Тема розділу: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. Тема уроку: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 7 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАТИЧНИМ ЗАП

Про матеріал
Цілі уроку: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток; розвивати вміння складати й розв’язувати задачі за схематичним записом їх умови, знаходити невідомий доданок; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики. Етап використання ЕОР: - актуалізація та корекція опорних знань, умінь і навичок - закріплення, узагальнення та систематизація вивченого Мета використання ЕОР: активізувати пізнавальну діяльність учнів; вдосконалювати обчислювальні навички учнів; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК-компетентність учнів.
Перегляд файлу

 

Технологічна карта

уроку математики з використанням ЕОІР у 2-му класі

(автор: Бакунець О А., вчитель Луцької гімназії №4

імені Модеста Левицького).

 

Тема розділу:

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ.

Тема уроку:

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 7 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАТИЧНИМ ЗАПИСОМ ЇХ УМОВИ.  ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА

№ уроку в розділі

Урок №17

Тип уроку:

Комбінований

Цілі уроку:

ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток; розвивати вміння складати й розв’язувати задачі за схематичним записом їх умови, знаходити невідомий доданок; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Основні терміни та поняття:

цифра, число, попереднє число, доданок, сума.

Форми роботи:

- індивідуальна

- фронтальна

Етап використання ЕОР:

  •                   актуалізація та корекція опорних знань, умінь і навичок
  •                   закріплення, узагальнення та систематизація вивченого

Мета використання ЕОР:

активізувати пізнавальну діяльність учнів; вдосконалювати обчислювальні навички учнів; закріпити вивчений матеріал; формувати ІК-компетентність учнів.

 

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

І. Привітання

У нас сьогодні ніби свято

Гостей зібралося багато (вітаються)

Тепер на мене подивіться

І  веселенько посміхніться

 

 

ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань, умінь та навичок

 

Ще одна гостя завітала до нас на урок. Відгадайте, хто вона?

Хто вона, ота красуня

В золотім намисті

Що без пензля і без фарб

Скрізь малює листя

На деревах листя те

Там блищить мов золоте (ОСІНЬ)

Довгими журавлиними ключами літо відлетіло у вирій. Осінь взялась наводити лад. Чарівним пензликом доторкнулась до дерев. Запросила в гості ранкову прохолоду.

 Давайте вдихнемо свіжого осіннього повітря

1-2-3 вдих, 4-5-6 видих.

 

Кленовий листочок за вітром летів і нас на урок математики всіх запросив.

Дихальна вправа

Здмухуємо легенько листочок  з долоні, потримаємо в повітрі, ось відлетів він вправо (вправи для очей), вліво, вгору, закружляв і тихо опустився вниз.

 

 

1.Усна лічба

За вікном осінь – я задумала число, збільшила на 6 і отримала 11.

  Яке число я задумала?

 Я задумала число – зменшила на 6 і отримала 8.

Я задумала число – додала до нього 2 і отримала 7.

2. Задача в віршах

Осінь приносить листочки

Вітер листя обривав

І швиденько рахував.

8 листочків дубових

Та 7 різьблених кленових

Тихо він на землю клав

І у діток запитав:

- Скільки ж я листків зірвав? (15)

 

 

Виконання завдання на інтерактивній дошці.

Робота з електронним ресурсом «Математика, 2клас» (автор змістової частини – Шевчук Л. М., програмна частина 2, розділ 7 – ТМ «Розумники») – далі ЕОІР

 

 

Завдання 7.10.

Доповни кожне число до 20. Добери відповідні числа.

 

 

Коментування учнями ходу виконання завдань.

 

Завдання 7.5.

Обчисли. Добери відповідні числа

Коментування учнями ходу виконання завдань.

 

ІІІ. Фізкультхвилинка музична

 

 

   Ліс готується до сну,

Мріє він зустріть весну.

Вся природа засинає,

Знову дощик накрапає.

4.Дощові краплинки і для нас завдання мають.

 

 («Дощик капає зі стріхи»)

 

Поки ми крокували під дощиком, вітер поздував деякі числа.

Відновимо їх.

1. Інтерактивна технологія «Мозкова атака»
 

  • Як називаються числа при додаванні?
  • Як знайти невідомий доданок?
  • Як називаються числа при відніманні?
  • Як знайти невідоме зменшуване?
  • Як знайти невідомий відємник?

 

 

Завдання 7.4.

Добери відповідні числа

 

 

 

 

 

 

Коментування учнями ходу виконання завдань.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

Урок продовжимо без зупинки

з каліграфічної хвилинки

Зошит  свій  я  відкриваю,

Навкоси  його  кладу.

Ручку  я  ось  так  тримаю

Сяду  прямо, не  зігнусь

Буду  я  писати  вправно,

До  роботи  я  берусь.

 

  1. Я пропоную вам повторити, як каліграфічно писати цифру, а яку здогадайтесь

Раз, два, три, чотири, п’ять

До п’яти ще два додать,

То ж відомо буде всім –

Разом вийде число?

Якою цифрою записується? (7)

Цифра 7 складається з трьох елементів:

  • хвилястої горизонтальної лінії
  • довгої похилої лінії
  • короткої горизонтальної лінії
  1. 7  7         77
  1. Яке це число? Опишіть його.
  2. Створення асоціативної павутинки.

 Робота в групах.

Розлетілися листочки осінні по класу, а на них число 7, вам потрібно написати все, що ви знаєте про це число, де зустрічали його

 

«Квітка семицвітна»   «Білосніжка і сім гномів»

 

Сім нот       Дні тижня

   

Сім раз відмір,      Вовк та семеро

1 раз відріж       козенят

 

                    Семеро одного не чекають

 

Число 7 часу не гає, таблицю додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток вивчити всіх скликає.

4.Оголошення теми і завдань уроку.

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток, будемо вправлятися у розв’язуванні задач. Допоможуть нам: уважність, старанність і праця.

 

5.Пояснення .

Вигляд вікна ЕОІР.

 

Завдання 7.3.

Обчисли. Добери відповідні числа

 

IV. Закріплення, узагальнення й систематизація вивченого матеріалу

 

Завдання 7.7.

Обчисли. Добери відповідні числа

 

 

Фізкультхвилинка

  •              Я показуватиму вам картки із числовими виразами, а ви виконуйте запропоновану вправу ту кількість разів, скільки вийде у вас у результаті обчислень.
  •              11 – 7                               Стільки разів ногою тупни.(4)
  •              12 – 6                               Стільки разів в долоні плесни. (6)
  •              9 - 6                                 Ми присядемо стільки раз. (3)
  •              9 - 8                                 І нахилимось в той час.   (1)
  •              11 - 5                               Пострибаємо  рівно  стільки.  (6)

                                                Ну й рахунок: гра та й тільки!

 

 

  • Підніміть руку ті, у кого з’явилося три совенятка. Ви правильно виконали усі завдання. Молодці! Решту учнів запросити до коментування.
  •  

 

Коментування учнями ходу виконання завдання.

 

Завдання 7.14.

Склади короткий запис та розв’яжи задачу

 

 

  • Що відомо в задачі?
  • Що означає число 3?
  • Чи можемо ми  дати відразу відповідь на запитання задачі? (Ні) Чому? Що потрібно спочатку знайти?

 

VІ. Підсумок уроку

Діти, ви певно помічали, що восени бувають дні по літньому теплі, погожі, сонячні. В народі їх звуть «бабиним лі». Наше сонечко теж хоче подарувати нам промінчики тепла і світла, але сірі хмари заступили його. (Роздмухуємо хмари

БАБИНЕ ЛІТО МИНАЄ,               

ТОНКІ ПАВУТИНКИ КИДАЄ,     

А СОНЕЧКО НІЖНО НАМ СЯЄ,    

ТЕПЛОМ СВОЇМ ЗІГРІВАЄ.   

                                          

       Завдання 7.11.

Обчисли. Добери відповідні числа

                                     

 

  • Над якою темою працювали?    
  • Чого навчилися?
  • Кому було важко на уроці?
  • А кому легко і цікаво?

У кожного на парті є маленьке сонечко, домалюйте ротик, яким став ваш настрій на уроці.

 

 

 

 

V. Підсумок уроку.

 Рефлексія

- Прочитайте відповіді таблиць «Додати 2», «Відняти 2».

- Ми рахували?

- Ми писали?

- Ми задачі розв’язували?

- Що нового дізналися на уроці?

Ви добре справилися з усіма завданнями

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
15 лютого 2020
Переглядів
524
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку