Тема: Малюємо казку. Навички малювання птахів, тварин та людей. Виконання ілюстрації до казки (акварельні фарби або гуаш)
Мета: Формувати в учнів елементарні поняття про будову форм птахів, тварин та людей, їх складові частини; розвивати вміння створювати казковий образ (можливо – композицію) засобами кольору та формами. Розвивати творчі здібності учнів, вміння відображати в малюнку події, про які йдеться в народній казці. Виховувати чуйність, доброзичливість, інтерес до творів усної народної творчості, зокрема, казок.
Обладнання: гуаш, пензлики, палітра, стаканчики з водою.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
Сьогодні у нас незвичайний урок,
У казку ми зробимо ще один крок.
А з казкою ми зустрічалися не раз,
І знову вона завітала до нас.
В казках є завжди перешкоди, та знаю,
Що їх для кмітливих дітей не буває ніколи.
А зараз перевіримо на скільки добре ви знаєте казки.
1. І тягнуть всі:
Мишка за кицю,
Кицюня – хвостик у Сірка,
Сірко – онуччину спідницю,
А та бабуні фартуха.
Бабуня держить чоловіка,
Піт виступає на чолі,
Дід тягне ріпку, цупить, смика…
І ріпку витягли з землі!
2. Як звали ніжну, тендітну дівчинку, яка мала лише дюйм зросту?
3. Безтурботний, дерев’яний хлопчик, який не слухався свого батька.
4. Руденька. Хитренька, любить курей.
5. Ім’я сміливого героя з української народної казки.
6. Ім’я дівчинки, яка загубила кришталевий черевичок?
Відповіді: 1 – Ріпка, 2 – Дюймовочка, 3 – Буратіно, 4 – Лисичка, 5 – Котигорошко, 6 – Попелюшка.
На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо малювати казку, а яку саме, ви можете обрати за власним вибором.
ІІІ. Демонстрація різних ілюстрацій казок
IV. Послідовність виконання практичної роботи
V. Практична робота учнів
VI. Аналіз та оцінювання робіт
1). Вибираю найкращі роботи
2). Аналізую їх
3). Оцінюю роботи.
VII. Підсумок уроку
-- Чи сподобалося вам малювати казку?
-- Чия робота найбільше сподобалась?