Тема. Рослинний і тваринний світ Південної Америки. Множення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Розв’язування задач.

Про матеріал
Інтегроване заняття з природознавства та математики .Тема. Рослинний і тваринний світ Південної Америки. Множення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Розв’язування задач.
Перегляд файлу

Тема. Рослинний і тваринний світ Південної Америки. Множення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Розв’язування задач.

Мета.

  • розширити уявлення учнів  про природу Південної Америки;
  •  розвивати пізнавальний інтерес;
  • виховувати бережливе ставлення до природи; дбайливе ставлення до довкілля;
  • закріплювати вміння розв’язувати задачі ;
  • розвивати уважність, уміння аналізувати, робити висновки розвивати навички самостійної роботи;
  • підтримувати інтерес до вивчення математики і показати її зв’язок з іншими науками, зокрема природознавством; виховувати екологічну культуру, гуманне і шанобливе ставлення до живої природи
     

Хід уроку

  1. Створення емоційного налаштування на урок.

– Сьогодні ми урок  розпочнемо не за партами, а в колі. Запрошую вас усіх створити велике коло і взятися за руки. Погляньте один на одного і повторіть за мною такі слова:

Тепло своїх долоньок я друзям віддаю.

Урок новий цікавий

Я з радістю почну.

З цієї хвилини ми стали друзями, а тому  можемо поділитися один з одним найзаповітнішими мріями.  Розкажіть , про що ви мрієте? ( кілька дітей відповідає)

Ваша мрія буде почута і обов’язково здійсниться, бо наше коло не просте, це коло справжньої дружби.

Бажаю, щоб ваші мрії збулися якнайшвидше. ( Діти сідають)

Запрошую вас усіх зайняти свої робочі місця.

Сьогодні на уроці діють п’ять правил:

  • Правило піднятої руки.
  • Співпраця з однокласниками
  • Уміння слухати.
  • Працювати творчо.
  • Працювати активно.

 Я очікую , що ви будете на уроці

У- уважними,

Р – розумними

О – організованими

К – кмітливими

– А чого ви очікуєте від уроку?

Щоб розпочати нашу роботу  ми повинні дізнатися які  погодні умовичекають нас. Тому заслухаємо повідомлення учня-синоптика.

Фонологічні спостереження

Гра «Інтерв’ю про погоду» ( з мікрофоном)

( Один з учнів  виконує роль кореспондента, ставить запитання однокласникам. Відповідає той до кого підходить кореспондент.)

Запитання :

– Яка зараз пора року?

– Який сьогодні день?

– Яке число і місяць?

  Яка температура повітря?

  Який стан неба?

– Чи є вітер? ( Діти записують погоду в календар спостережень)

Усний рахунок. Математична розминка.
Порівняти температуру яка була у вівторок із сьогоднішнім днем
— температура 15 січня - 2

— температура сьогодні +2

Погодні умови нам сприяють працювати. Сідайте зручно і до праці.

У мене теж є мрія. Я хочу побувати  на одному з найвологіших материків планети. Спробуйте  відгадати назву цього материка , розмістивши числа від найменшого до найбільшого і підставивши замість чисел відповідну букву.

Каліграфічна хвилинка.

 

515  

1824

4249

32036

20456

24036

6020

832

1040

З549

924

30525

1616

602

525

П

а

м

а

р

и

е

д

н

А

е

к

н

в

і

 

 

515

525

602

832

924

1040

1616

1824

3549

4249

6020

20456

24036

30525

32036

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Південна Америка)

  1. Актуалізація опорних знань.

– Що вам відомо про цей материк? (Розповіді учнів)

– Покажіть на карті , де він знаходиться ?

– В якій півкулі? (Західній)

– Що вам відомо про розмір цього материка? (Посідає четверте місце за площею)

– Якими океанами він омивається ? (Атлантичним та Тихим)

– Форму якої  геометричної фігури  має цей материк? (Трикутника)

 

 

Цікаві факти (розповіді учнів): 

Південна Америка — це великий континент, який розташований в Західній і Південній півкулях Землі, а невелика його частина знаходиться в Північній. Тихий та Атлантичний океани омивають його береги. Історія, культура і навіть цивілізація розвивалися тут по-своєму.

1. Частину території Південної Америки відкрив іспанський мореплавець Колумб. Про наявність великого материка він дізнався першим. Теорія Христофора Колумба про те, що вода стає більш прісною тільки в тому випадку, якщо річка впадає в море, знайшла підтвердження в 1492 році.

2. Найбільша країна Південної Америки — Бразилія. Вона славиться пишними карнавалами та виступами різних шкіл самбо.

3. Анхель — так називається найвищий водоспад у світі. Він знаходиться в південноамериканській країні Венесуела. Висота водоспаду складає більше 979 метрів. Знаходиться це диво природи у важкодоступних місцях, тому не кожному може пощастити його побачити.... 
4. Найбільша річка в світі протікає по цьому континенту. Амазонка має понад півтисячі приток.

  1. Оголошення теми і мети уроку 
  • Сьогодні ви дізнаєтеся про рослинний і тваринний світПівденної Америки.
  1. Робота над темою уроку
  • Давайте подивимось навколо і дізнаємося, які рослини  і тварини ми можемо зустріти   у Південній Америці.

Розповідь вчителя (відео)

Фізкультхвилинка «Дощик»
Південна Америка, це місце, де найбільше випадає опадів
Підняли голову верх, до неба, повернули вправо , вліво,
вправо , вліво подивились на хмари
А ось…
— В горах  піднявся вітер (ведучий тре долоні).
— Починає накрапати дощ (клацання пальцями).
— Дощ посилюється (почергове плескання долонями по плечах).
— Починається справжня злива (плескання по стегнах).
— А ось і град та справжня буря (тупіт ногами).
— Але що це? Буря стихає (плескання по стегнах).
— Дощ стихає (плескання долонями по плечах).
— Лише рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями)
— Тихий шелест вітру (потирання долонь).
— Ура! Сонце! (руки догори).

 

  1. Причинно-наслідкові зв’язки

– Чому найбільше рослин  у вологих  тропічних лісах?

Знайдіть правильну відповідь.(Робота по рядах)

– Обчисліть вираз  і ви дізнаєтесь  скільки тисяч видів рослин є в тропічних лісах?(40 000)

7 600 ·6 -5 600 = 40 000

– А в пустелі? (Приблизно10 000)

240 000·4-950 000=10 000

– Скільки заповідників і національних парків створено на материку? (200)

38 000·6-227 800=200

Яке найбільше високогірне озеро знаходиться в Південній Америці?
Озеро Тітікака
Найбільша глибина -284 м

Розв’язати задачу.           

Від двох протилежних берегів озера одночасно припливли назустріч один одному два човни.Перший човен плив зі швидкістю 7 км/год, а другий- 8 км/год. Човни зустрілись через 3 год. Знайди відстань між берегами озера.

V=7 км/год t=3 год V= 8 км/год
Ѕ = ? км
І спосіб
1)  7·3=21(км)-відстань, яку проплив перший човен;
2)  8·3=24(км)- відстань, яку проплив другий човен;
3)  21+24=45(км)-відстань між берегами озера.
ІІ спосіб
1)7+8=15(км/год)- швидкість двох човнів;
2)15·3=45(км)- відстань між берегами озера.
Відповідь: 45км відстань між берегами озера

  1. Закріплення вивченого.

Гра «Впізнай число»

979 м       Водоспад Анхель

40 000      Видів рослин

25-30 см  Найбільший метелик у світі

10- 12 см   Павук – птахоїд

+14Температура води озера Тітікака

6992 км   Довжина Амазонки

28 6700км    Довжина берегової лінії материка Південна Америки

Пів тисячі      Притоки Амазонки.

Вікторина «Так чи Ні»  (Сигнальні картки)

  • В річці Амазонка живе  хижа риба пінгвін? (ні, піранія)
  • Лінивця можна зустріти на деревах в Південній Америці? (так)
  • Напій кока-кола можна виготовити з дерева кола? (так)
  • Ягуар живе в пустелях?(ні, тропічні ліси)
  • Руді мавпи можна зустріти в тропічних лісах? (так)
  • Мурахоїд вкритий панцерем? (ні, панцерник)
  1. Підсумок  уроку

 Чого нового дізналися на уроці?

– Які завдання сподобалися на уроці?

– Чи справдилися ваші очікування?

Усміхніться усім навколо,

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День для вас веселим буде.

Всі ви, діти, молодці,
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав.
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати.

Оцінювання

Сьогодні моїми помічниками на уроці були ваші правильні та змістовні відповіді.

  1.  

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
5 лютого 2019
Переглядів
500
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку