Тема: Наука приймати гостей. А. Костецький «У гостях»
Мета: розглянути гумористичний характер вірша, його повчальний зміст; з’ясувати, що таке справжня гостинність та її етичні норми; формувати етику поведінки господаря та гостей; розвивати навички виразного читання гумористичних творів, уміння відстоювати свою думку та погляди.
Обладнання: картки зі словами.
Хід уроку
І. Організація класу
Сонце ранком розбудило,
Підняло і звеселило.
Потім чемненько сказало:
— Швидше поспішай,
Не лінуйсь, не позіхай.
Сонячний заряд візьми,
З ним в країну Знань іди!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
— Кожен день ми крокуємо впевнено й радісно країною Знань, відкриваємо все нові й нові таємниці, цікавинки, знайомимось із поетами, творчість яких навчає нас жити чесно, правдиво.
ІІІ. Вправи на вдосконалення навичок читання
1. Читання слів у колонках.
Чемність байдужість
Вихованість грубість
Скромність лукавість
Гостинність скупість
Щедрість жорстокість
2. Гра «Так чи ні».
• Я зустріну гостей привітно.
• Запропоную зайти в дім.
• Буду робити їм зауваження.
• Не запропоную сісти.
• Буду повчати.
• Буду щедрим, із задоволенням покажу свої іграшки.
• Не буду звертати на них увагу.
• Проведу гостей.
• Нагадаю, що гостям вже час іти додому.
3. Утвори слова з розсипаних літер.
я н о е
н ж ь д
н р а е
(День народження)
ІV. Опрацювання вірша А. Костецького «У гостях»
1. Читання вірша учнями (мовчки).
— Куди запросили дітей?
— Хто їх зустрів?
2. Словникова робота.
-- читання колонок слів у різному темпі.
Запрошені не мацайте
Бруднити помчали
Кришталеву щодуху
Відповідальна вітальні
3. Колективне читання вірша. Гра «День — ніч».
Аналіз змісту прочитаного.
— О котрій годині прийшли гості?
— Як їх зустріли?
— Про що запитала сестричка?
— Які поради давала дівчинка?
— чому гості помчалися «геть щодуху»?
4. Вправи на розвиток читання.
читання колонок слів повільно, а потім — швидко.
Народження скиньте
Запрошені давайте
Бруднити меблі
Ходити справжня
Слухати гості
5. Вибіркове читання.
— Що, на думку дівчинки, означає ходити в гості?
— чому гості не слухали дівчинку?
6. Перегляд мультфільму «Вінні Пух у гостях у кролика»
-- Чи гарно зустрів кролик своїх друзів?
-- Чи сподобалась вам поведінка Вінні Пуха? Чому?
V. Підсумок уроку
— чи задоволені ви поведінкою дівчинки? Якщо ні, то поясніть чому?
— А чи вмієте ви зустрічати гостей?
— Як ви поводитесь, коли до вас приходять гості?
VI. Повідомлення домашнього завдання
С. 50, виразно читати