Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу: Вивчаємо нумерацію багатоцифрових чисел.
ПІБ учителя: Данільцева Оксана Іванівна
Клас: 4
Тема уроку: Читаємо та записуємо багатоцифрові числа.
Цілі уроку:
Навчальні – домогтися увідомлення понять “ розряди і класи”, “підмножини”; навчити розрізняти та правильно читати багатоцифрові числа, систематизувати знання учнів про складові багатоцифрових чисел; сформувати свідомі знання з даної теми, сприяти інтересу учнів до даної теми, закріпити правила поведінки в школі |
Розвивальні - розвивати уміння міркувати, висловлювати свою думку, розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи . |
Виховні – виховувати культуру навчальної праці , виховувати самостійність та відповідальність, уміння працювати у парі та в групі, працелюбність, акуратність у роботі. |
Обладнання: ноутбук, робочий зошит, підручник, кольорові олівці, на окремих аркушах “Сходинки досягнень”
Тип уроку : Вивчення нового матеріалу
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Повторити розрядний склад чисел |
Знати, яке число називають багатоцифровим. Розуміти, як правильно читати та записувати багатоцифрові числа, розбивати їх на підмножини |
Наводити приклади багатоцифрових чисел, читання та записування цих чисел |
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
1.Організація класу |
1 хв. |
Підготовка учнів до роботи на уроці |
Прослуховування завдань уроку |
пасивні
|
Ф |
1.Організація прослуховування завдань |
1.Слухають вчителя. |
ІІ. Актуалізація опорних знань. |
5 хв. |
Актуалізація опорних знань.
|
1Розгадування математичного ребусу.
|
інтерактивні |
Г,Ф |
1.Організація бесіди з обговоренням. 2.Організація роботи з ребусами |
1.Слухають запитання вчителя, відповідають 2.Аргументують свою точку зору |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми і мети уроку. |
1 хв. |
1.Оголошення , представлення теми та очікуваних навчальних результатів. 2.Викликати інтерес до обговорюваної теми. |
Повідомлення теми і мети. Розшифровка та визначення теми уроку |
активні |
Ф |
1.Формулює мету та завдання уроку.
|
1.Пропонують тему і мету уроку.
|
ІУ. Сприймання,осмислення та усвідомлення нових знань |
15 хв. |
1.Спостереження та аналіз мовних явищ під керівництвом учителя. 2.Висновки,формулювання правил. 3.Підбір нових прикладів 4.Дати учням достатньо інформацїї для того, щоб на її основі виконувати практичні завдання |
1.Робота в парах “Знайомство з таблицею розрядів і класів”.
|
активні |
П,Ф |
1.Керує діяльністю учнів. 2.Організує бесіду з обговоренням та висловленням думки дітей. |
1.Слухають запитання вчителя, відповідають. 2.Працюють в парах. 3.Проводять самоконтроль. 3.Аналізують свою роботу |
V.Фізкультхвилинка
|
2 хв. |
Позбавлення перевтоми дитини |
Виконання фізкультхвилинки.
|
активні |
Ф,П |
Організовує фізкультхвилинку |
1Виконання рухової діяльність. |
УІ. Узагальнення, систематизація знань умінь та навичок. |
13 хв. |
1.Забезпечення засвоєння нових знань. 2..Формування умінь користуватися знаннями. 3.Вчити самостійно творчо працювати |
1.Наведення власних прикладів багатоцифрових чисел. 2.Робота в групах “Розбий числа на підмножини”. 3.Виконання завдання, користуючись таблицею розрядів і класів. 4.Записування чисел з використанням пам’ятки. 5.Розв’язання задачі. 6.Креслення геометричних фігур. 7.Виконання диференційованих завдань. |
інтерактивні
|
Ф,Г |
1.Організовує бесіду з обговоренням. 2.Спостерігає за роботою учнів. 3.Керує самостійною роботою учнів |
1.Робота в групі. 2.Аналізують. 3.Виконують завдання. 4.Називають послідовність. 5.Контролюють правильність відповідей. |
УІІ.Релаксація. Гімнастика для очей. |
2 хв. |
1.Вчити вільно висловлювати свої думки 2.Засвоєння принципів саморегуляції і співробітництва.
|
1.Гімнастика для очей.
|
інтерактивні
|
Ф |
Оцінювання вивченого на уроці. |
1.Слухають запитання вчителя.
|
УІІІ. Підсумок уроку.
|
2 хв. |
Аналіз і оцінка засвоєння вивченого на уроці.
|
Фронтальне опитування. |
активні
|
Ф |
Організація обговорення про вивчене на уроці. |
1.Слухають питання вчителя, відповідають 2.Визначають свій рівень засвоєння нових знань на “Сходинках успіху”. 3. З’ясовують , що вдалося, а що ні. 4. Працюють із вправою “ Продовж речення...” 5.Продовжують відповідь Я знаю... Я вмію...
|
*ФОнд - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).