Тема: Що із загубленого не повертається. : А. Костецький «Бюро знахідок».

Про матеріал
Мета: з’ясувати важливість морально-етичних проблем, які вирішує в своїй поезії А.Костецький; формувати вміння визначати важливі питання твору та підтверджувати їх текстом; удосконалювати навички читання віршованих творів; сприяти вихованню високої людської моральності кожної особистості.
Перегляд файлу

Тема: Що із загубленого не повертається. : А. Костецький «Бюро знахідок».

Мета: з’ясувати важливість морально-етичних проблем, які вирішує в своїй поезії А.Костецький;  формувати вміння  визначати важливі питання  твору та підтверджувати їх текстом; удосконалювати навички читання віршованих творів; сприяти вихованню високої людської моральності кожної особистості.

Обладнання:  Картки із завданнями, тлумачні словники, плакати з                            прислів’ями, презентація.

 Хід уроку

І. Організація класу.

Як приємно вранці зустрічати друзів,

Бачити обличчя радісні такі,

І тоді на серці виграє веселка,

настрій веселковий лине цілий день.

                ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. (завдання групам: скласти правила гостинності до твору А.Костецького «У гостях»)

Презентації «Правил гостинності»

  1. Розчитування

ІІІ. Постановка проблеми.

Сьогодні  А.Костецький запрошує нас до цієї дивної споруди.(слайд 1)

Але щоб потрапити туди, нам потрібно прочитати прислів’я.  Щоб  це зробити, треба скористатися ключем-підказкою.

Робота у групах.

Завдання у конвертах .

Скласти прислів’я. 1 група.

 

 

 

Ключ :

 

 

Совість – найкращий порадник.

 

2група.

 

 

 

 

 

Ключ:

 

 

 

 

Хто чисту совість має, спокійно спати лягає.

 

3 група.

 

 

 

 

Ключ:

 

 

 

Згаяного часу і конем не доженеш.

Презентація (слайд 2)

Як ви розумієте ці прислів’я?

Чи завжди ви лягаєте спокійно спати?

       ІV. Опрацювання вірша А.Костецького «Бюро знахідок»

1.Робота над заголовком.(слайд3)

- Сьогодні ми прочитаємо вірш А.Костецького  про незвичайне місце, де зберігаються загублена совість і згаяний час.

- Прочитайте назву цього вірша (с.51). подумайте, про що у ньому може розповідатися.

- Чи можете пояснити слово «бюро»?

2. Робота із тлумачним словником.

Слово «бюро» походить з французької мови. Прочитайте , що воно може означати.(слайд4)

3.Слухання вірша.

Читання вчителем та помічниками.

- Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

- Чи правильно ми встановили значення слова «бюро»?(слайд 4)

4.Словникова робота.

А) читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом.

шукай                                            гублена

заходь        те        за                  гинути                    

знаходь                                       йшов                                  

                                                          

-  Знайдіть пару слів - антонімів.

- До слів заходьте , загублена, зайшов, забув доберіть антоніми (слайд 5).

- Поясніть вислів «тишком-нишком».

5. Повторне читання вірша.

1) читання першої  частини.

- До чого спонукає нас автор?

2) Читання вірша учнями. Гра «Небо і земля».

- Чи можна це бюро назвати чарівним?

 - Що в ньому зберігається незвичайного?

6. Аналіз змісту вірша. Вибіркове  читання.

- Що першим показали відвідувачам?

- Чому господар бюро вважав, що загублена совість у нього тимчасово?

- Прочитайте, про якого хлопчика автор пише, що у нього загублена совість.

- Що ще було в бюро знахідок? Коли говорять «ловити ґави» ? Як про це говорить  автор?

- Що було на великій купі? Який час погубили? Хто, на вашу думку,загубив цю кучу часу?

- Яка знахідка «лежить і страждає»? Чому? Що з чемністю може трапитись, якщо її не візьмуть?

- А яку знахідку повернути не можна? Чому?

- З яким закликом звертається господар бюро до людей? Прочитайте.

ФІЗХВИЛИНКА

7. Вправи на розвиток швидкості читання.

1) Гра «Дочитай речення»

« Отут…», «Ну от…», « Тут…»,  «Там…», « Ось…»,  « Напевно…», « А онде…»

2) Гра « Чи були такі речення і вірші?»

Учитель демонструє речення, діти відшукують їх у тексті.( слайд 6)

« Я все покажу вам, що є на полицях» (Є.)

«Отут перед вами загублена совість» (Ні.)

« Гадаю до нас завітає він скоро» (Ні.)

«Боюся, що й місця не вистачить в нас» (Є.)

« І все, що вам треба – беріть поскоріш» ( Ні).

                  ІV.Підсумок уроку.

-- Чого автор хотів нас навчити?

Ви сьогодні ще раз переконалися, що твори А.Костецького надзвичайно чудові, повчальні. Ви зможете визначити до чого закликає нас автор, прочитавши запис на аркуші.

Для цього вам треба закреслити всі літери «у» та прочитати.

ЧИУТАУЙТЕУ, НАУВЧАУЙТУЕСЬ ТУА ЗРУОСТУАЙТЕ УСПУРАУВЖНУІМИУ ЛЮУДЬМУИ.( слайд 7)

 

 

docx
Додано
24 червня 2020
Переглядів
549
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку