познайомити дітей з новим твором Василя Сухомлинського, удосконалювати техніку виразного читання;
вчити учнів розуміти свою взаємозалежність від інших членів групи та
відчувати особисту відповідальність за досягнення групових цілей;
формувати в учнів здатність:
координувати свою діяльність із діяльністю партнерів;
ставати на позицію інших і змінювати свою позицію;
надавати своїм партнерам допомогу та користуватися їхньою допомогою;
рефлексувати свої дії та дії інших членів групи;
з повагою ставитися до кожної думки;
надавати найвищого пріоритету досягненню колективної мети;
розвивати творчу уяву , вміння фантазувати, складати невеликі прозові
тексти;
виховувати взаємоповагу, культуру міжособистісних взаємини з
партнерами, бажання пізнавати природу.
Міністерство освіти і науки України
Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 імені Остапа Вишні
Охтирської міської ради
ВІДКРИТИЙ УРОК
З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ
КАЗКИ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО
ІЗ ШКОЛИ ПІД ГОЛУБИМ НЕБОМ
Вчитель: Мар’єнкова Н.А.
м. Охтирка
Тема. Казки Василя Сухомлинського із Школи під Голубим небом.
Учіться фантазувати. В. Сухомлинський «Дід Осінник».
Мета: познайомити дітей з новим твором Василя Сухомлинського, удосконалювати техніку виразного читання;
вчити учнів розуміти свою взаємозалежність від інших членів групи та
відчувати особисту відповідальність за досягнення групових цілей;
формувати в учнів здатність:
координувати свою діяльність із діяльністю партнерів;
ставати на позицію інших і змінювати свою позицію;
надавати своїм партнерам допомогу та користуватися їхньою допомогою;
рефлексувати свої дії та дії інших членів групи;
з повагою ставитися до кожної думки;
надавати найвищого пріоритету досягненню колективної мети;
розвивати творчу уяву , вміння фантазувати, складати невеликі прозові
тексти;
виховувати взаємоповагу, культуру міжособистісних взаємини з
партнерами, бажання пізнавати природу.
Обладнання: ілюстрації, портрет В.Сухомлинського.
Метод кооперативного навчання: «Навчання разом».
П'ять основних елементів кооперативного навчання:
1) позитивна взаємозалежність;
2) особиста відповідальність;
3) близька взаємодія (обличчя до обличчя);
4) соціальні навички;
5) групова діяльність.
Хід уроку
І. Організація класу.
1.Холодно зараз в лісах і лугах,
Холодно зайчикам, лискам,птахам,
Затишно й тепло у школі у нас,
Доброго ранку, вітаю я вас.
2.Повторення правил роботи в групах.
(Працюємо разом, позитивне відношення один до одного, враховуємо думку кожного)
ІІ. Мовленнєва розминка
1.Робота над скоромовкою.
Під землею тягне кріт
До ведмедя в хату дріт,
Щоб весною у барліг
Подзвонити зайчик зміг.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Опрацювання казки «Дід Осінник»
2. Самостійне читання казки.
3. Перевірка первинного сприймання казки.
Тестування
а) У полі;
б) у саду;
в) у лісі.
а) На сухому листі;
б) на м'якому мохові;
в) на сирій землі.
а) Ластівок;
б) журавлів;
в) шпаків.
а) У жовтому дощовику;
б) у сірому дощовику;
в) у сірому плащі.
а) До берези;
б) до дуба;
в) до сосни.
а) Осінній дощ;
б) осінній вітер;
в) осінній туман.
4. Читання казки учнями вголос.
Фізкультхвилинка
VІ. Підсумок уроку
VІІ. Домашнє завдання
С.76 – 77 - прочитати текст В.Сухомлинського - С.р.
Д.р. – відповідати на запитання,
В.р.- скласти продовження казки.
КАЗКИ УЧНІВ 3 КЛАСУ
ІЛЮСТРАЦІЇ ДО КАЗОК