урок "Число і цифра 9"

Про матеріал
Тема уроку: Число і цифра 9 Мета уроку: Утворення числа 9, написання цифри 9. Формувати вміння утворювати число 9 додаванням одиниці до попереднього числа, ознайомити з цифрою 9 і навчити її писати, закріпити нумерацію в межах 9. Розвивати вміння аналізувати і порівнювати, вдосконалювати навички самоконтролю. Виховувати товариські взаємини та почуття колективізму
Перегляд файлу

Тема уроку: Число і цифра 9

 

Мета уроку: Утворення числа 9, написання цифри 9.

Формувати вміння утворювати число 9 додаванням одиниці до попереднього числа, ознайомити з цифрою 9 і навчити її писати, закріпити нумерацію в межах 9.

Розвивати вміння аналізувати і порівнювати, вдосконалювати навички самоконтролю.

Виховувати товариські взаємини та почуття колективізму.

 

Обладнання: малюнки зайчика і лисички, картина «Лісова школа», ігри «Засели віконце», «Сусіди чисел», «Віримо-не віримо», «Долоньки», «Задачі у віршах», набір цифр, малюнок зайчика з геометричних фігур.

 

Хід уроку:

 

І. Організація класу.

 

Привітання гостям

 

Доброго ранку! Доброго дня!

 

Хай плещуть долоньки!

 

Хай тупають ніжки!

 

Працюють голівки!

 

Доброго ранку!, Доброго дня!

 

Бажаємо вам ми здоров’я й добра!

 

ІІ. Вступна бесіда вчителя (мотивація навчальної діяльності)

 

- Діти, математика дуже цікава і любить учнів допитливих, розумних, кмітливих, працьовитих.

 

Не тільки ви любите математику, а й звірі у лісі. У них є лісова школа (показує картинку на інтерактивній дошці). Але зайчикові дуже захотілося прийти до вас на урок подивитися, чи вмієте ви рахувати, хоче знати і бачити, як ви будите виконувати завдання, обчислювати та розв’язувати задачі. Сьогодні в нас цікава і весела математика, бо в торбинці є різні завдання і ігри.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

 

1 Усний рахунок

 

а) Вчитель рахує і навмисне пропускає числа. 1, 2,-, 4, 5, -, 6, 7, -, 10

 

б) Гра «Долоньки»

 

Вчитель показує малюнки з різною кількістю предметів, а діти плещуть у долоні, відповідно до кількості предметів.

 

в) Гра «Сусіди чисел»

 

(на картках чи предметних малюнках записані числа, потрібно назвати «сусідів»).

 

г) Гра «Віримо чи не віримо»

 

Вчитель показує порівняння чисел, обчислення прикладів і діти говорять, якщо правильно «віримо», якщо ні «не віримо»

 

6›1   4‹7   5›8   7›3

5‹2   5+2=6  4+2=6  5-1=3

 

2. Розв’язання прикладів

 

1 Склад числа. Гра «Засели віконця».

 

Діти індивідуально заповнюють і перевіряють по парах

 

 

     4  7 8 6

3

 

 

3

 

 

4

 

 

3

 

 

2

 

6

 

5

 

4

1

 

5

 

6

 

5

 

 

 

2. А в торбинці у зайчика є дуже цікаві завдання.  Послухайте :

 

П’ять метеликів літають

І на квіточки сідають.

Прилетів і ще один,

Сів на квіточку і він.

Полічи пошвидше всіх

Цих метеликів прудких.

 

Кролик вуха насторожив

В нього дуже добрий слух,

Хто з дітей полічить точно

Два кролі, то скільки вух?

 

Є в зайчихи п’ять малят

Неслухняних зайченят

На обід їх мати жде

Один, два, три, а решта де?

Назвіть решту.

 

Ох було у нас мороки -

Посварились три сороки.

На їх ґвалт ще три примчало,

Скільки разом птахів стало?

 

6 цукерок Толя мав,

2 цукерки мамі дав,

2 малій сестричці Олі,

А лишилось скільки в Толі?

 

Фізхвилинка

 

Зайчик зустрів лисичку, яка дарує вам пісеньку

(Діти співають і танцюють, під музику виконують «Пісню лисички» з дитячої опери «Коза-Дереза»

 

ІV Вивчення нового матеріалу.

 

Підготовча робота (діти готують дерев’яні палички).

 

  • Слухайте віршик і рахуйте, скільки квітів у букеті. Одна квітка – це паличка.

 

Я у лузі квіти збирала,

Для бабусі ромашку зірвала,

Мак червоний сюди додала,

Три дзвіночки в букет ще поклала,

Дві троянди, що любить бабуся, ще волошку та ніжну фіалку.

Хай зрадіє бабуся Наталка.

 

  • Порахуємо палички!
  • Скільки? Дев’ять!
  • Отже, скільки квітів у букеті?
  • Яке число ми будимо сьогодні вивчати? (Число дев’ять).

 

 

Пояснення нового матеріалу.

 

Наш зайчик для своїх зайченят приніс 8 морквинок

(учні викладають 8 морквин)

Ох, а зайчик забувся ще про одне зайченя і побіг ще по одну морквину (викладають).

  • Стало більше чи менше? А на скільки?

 

Аналогічна робота проводиться з яблуками, що впали з яблуні

 

  • То як утворилося число 9? (Вчитель виставляє цифру 9).

 

Аналіз цифри 9.

 

Цифра 9, чи дев’ятка-

Наче в цирку акробатка.

Сторчака перевернеться-

Зразу в шістку обернеться.

 

Письмо цифри 9.

 

  1. Вчитель проговорює послідовність рухів при написанні цифри
  2. Письмо в повітрі
  3. Конкурс «Красунь» (діти викладають мотузочкою цифру 9).
  4. Письмо цифри в зошитах

 

V. Первинне закріплення (за підручником)

 

VІ. Повторення геометричного матеріалу. З геометричних фігур складений малюнок зайчика.

 

  • Назвіть геометричні фігури, з яких складено зайчика
  • За малюнком самостійно складіть зайчика

 

VІІ. Підсумок уроку.

 

Я думаю, що Зайчик задоволений вашим уроком і розкаже своїм друзям у лісовій школі, як ви вчитеся. Для вас у торбинці є сюрприз. Вчитель роздає подарунки.

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
6 лютого 2019
Переглядів
1025
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку