Тема: Корисні копалини України. Розв’язування задач на зустрічний рух.

Про матеріал
Тема інтегрованого уроку : Корисні копалини України. Розв’язування задач на зустрічний рух.
Перегляд файлу

Інтегрований урок з природознавства і математики

                                                                     у 4 класі

Тема: Корисні копалини України.

            Розвязування задач на зустрічний рух.

Мета: закріпити знання учнів, отримані у третьому класі, про корисні копалини, які

           добувають в Україні, їх види та способи видобутку.

           Формувати розуміння значення корисних копалин для господарської діяльності

           людини.

          Удосконалювати вміння здійснювати аналіз змісту задачі на зустрічний рух та

          моделювати описану в ній ситуацію за допомогою схеми.

          Формувати комунікативну і соціальну компетентність.

           Розвивати увагу, логічне мислення, вміння співпрацювати в групі.

           Виховувати бережливе ставлення до речей, які нас оточують та бажання  

           економно і раціонально використовувати корисні копалини.

Очікуванні результати:

Після уроку учні зможуть:

  • називати корисні  копалини, що є в Україні;
  • показувати на карті місцезнаходження корисних копалин;
  • висловлювати і аргументувати власні судження щодо значення корисних копалин в житті людини;
  • творчо застосовувати набуті знання під час складання і розв’язування задач.

 

Обладнання: предметні малюнки, мікрофон, фізична карта України, загадки про

                       корисні  копалини, презентація з методичним забезпеченням уроку.

                                                                 Хід уроку

1.Організаційний момент. Підготовка учнів до активного, свідомого засвоєння знань.

   Девіз уроку:

Зібратись разом - це початок,

Триматись разом – це прогрес

Працювати разом – це успіх.

  • Як відомо запорукою успіху є усмішка?
  • Тож подаруйте усмішку один одному, мені ,нашим гостям. Адже вона…
  • прикрашає обличчя;
  •  розгладжує зморшки;
  •  підвищує настрій;
  • Допомагає знайти нових друзів;
  •  і навіть інколи допомагає здійснювати бажання.

І нехай наші  мрії здійсняться.

 

Учні: Кожен урок для нас завжди важливий.

          Будемо на ньому активні й кмітливі.

 

  • Яким би ви хотіли бачити сьогоднішній урок?
  • Якими ви будете на уроці?

( учні обирають серед переліку слів найбільш влучні і прикріплюють на пелюстках квіток)

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\ро.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\ро.jpg

Повчальний.    Цікавий.                                                                   Наполегливі.         Уважні.

Навчальний.     Продуктивний.                                                       Зібрані.                   Активні.

Смішний.         Результативний.                                                      Працьовиті.           Сумні.

 

2.Актуалізація опорних знань. Вправа «Мікрофон»

- На якому материку розташована Україна?

- Яка столиця нашої держави?

- Назвіть держави – сусіди України.

- Які форми земної поверхні переважають в Україні?

- В якій частині України ми живемо? В якій області?

- Яка найбільша річка України?

- Дніпро має довжину 2201 км. Територією України Дніпро протікає 981 км. Якою є - довжина Дніпра на території інших держав?

- В Україні 458 міст, а селищ на 426 більше. Скільки селищ в Україні?

 

3. Оголошення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності. Прогнозування очікуваних результатів.)

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка (4)\корабель.jpg- Що об’єднує всі зображені предмети?

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка (4)\велик.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка (4)\авто.jpgC:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Новая папка (4)\замок.jpg

 

 

 

 

 

 

( Виготовлені з заліза)

  • З чого виплавляють залізо? ( З залізної руди)
  • Що таке залізна руда? ( Корисна копалина)
  • Чому, на вашу думку, ми повинні знати про корисні копалини? ( Тому що ми ними користуємось, або користуємось  речами, які з них виготовлені)
  • Сьогодні на уроці ми познайомимось з видами корисних копалин, які добувають в Україні та будемо розв’язувати задачі, пов’язані з їх використанням.
  • Скажіть, яких результатів ви хотіли б досягти на кінець  уроку? Давайте запишемо їх на дошці, а в кінці уроку перевіримо, чи досягли  ми цих результатів.

(пишемо маркером на білому папері, що прикріплений на плакат)

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\дети за книжкой.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Сприймання і осмислення нового матеріалу.

- Усний рахунок ( математика).

Природничий диктант

  • Великі простори суші з майже рівною поверхнею це – рівнини
  • Низовини на карті позначають – зеленим кольором
  • Підвищення на рівнині це горб
  • Великі і глибокі з крутими схилами заглиблення називається – яром
  • Ряд гір називають – гірським хребтом
  • Гори України – це Карпати Кримські гори

 

-Україна багата на різні корисні копалини.  У нашій країні добувають майже 100 видів корисних копалин . Завдяки наявності корисних копалин в Україні розвинута промисловість.

-Зараз ми прослухаємо доповіді про корисні копалини в Україні. Слухайте уважно , тому що буде завдання .

1група.  Пісок, глина.

2 група. Вапняки і крейда.

3 група. Кам'яне вугілля і торф.

4 група. Нафта і газ

5 група. Залізна руда.

  1. Розгадування кросворду

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Чорного кольору, яскраво горить, виділяє тепло. (Вугілля.)
  2. Масляниста рідина бурого кольору. (Нафта.)
  3. Тверда і важка, з неї виплавляють метал. (Руда.)
  4. Буває коричневого, червоного кольору, не пропускає воду. (Глина.)
  5. Використовується в будівництві і виробництві добрив. (Вапняк.)
  6. Утворюється з рослин, загоює гнійні рани. (Торф.)
  7. Горить синім полум'ям, має різкий запах. (Газ.)

 5. Фізкультхвилинка.

 

6.Закріплення отриманих знань.

Зараз будемо розгадувати загадки під кожною загадкою є приклад , який нам потрібно буде розв’язати . Тож  почнімо .

 А)Відгадування загадок.

+ У шахтах, кар’єрах її добувають.

З неї у печах чавун виплавляють.

З неї ллють сталь,

Роблять речі сталеві.

Ну а основа речей металевих –

Буро – червона, важка і тверда –

Це – залізняк, чи…. (залізна руда)

 44824 : 8

+ Він завітав із – під землі

І по трубі забіг у хату.

І щоб жили ми у теплі

Він обігрів нам всі кімнати. ( Природний газ)

  34521 : 3

+ Масляниста рідина темно – бурого кольору з різким запахом, що легша за воду. (Нафта)

 36240 : 6

 

  1. Гра "Знайди зайве"

Хто дасть правильну відповідь , той і виконає завдання від цієї корисної копалини

Вибрати в кожному рядку "зайву" корисну копалину, пояснити свій вибір.

Приклади  733

  1. Нафта, газ, глина, торф. (Глина  не горюча корисна копалина)

24708 * 4 – 24708 :4

  1. Вапняк, пісок, залізна руда, глина. (Залізна руда належить до рудних корисних копалин.)

(24708 * 4 - 24708): 4

  1. Глина, крейда, граніт, газ. (Крейда починається з букви К.)

Задача 734

Робота над задачею. (№ 734 , с.118 , підручник «Математика» М.В.Богданович ,

4 клас)

З двох аеродромів , відстань між якими 2 560 км, одночасно назустріч один одному вилетіли два літаки і зустрілися через 2 год. Перший літак летів зі швидкістю 620 км/год. Знайди швидкість другого літака.

Про що задача? З чого виготовляють літаки? Яким пальним заправляють літаки? З чого його виготовляють?

Як рухалися літаки: в одному напрямку, в протилежних напрямках чи назустріч один одному? Змоделюй дану ситуацію за допомогою схеми.

C:\Documents and Settings\Администратор\Мои документы\Мои рисунки\MP Navigator\2017_03_21\IMG_0001.jpg 

 

 

 

 

Що нам потрібно знайти у задачі?

Як знайти швидкість? (v=s: t)

 

620* 2=1 240(км) – відстань, яку пролетів перший літак;

2 560- 1 240=1 320 (км) – відстань, яку пролетів другий літак;

1 320: 2= 660 (км/год) – швидкість другого літака.

 

  • C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\i (4).jpgКорисні копалини видобувають різними способами.

Кар’єри – вапняк, глина, пісок

Шахти – кам’яне вугілля, руда

Свердловини – нафта, природний газ

Задача 736

Відстань між двома селами 48 км. З одного села виїхав велосипедист. Одночасно йому з іншого села виїхав гусеничний трактор. Швидкість велосипедиста 14км/год, а трактора 10 км/год. Через скільки годин вони зустрінуться?

 

  1. 14 + 10 = 24 ( км / год )- швидкість зближення
  2. 48 : 24 = 2 ( год)

Відповідь : через 2 години вони зустрінуться.

  1.   Підсумок уроку. Підбіття підсумків роботи в групі.

Закінчи фразу:

1. Мені було цікаво…

2. Ми сьогодні розібралися в…

3. Я сьогодні зрозумів…

4. Мені було важко…

  • Давайте кожен з вас оцінить свою роботу на уроці. ( Учні обирають один зі смайликів, що лежать у них на парті)

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\img16.jpg 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
21 лютого 2019
Переглядів
1966
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку