Тема уроку: Розв'язування вправ та задач на застосування вивчених таблиць множення та ділення.
Мета уроку: Закріпити вміння розв'язувати завдання на застосування таблиць на множення і ділення; розвивати логічне мислення, увагу; прищеплювати інтерес до точних наук.
Тип уроку. Закріплення вивченого матеріалу.
Вид уроку: урок-екскурсія
Обладнання: картки, малюнки із зображенням тварин, презентація.
Девіз уроку: Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Перевірка готовності учнів до уроку.
Учитель
Усі готові до уроку?
Починаємо роботу!
2. Привітання.
Доброго здоров'я, любі діти!
Вас покликав дзвоник в рідний клас.
Вчитись будете, змагатись і радіти,
Тож ростіть здорові, в добрий час!
Девіз уроку.
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
3. Реклама уроку (яким має бути урок)
- А щоб наш урок був гарним, цікавим, змістовним, продуктивним, якими ви бажаєте бути на уроці?
Учні (активними, уважними, розумними, працьовитими, веселими)
Учитель: тому давайте побажаємо одне одному чогось приємного.
Я всміхаюсь сонечку
Учні: здрастуй, золоте!
Учитель: Я всміхаюсь квіточці.
Учні: Хай вона росте.
Учитель: Я всміхаюсь дощику.
Учні: Лийся, мов з відра.
Учитель: Друзям усміхаємось
Учні: зичим їм добра!
Мотивація навчальної діяльності
Урок у нас сьогодні незвичайний. Ми поїдемо з вами в гості, а до кого ви зараз дізнаєтеся. Зараз перевіримо, чи всіх ми візьмемо з собою? ( Картки)
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
№ 966 – прочитайте вираз у порядку зростання відповідей
№ 967 – скільки всього буханок хліба привезли в буфет?
2. Усна лічба. Віршовані задачі.
- Скільки ніжок у одного павука? ( 8)
Запис числа і класна робота
3. Складання і обчислення значень виразів
1. Суму чисел 29 і 34 зменшити в 9 разів
(29 + 34) : 9 = 63 : 9 = 7
2. Різницю чисел 100 і 36 зменшити на 9
( 100 – 36) – 9 = 64 – 9 = 55
3. Добуток чисел 4 і 7 збільшити на 50
4 7 + 50 = 28 + 50 = 78
4. Частку чисел 56 і 7 зменшити в 4 рази
56 : 7 : 4 = 8 : 4 = 2
4. Хвилинка каліграфії
З ряду чисел 12, 15, 18, 24, 27, 28, 30, 32 випишіть ті, які одночасно діляться на 2 і на 3. ( 12, 18, 24, 30)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.
Сірий зубастий,
По полю гуляє,
Ягнят шукає. ( Вовк)
Слайд
Але він нас не повезе поки ви не розв'яжете завдання, які він заховав у фігури.
7; 56; 8 9; 63; 7
2. Вирушаємо далі. Сідайте зручніше. Поки ми будемо їхати – відпочинемо.
Офтальмологічна пауза
3. Наш автобус прибув до місця призначення. Нас зустрічає одна з мешканок зоопарку
Хоч не в моряках,
Але в моряцьких тільниках.( Зебра)
Слайд
4. А ось відкривається брама і нас зустрічає…
Хитра руда дівиця
Звуть її …( Лисиця)
Слайд
Вона дуже хитра, але каже, що приготувала легке завдання. Але ж ви знаєте лисичку… Тому давайте трохи підготуємося…
Фізкультхвилинка.
5. Пальчикова гімнастика
Завдання № 970 ( самостійно)
6. А ось нам на зустріч
Хоч не шию я ніколи
Та голок маю доволі. (Їжак)
Слайд
Він дуже сумний. А знаєте чому? Тому, що не може розв'язати завдання
№ 971. Допоможемо?
Молодці! Їжачок дуже вдячний.
7. Дуже товсті ноги маю
Ледве їх переставляю
Сам високий я на зріст
Замість рота в мене хвіст. ( Слон)
Слайд
Задача № 973.
Посіяли – 8 кг гороху
Зібрали – ?, на 48 кг більше
ІV. Підсумок уроку
Мешканці зоопарку прощаються з вами і чекають в гості наступного разу.
Слайд