малюнки).
- Складаємо лепбук «Осінь», використовуючи наробки кожної групи.
6. Підведення підсумків
(Пишемо листа ведмедику Умці, передаємо йому наш лепбук)