Мета: Працювати над виробленням навичок
читання.
Вчити знаходити у тексты описи,
роздуми,припущення.
Виховувати любов до природи.
Урок читання
3 клас
Тема: Олег Буцень «Наше
відкриття»
Вчитель Полтавець С.А.
Межиріцька ЗШ І-ІІІст.№2
Мета: Працювати над виробленням навичок
читання.
Вчити знаходити у тексты описи,
роздуми,припущення.
Виховувати любов до природи.
Хід уроку
І. Актуалізація знань,умінь,навичок.
1. Дихальна вправа «Кулька».
Вдих носиком – кулька надувається. Видих –
Ротиком зі звуком –ш-ш-ш.
2. Вправа «Квітка».
Видих із звуком – а-а-а.
ІІ. Мотивація учбової діяльності.
ІІІ. Робота по темі.
1.Загадка.
- Відгадайте загадку і дізнаєтесь,який об’єкт
буде предметом сьогоднішнього уроку.
Серед лісу горбик – дім.
Тисячі живуть у нім.
Працелюбні ці комахи:
Добрі,щирі,розумахи… (Мурахи)
2. Гра «Передбачення».
- Як називається текст,над яким ми будемо
працювати?
Про що буде йти мова в тексті?
3. Словникова робота.Гра «Радіо». Прочитати слова мовчки,перейти на шепіт,напівголосно,
голосно. З’єднати слова двох стовпчиків за значенням.
Птахи не зрозуміла
По саму завязку говорили
Багацько бігають
Сновигають зрозумієш
4. Фізхвилинка для очей.
5.Первинне читання.
6. Бесіда:
- Що знайшли хлопці в лісі?
- Що їх здивувало?
7. Вибіркове читання:
І група – Опис мурашника.
ІІ група – Поведінка мурах в мурашнику.
ІІІ група – Поведінка Максимка біля мурашника.
8. Гра «Кулька».
Всі уявляють,як треба надути кульку? Читає рядок 1 учень,запрошує на допомогу іншого учня і другий рядок читають разом. Другий учень запрошує третього, третій – четвертого і т.д. Так поступововсі залучаються до хорового читання.
9. Музична фізхвилинка.
10.Групова робота.
І група – Вивчити скоромовку.
ІІ група – Скласти діалог на тему «Розмова мурах».
ІІІ група – Вивчити вірш.
Їду на коні
Їду,їду на коні,а мурашка – на мені.
Геть мені не важко так везти мурашку,
Бо я їду на коні,а мурашка – на мені.
Станіслав Шаповалов
11. Гра «Фотооко».
Запамятати і записати слова,з першими чотирма словами скласти речення:
Футбол,мурашник,мурахи,листочки,Максимко,сметана,відкриття.
12. Робота в парах. До слів «мурашник,Максимко,відкриття» дібрати прикметники.
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
- Навчитися читати текст в особах. Переказувати цікаві місця з тексту.
- Підготувати цікавий матеріал про мурах.
Додатковий матеріал
За день гніздо мурашок знищує до 100 тис. шкідни-
ків. До того ж ці трудівники розносять насіння трав
і квітів. Риючи підземні ходи, вони рихлять ґрунт,
перемішують його, збагачують органічними добривами.
Відкривають доступ повітря до коренів. Присутність
у лісі мурашок — запорука його здоров’я.
(За Миколою Міщенком)