Телеурок."Задачі на знаходження за швидкістю і відстанню. Дії над іменованими числами."

Про матеріал

Ознайомити учнів зі способом визначення часу за відомими швидкістю і відстанню. Повторити виконання дій над іменованими числами, компоненти дій. Закріпити вміння розв'язувати рівняння. Виховувати інтерес до математики.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Телеурок

з математики

у 4 класі

 


Тема. Задачі на знаходження часу за швидкістю і відстанню. Дії над іменованими числами.

 

Мета. Ознайомити учнів зі способом визначення часу за відомими швидкістю і відстанню. Повторити виконання дій над іменованими числами, компоненти дій. Закріпити вміння розв'язувати рівняння.

Виховувати інтерес до математики.

 

Обладнання: таблиця “Швидкість, Час, Відстань" малюнок телевізора, програма телепередач на плакаті, схеми задач, Богданович М.В. Математика. Підручник для 4 класу. - К.: Освіта, 2004 р. - 159 с.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу.

Діти:

Ми вам раді люди добрі

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

На урок в 4 клас.

 

Учитель.

Нам дзвінок вже дав сигнал

Працювати час настав

Тож і ми часу не гаймо

Працювати починаймо.

 


Девіз.

Математику вивчать

Й на 12 треба знать

Бо без неї навіть гривні

Ми не зможем рахувать.

 

- Діти, відгадайте загадку.

Балакучий в хаті гість,

Хоч не п'є він і не їсть,

Розважає без упини

І показує новини

(Телевізор)

 

  • Чи любити ви дивитися телевізор?
  • Який канал найбільше подобається?
  • Який підгодить до уроку математики?

“1+1”

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні ми проведемо урок з математики на каналі “1+1”, тож познайомтеся з нашою програмою.

 

Програма телепередач

  1.        Ранкова зарядка.
  2.        Теледебати.
  3.        Бізнес-канал.
  4.        Реклама на каналі.
  5.        Музична пауза. Фізкультхвилина.
  6.        Інтелектуальна гра “Найрозумніший”.
  7.        Детектив “Невідомі”
  8.        Інтерв'ю.

 

 

ІІІ. Робота над темою уроку.

  1. Ранкова зарядка.

Усний рахунок. Кругові приклади.

  600 40   18 50

  36 : 2    72000 : 900

  3200 : 80   36000 : 1000

  900 – 300   8 400

  2400 3   40 900

 

Гра “Мовчанка”

 

360

300

180

 

0

200

1

30

: 30

90

 

10

х 40

80

120

600

150

 

5

100

3

 

  1. Теледебати.

Двобій сильних. Повторення правил про знаходження компонентів дій.

  • Як знайти доданок?
  • Як знайти зменшуване?
  • Як знайти відємник?
  • Як знайти множник?

 

  1. Бізнес-канал

Обчислення прикладів на додавання і віднімання іменованих чисел (біля дошки двоє учнів розв'язують приклади по черзі)

14 грн. 96 к. + 6 грн. 4 к. = 21 грн.

+

1496

 

604

 

 

2100

(к.)

 

10 грн. – 5 грн. 8 к. = 4 грн. 92 к.

1000

 

508

 

 

492

(к.)

 

  1. Реклама на каналі “1+1”

Хвилинка каліграфії

 

Перші цифри – дві сестри,

Ось і третя – цифра три.

Третю – третій із значків,

Складемо із двох гачків.

 

Розгадування ребусів

ві3на  (вітрина)   с3ж   (стриж)

3буна  (трибуна)   ві3ла  (вітрила)

ак3са  (актриса)   під3мка (підтримка)

 

  • На яку букву схожа цифра 3?
  • Як знайти відстань?
  • Як знайти швидкість?
  • Як знайти час?

 

Скласти і розв'язати задачі за таблицею.

Рухомий об’єкт

Швидкість

Час

Відстань

Легковий автомобіль

90 км/год

3 год

?

Черепаха

?

2 год

140 см

Кінь

60 км/год

4 год

?

 

Виконання завдання № 399. усно (математика 4 клас М.В.Богданович)

 

Задача № 400 – письмово.

  • Розкажіть план розв'язування задачі.
  • Запишіть розв'язування задачі виразом.

210 : 70 + 90 : 45 = 5 (год)

 

  1. Музична пауза. Фізкультхвилинка.

Учитель:

Ми з вами гарно потрудились

І мабуть трохи притомились

Тепер настав час відпочинку

Ми проведем фізкультхвилинку.

 

Учень

Руки в боки, усміхнись,

На сусіда, подивись.

Пальчик, п'ятка, каблучок

Ми танцюєм гопачок.

Руки вліво, руки вправо,

На носок, на каблучок

Ми танцюєм гопачок

Раз присядем, два присядем

І тихесенько всі сядем.

 

  1. Інтелектуальна гра “Найрозумніший”
  1. Як знайти периметр квадрата?
  2. Прилад, яким креслять коло?
  3. Що отримаємо коли число помножимо на одиницю?
  4. Скільки десятків має сотня?
  5. Збільшити число на кілька одиниць, означає.....
  6. Як знайти половину числа?
  7. Скільки дециметрів має 1 метр?
  8. Що отримаємо коли до тисячі додаємо 0?
  9. Сума довжин сторін, це-.......
  10. Що таке квадрат?
  11. Скільки сантиметрів в 1 метрів?
  12. Найбільше число яке вивчили?
  13. Скільки хвилин у годині?

 

  1. Детектив “Невідомі”

Розв’язати рівняння з перевіркою – самостійно.

Самостійно я працюю,

Помилок не буде, факт!

Дуже добре поміркую,

Щоб вийшов вірний результат.

 

 х + 34013 = 764354  120643 – х = 9061

 х = 730314    х = 111585

 Перевірка роботи.

 

8. Гра “Інтерв'ю”

  • Що сподобалося на уроці?
  • Що робили легко, впевнено?
  • Де виникали труднощі?
  • Як ви себе почували?
  • Оцінювання роботи учнів на уроці.

 

  1.      Підсумок уроку.

Все ви діти – молодці!

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

 

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
27 січня 2019
Переглядів
979
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку